eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WarszawaMonitoring prawidłowości działania przepławek i systemów migracji w ramach projektu "Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy"



Ogłoszenie z dnia 2023-06-15


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Monitoring prawidłowości działania przepławek i systemów migracji w ramach projektu „Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r15856,Monitoring-prawidlowosci-dzialania-przeplawek-i-systemow-migracji-w-ramach-proje.html?sid=47bc543e8e2856e8723f55a262a3f871

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Monitoring prawidłowości działania przepławek i systemów migracji w ramach projektu „Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f7d05b1-cc8e-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00261906

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projektu pn. „Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska, typ 2.1.2 Realizacja zadań służących osiągnięciu dobrego stanu wód

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00152231

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KR.ROZ.2710.19.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest monitoring prawidłowości działania przepławek i systemów migracji w ramach projektu „Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy” mający na celu określenie funkcjonalności urządzeń służących migracji ryb przy likwidowanych w Projekcie barierach migracyjnych dla organizmów wodnych. Ocena skuteczności i/lub wydajności wykonanych przepławek będzie wymagać przeprowadzenia badań, które dostarczą informacji o zachowaniu się ryb w urządzeniach służących migracji oraz ich pobliżu. Dotyczy to następujących inwestycji:
1. RZEKA WISŁA
• [Dwory] budowa przepławki dwuszczelinowej w km 4+940 biegu rzeki Wisły omijającej stopień i próg podpiętrzający wraz z przebudową stopnia – bystrza w km 5+100 biegu rzeki Wisły podpierającego jaz
• [Smolice] budowa przepławki dwuszczelinowej w km 21+220 biegu rzeki Wisły omijającej stopień i próg podpiętrzający,
2. RZEKA SOŁA
• [Bielany] budowa przepławki ryglowej w formie koryta obiegowego przy bystrzu w km 16+200 biegu rzeki Soły w miejscowości Bielany wraz z przebudową opasek brzegowych z koszy siatkowo-kamiennych oraz narzutu kamiennego, rozbudową bystrza narzutem kamiennym oraz budową poprzeczki z koszy siatkowo-kamiennych.
• [Broszkowice] przebudowa istniejącej przepławki komorowej przy stopniu i jazie w km 0+750 rzeki Soły w obrębie miejscowości Broszkowice. Planowane urządzenie wykonane będzie w formie jednoszczelinowej z wykorzystaniem elementów starej przepławki.
3. RZEKA SKAWA
• [Wadowice] budowa przepławki dwufunkcyjnej „szczotkowej” przy stopniu w km 21+500 biegu rzeki Skawy w miejscowości Wadowice wraz z budową koryta kamiennego i gurtu kamiennego poniżej umocnień kamiennych wypadu stopnia.
• [Grodzisko] przebudowa przepławki przy jazie w km 8+975 biegu rzeki Skawy w miejscowości Grodzisko. Planowane urządzenie złożone będzie z przepławki technicznej dwuszczelinowej oraz koryta quasi-naturalnego. Dodatkowo wykonane zostaną nabrzeża wraz z infrastrukturą komunikacyjną usprawniającą przeprawę kajakową.
• [Podolsze] przebudowa istniejącego stopnia w km 1+260 biegu rzeki Skawy w obrębie miejscowości Podolsze, polegająca na przebudowie wypadu stopnia na bystrze z głazów kamiennych o nieregularnych komorach – typu „plaster miodu”, budowie opaski brzegowej z narzutu kamiennego, budowie kanału żelbetowego z zamontowanymi elementami szczotkowymi w dnie, zabudowę narzutem kamiennym wyrwy dennej powyżej korpusu stopnia.
2) Stosowane metody monitoringowe:
a) Dla obiektów zlokalizowanych na rzece Wisła w m. Dwory i Smolice a także na rzece Soła w m. Broszkowice i rzece Skawa w m. Grodzisko monitoring migracji należy wykonać przy zastosowaniu automatycznego licznika (urządzenia do wizualnej rejestracji migracji ryb). Monitoring migracji przy zastosowaniu automatycznego licznika będzie wykonywany trzema urządzeniami zakupionymi w ramach Projektu. Dwa z tych urządzeń będą zamontowane trwale na jazach w Dworach i Smolicach. Trzecie urządzenie będzie używane zgodnie z potrzebami monitoringu na pozostałych udrażnianych budowlach na Sole [Broszkowice] i Skawie [Grodzisko].
Na każdym z obiektów do zadań Wykonawcy należeć będzie umiejscowienie, obsługa i bieżąca konserwacja urządzenia. Do zadań Wykonawcy będzie należała również kontrola nad właściwym działaniem automatycznego licznika zintegrowanego z kamerą i komputera obsługującego w/w urządzenie oraz gromadzenie, archiwizowanie i analizowanie danych z urządzenia.
b) Dla obiektów zlokalizowanych na rzece Soła w m. Bielany i rzece Skawa w m. Wadowice i Podolsze w celu określenia wydajności przepławek należy zastosować techniki które umożliwią oszacowanie odsetka [%] ryb, które pokonały przeszkodę w stosunku do liczby ryb zbliżających się do przeszkody w celu jej ominięcia. W tym celu należy zastosować co najmniej jedną z wymienionych technik:
 telemetria, czyli wykorzystanie znaczników elektronicznych, takich jak nadajniki radiowe
i akustyczne, znaczniki PIT do pozyskiwania informacji o wędrówkach ryb. Każda z tych technik obejmuje elektroniczne znakowanie ryb i ustawienie odbiorników w celu śledzenia poszczególnych ryb, gdy zbliżają się i omijają (lub nie) przeszkodę.
 połów ryb w połączeniu ze znakowaniem, czyli połów ryb w obrębie przepławki, z przeprowadzeniem znakowania oraz powtórnego odłowu na wlocie do przepławki.
W przypadku tej metody wykonane zostaną następujące etapy:
o Odłów i znakowanie ryb (do uzyskania odpowiedniej ilości ryb)
o Powtórny odłów. Polegać będzie na odłowie ryb narzędziami pułapkowymi oznakowanych ryb. Zamontowane na wlocie do urządzenia pułapki muszą być sprawdzane przez minimum 5 dni, z częstotliwością co kilka godzin.
o Obserwacja ryb w pułapkach. Etap ten należy przeprowadzić minimum 3-krotnie (przez co najmniej 2 dni w pojedynczym badaniu) w celu uzyskania danych nt. ryb korzystających z przepławki, w tym ich liczby, identyfikacji gatunków, pomiarów długości/masy, sprawdzeniu ew. oznakowania. W przypadku tego typu obserwacji ryby nie mogą przebywać w pułapce dłużej niż 24 godziny.
W przypadku tych obiektów [Bielany, Wadowice, Podolsze] badania należy przeprowadzić na gatunkach reprezentatywnych dla danej krainy rybnej. Szczegóły planu monitoringu na poszczególnych obiektach dotyczące: wyboru metody monitoringowej, określenia gatunków docelowych, liczby i gatunków oznakowanych ryb, oraz planowanego terminu badań należy uzgodnić z Zamawiającym w terminie 14 dni od podpisania umowy. Zebrane dane powinny pozwolić na ocenę funkcjonalności a następnie przygotowywanie raportu z monitoringu każdej przepławki.
3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz standardy i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania, w tym w szczególności stanowiący załącznik nr 1 do SWZ projekt umowy oraz załącznik nr 2 – opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71313450-4 - Monitoring ekologiczny projektu budowlanego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 430500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 430500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Badań Ekologicznych Roman Żurek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6761022395

7.3.3) Ulica: Rogatka 9/2

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-425

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 430500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-08-31

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.