eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi W³oc³awek"Rekonstrukcja m³yna wodnego w K³óbce" - etap II



Og³oszenie z dnia 2023-05-15


Powi±zane og³oszenia:

Og³oszenie o wyniku postêpowania
Roboty budowlane
"Rekonstrukcja m³yna wodnego w K³óbce" - etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJ¡CY

1.1.) Rola zamawiaj±cego

Postêpowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiaj±cego

1.2.) Nazwa zamawiaj±cego: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyñskiej we W³oc³awku

1.3.) Oddzia³ zamawiaj±cego: MZKiD

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000282056

1.5) Adres zamawiaj±cego

1.5.1.) Ulica: S³owackiego 1a

1.5.2.) Miejscowo¶æ: W³oc³awek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - W³oc³awski

1.5.7.) Numer telefonu: 542323243

1.5.8.) Numer faksu: 542323625

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeum.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiaj±cego: www.muzeum.wloclawek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postêpowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bfd1ddb5-c687-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiaj±cego: Zamawiaj±cy publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot dzia³alno¶ci zamawiaj±cego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Og³oszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Og³oszenie dotyczy us³ug spo³ecznych i innych szczególnych us³ug: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Rekonstrukcja m³yna wodnego w K³óbce" - etap II

2.4.) Identyfikator postêpowania: ocds-148610-bfd1ddb5-c687-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer og³oszenia: 2023/BZP 00215028

2.6.) Wersja og³oszenia: 01

2.7.) Data og³oszenia: 2023-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zosta³y ujête w planie postêpowañ: Tak

2.9.) Numer planu postêpowañ w BZP: 2023/BZP 00054450/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postêpowañ:

1.1.1 "Rekonstrukcja m³yna wodnego w K³óbce" - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu wspó³finansowanego ze ¶rodków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

RPKP Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa by³o poprzedzone og³oszeniem o zamówieniu/og³oszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer og³oszenia: 2023/BZP 00143141

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstaw± prawn± Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZKiD-AG.216.1/23

4.2.) Zamawiaj±cy udziela zamówienia w czê¶ciach, z których ka¿da stanowi przedmiot odrêbnego postêpowania: Nie

4.3.) Warto¶æ zamówienia: 1348851,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Rekonstrukcja m³yna wodnego w K³óbce” – etap II. Celem jest odtworzenie m³yna wodnego, jako dzia³aj±cego urz±dzenia technicznego, dlatego g³ównym elementem zamówienia jest rekonstrukcja systemu doprowadzenia wody na ko³o wodne wraz z konstrukcj± uk³adu napêdowego oraz wyposa¿eniem kompletnej linii przemia³owej. Przedmiot zamówienia obejmuje tak¿e rekonstrukcjê drewnianego budynku m³yna na istniej±cych fundamentach, których renowacjê przeprowadzono w ramach I etapu zadania. Rezultatem realizacji przedmiotu zamówienia ma byæ uruchomienie mechanizmu m³yna – wprawienie w ruch jego ko³a wodnego z wykorzystaniem istniej±cego cieku wodnego z jednoczesnym uruchomieniem prawid³owo dzia³aj±cej linii przemia³owej. Warunkiem odbioru koñcowego robót jest demonstracja dzia³ania mechanizmów napêdowych, transmisyjnych i pracuj±cych m³yna z prezentacj± przemia³u zbo¿a.
NAPÊD I LINIA PRTZEMIA£OWA M£YNA - Celem projektu jest odtworzenie mo¿liwie pierwotnej (najstarszej) formy m³yna wodnego w K³óbce. Rekonstrukcja zak³ada odtworzenie najstarszego systemu napêdowego, transmisyjnego i sortuj±cego mlewo. W obiekcie odtworzony zostanie najstarszy typ napêdu na kamienie m³yñskie – nasiêbierne ko³o wodne, którego ruch obrotowy przekazywany jest za pomoc± ko³a palecznego, cewia i wrzeciona na górny kamieñ m³yñski – biegun. Ponadto do sortowania mlewa s³u¿yæ bêdzie skrzynia pytlowa.
a) System doprowadzania wody na ko³o wodne
Woda wyp³ywaæ bêdzie ze stawu i pod drog± przemieszczaæ siê specjalnym drewnianym korytem wprost na ko³o wodne. Koryto powinno zostaæ umieszczone na drewnianych s³upach, osadzanych na zewn±trz betonowych ¶cian jazu oraz na belkach podwieszanych pod mostem. Od strony stawu koryto bêdzie zakoñczone mechanizmem zwalniaj±cym i odcinaj±cym dop³yw wody – g³ówny przy ¶luzie stawu i awaryjny przed ko³em m³yñskim. koryto wraz z ca³± konstrukcj± wykonane z sezonowanego drewna sosnowego.
b) Ko³o m³yñskie nasiêbierne
Ko³o „krzy¿owe” o ¶rednicy 200 cm i szeroko¶ci 140 cm, posiadaj±ce na obwodzie 29 skrzynek na wodê. Wszystkie elementy ko³a m³yñskiego wraz z wa³em wykonane z sezonowanego drewna dêbowego. Ko³o sk³adaæ siê bêdzie z czterech fragmentów zewnêtrznych i czterech wewnêtrznych (na ka¿d± ze stron, czyli w sumie o¶miu kawa³ków drewna), po³±czonych naprzemiennie za pomoc± ¶ciêtych drewnianych ko³ków. Dodatkowo rant ko³a powinien zostaæ zabezpieczony metalow± obejm±. Pomiêdzy dwiema czê¶ciami ko³a bêd± znajdowaæ siê wsuniête ³opaty, stanowi±ce „skrzynki” ko³a. £o¿yska wa³u w drewnianych obudowach, zabezpieczaj±cych przed wod±.
c) Transmisja pod k±tem prostym
Wewn±trz m³yna na wale zostanie umieszczone ko³o „paleczne” drewniane z zêbami („palcami”), zabezpieczonymi klinami, napêdzaj±ce „cewie”. „Cewie” zazêbia siê z ko³em „palecznym”, zamieniaj±c ruch pionowy na poziomy. „Cewie” osadzone na „wrzecionie”. Koniec wrzeciona, z jednej strony osadzony jest w metalowej panewce, zwanej „kachelkiem”, umo¿liwiaj±cej jego obracanie. Górny koniec umieszczony jest w tzw. „paprzycy”, na której znajduje siê kamieñ m³yñski „biegun”. Ko³o paleczne powinno zostaæ wykonane z drewna dêbowego, a jego palce z drewna grabowego. Z drewna grabowego powinno zostaæ wykonane równie¿ „cewie”.
d) Z³o¿enie kamieni m³ynskich
Wewn±trz tzw. „³ubia”, czyli okr±g³ej drewnianej skrzyni zatrzymuj±cej wewn±trz mlewo i warunkuj±cej jego zej¶cie do skrzyni pytlowej, znajduj± siê dwa kamienie m³yñskie. Górny, poruszaj±cy siê „biegun” i dolny, nieruchomy „le¿ak”. Oba kamienie tzw. „francuzy” z kwarcu o równej powierzchni z nakutymi bruzdami. Zlecenie wykonania tej czynno¶ci nale¿y powierzyæ osobie, która mia³a ju¿ wcze¶niej styczno¶æ z ostrzeniem kamieni m³yñskich. Kamienie powinny byæ zabezpieczone metalowymi obejmami, które zapobiegn± rozpadniêciu siê kamieni w wyniku tarcia czy du¿ej prêdko¶ci przemia³u.
e) Urz±dzenie reguluj±ce rozstaw kamieni m³yñskich
W przypadku rekonstrukcji m³yna w K³óbce zostanie zastosowany klinowy system regulacji. „Podelga” umieszczona miedzy dwoma s³upami, w których bêd± wydr±¿one prowadnice, pozwalaj±ce na jej przemieszczanie siê w górê i w dó³. Pod „podelgê” wbijane kliny – dziêki temu „biegun” znajduj±cy siê na „paprzycy” bêdzie zmienia³ swoje po³o¿enie
f) System zasypowy zbo¿a
Sk³ada siê z kosza zasypowego, umieszczonego wewn±trz stela¿a (rusztowania), usadowionego na „³ubiu”, czyli okr±g³ej skrzyni w której znajduje siê z³o¿enie kamieni. Pod lejem zasypowym umieszczone korytko rozdzielaj±ce, czyli tacka ze zbo¿em potrz±sana przez „sochê”, czyli metalow± ¿erd¼ wide³kow± zaczepion± z góry o „paprzycê”, podczas pracy m³yna. Potrz±sanie wywo³ane przez uderzenia cylindra umieszczonego na „sosze” o wystaj±ca listwê u wylotu leja. Cylinder osadzony asymetrycznie, tak aby z ka¿dym obrotem kamienia uderza³ raz w listwê i wymusza³ przesuwanie siê zbo¿a. Dziêki temu, kiedy „biegun” siê obraca, obraca siê równie¿ „socha”, wprawiaj±c tackê pod lejem zasypowym w ruch. Z przodu stela¿a poprzeczny drewniany dr±¿ek z ko³em zêbatym i zapadk±, po³±czony rzemieniem z korytkiem zasypowym. Poprzez podniesienie zapadki dr±¿ek ten mo¿na swobodnie obracaæ, reguluj±c ilo¶æ spuszczanego zbo¿a.
g) Winda do podnoszenia kamieni (¿uraw)
Stoj±cy wa³ drewniany, zakoñczonymi czopami z ¿elaza lub twardego drewna, umieszczony w panewkach. Jedna panewka umieszczona w pod³odze, druga w suficie. Ramiê drewniane umieszczone pod k±tem 90 stopni w stosunku do s³upa i podtrzymywane przez dodatkowy drewniany wspornik. Na koñcu ramienia ¶ruba, zakoñczona dwoma ¿elaznymi ramionami, które mog± byæ swobodnie rozwierane i wprowadzane do specjalnych tulei umieszczonych w kamieniu. Sposób zaprojektowania ¿urawia pozwala na jego poruszanie siê w panewkach po okrêgu i po³o¿enie kamienia w innym miejscu
h) Skrzynia m±czna wraz z pytlem
Skrzynia m±czna z zamocowanym w niej pytlem rêkawowym z tkaniny we³nianej o szerokim splocie. Rêkaw umieszczony na drewnianych wide³kach, pod k±tem pozwalaj±cym na przesuwanie siê mlewa. Koñcówka wide³ek wychodzi ze skrzyni m±cznej i jest umieszczona w pionowym wa³ku. Od wa³ka wystaje poziomo ¿erd¼, doprowadzona do ma³ego, czwór ramiennego kawa³ka drewna osadzonego bezpo¶rednio na wrzecionie. Podczas obracania siê wrzeciona ¿erd¼ jest poruszana przez ramiona i powoduje ruch wstrz±saj±cy rêkawem w skrzyni m±cznej. Pytel w skrzyni m±cznej musi zostaæ odpowiednio naci±gniêty i pod k±tem oko³o 45 stopni skierowany pochylnie w kierunku skrzyni otrêbnej.
i) Skrzynia otrêbna
Skrzynia na otrêby bêdzie siê ona znajdowaæ u wylotu pytla, tak aby otrêby mog³y w niej siê swobodnie znale¼æ. Nad skrzyni± bêd± znajdowa³y siê uchylne na zawiasach drzwi zapobiegaj±ce pyleniu.

BUDYNEK M£YNA (ARCHITEKTURA) Budynek drewniany, jednokondygnacyjny nakryty wysokim dwuspadowym dachem.
a) Konstrukcja ¶cian
b) Konstrukcja okien
c) Konstrukcja drzwi
d) Konstrukcja pod³ogi parteru
e) Konstrukcja dachu

Charakterystyka obiektu.
Inwestycja polega na odtworzeniu (rekonstrukcji) zabytkowego m³yna wodnego przy spiêtrzeniu rzeki Lubieñki w K³óbce. Drewniany budynek zostanie zrekonstruowany na istniej±cych, wzmocnionych ¿elbetowych fundamentach i ¶cianach przyziemia (piwnic) dawnego m³yna, którego drewniana bry³a zosta³a rozebrana w 1985 r. Niewielki budynek m³yna bêdzie mia³ zwart± bry³ê na rzucie prostok±ta z dwuspadowym dachem i zostanie zrekonstruowany w ca³o¶ci w tradycyjnej technice drewnianej.
Budynek umiejscowiony jest przy stopniu wodnym, w zag³êbieniu terenu (przy skarpie), dlatego ¶ciany jego przyziemia s± czê¶ciowo ¶cianami fundamentowymi.
Istniej±ce ¿elbetowe fundamenty i ¶ciany przyziemia (piwnic), po konstrukcyjnym wzmocnieniu zostan± ponownie wykorzystane. Wymiary zewnêtrzne zachowanej konstrukcji ¿elbetowej:
– szeroko¶æ: 648 cm – d³ugo¶æ: 832 cm – g³êboko¶æ: 250 cm.
Parametry budynku
• Powierzchnia zabudowy - 52,83 m2,
• Powierzchnia u¿ytkowa - 48,1 m2,
• Kubatura - 377 m3,
• Liczba kondygnacji nadziemnych - 1,
• Liczba kondygnacji podziemnych (przyziemie) - 1,
• Szeroko¶æ elewacji frontowej - 8,32m,
• Wysoko¶æ górnej krawêdzi elewacji frontowej mierzona od poziomu terenu - 2,4m,
• Geometria dachu – dach dwuspadowy o wysoko¶ci kalenicy 6,3m w uk³adzie g³ównej kalenicy równoleg³ym do drogi publicznej i nachyleniu po³aci 45 stopni.

Szczegó³owy zakres zadania:
Rekonstrukcja m³yna wodnego w K³óbce – etap II:
• rekonstrukcjê budynku,
• rekonstrukcja mechanizmu linii przemia³owej m³yna,
• prace instalacyjne,
• zagospodarowanie terenu wokó³ budynku.

Szczegó³owy zakres prac i sposób ich realizacji okre¶lony zosta³ w za³±cznikach do SWZ obejmuj±cych:
1) projekty budowlane (za³±cznik nr 9);
2) specyfikacjê techniczn± wykonania i odbioru robót - STWiOR (za³±cznik nr 10);
3) oraz pomocniczo przedmiar robót (za³±cznik nr 11).
UWAGA!
Z uwagi na wieloetapowo¶æ realizacji inwestycji, zamieszczone projekty i STWiOR obejmuj± szerszy zakres ni¿ ten, który jest przedmiotem przetargu.
Wykonawca powinien korzystaæ ze specyfikacji i projektów w zakresie objêtym przetargiem bie¿±cego etapu prac – okre¶lonym w przedmiarze robót. Za³±czona dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres ni¿ ten, który jest przedmiotem przetargu. Podstaw± sporz±dzenia kosztorysu ofertowego, który bêdzie stanowi³ za³±cznik do umowy, s± przedmiary robót (za³±cznik nr 11 do SWZ).

Dalszy szczegó³owy opis przedmiotu zamówienia zamawiaj±cy okre¶li³ w rozdziale II SWZ.

4.5.3.) G³ówny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

45240000-1 - Budowa obiektów in¿ynierii wodnej

03419000-0 - Drewno ciête

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45262690-4 - Remont starych budynków

45442100-8 - Roboty malarskie

45262300-4 - Betonowanie

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

39290000-1 - Wyposa¿enie ró¿ne

45000000-7 - Roboty budowlane

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

SEKCJA V ZAKOÑCZENIE POSTÊPOWANIA

5.1.) Postêpowanie zakoñczy³o siê zawarciem umowy albo uniewa¿nieniem postêpowania: Postêpowanie/cze¶æ postêpowania zakoñczy³a siê zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od M¦P: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzib± w pañstwach EOG innych ni¿ pañstwo zamawiaj±cego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzib± w pañstwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawieraj±cych ra¿±co nisk± cenê lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawieraj±cych ra¿±co nisk± cenê lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najni¿sz± cen± lub kosztem: 1963932,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwy¿sz± cen± lub kosztem: 1963932,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1963932,57 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcjê elektroniczn±: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofert± wariantow±: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zosta³o udzielone wykonawcom wspólnie ubiegaj±cym siê o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielko¶æ przedsiêbiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiêbiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stolarstwo i Konserwacja Zabytków Kazimierz D±browski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8881145003

7.3.3) Ulica: ul. Lipcowa 56

7.3.4) Miejscowo¶æ: Lubieñ Kujawski

7.3.5) Kod pocztowy: 87-840

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania czê¶ci zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-24

8.2.) Warto¶æ umowy/umowy ramowej: 1963932,57 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesi±ce

8.4.) Zamawiaj±cy przewiduje nastêpuj±ce wymagania zwi±zane z realizacj± zamówienia:

obejmuj±ce, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty spo³eczne

Podziel siê

Poleæ ten przetarg znajomemu poleæ

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstaw± prezentowanych tutaj informacji s± dane publikowane przez Urz±d Zamówieñ Publicznych w Biuletynie Zamówieñ Publicznych. Tre¶æ og³oszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z tre¶ci± tego¿ og³oszenia dostêpn± w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dok³ada wszelkich starañ, aby zamieszczone tutaj informacje by³y kompletne i zgodne z prawd±. Nie mo¿e jednak zagwarantowaæ ich poprawno¶ci i nie ponosi ¿adnej odpowiedzialno¶ci za jakiekolwiek szkody powsta³e w wyniku korzystania z nich.


Je¶li chcesz dodaæ og³oszenie do serwisu, zapoznaj siê z nasz± ofert±:

chcê zamieszczaæ og³oszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwê miasta, dla którego chcesz znale¼æ jednostkê ZUS.