Ogłoszenie z dnia 2021-12-22
Powiązane ogłoszenia:
- 2021/BZP 00299432/01 - Ogłoszenie z dnia 2021-12-03
- 2021/BZP 00304238/01 - Modyfikacja z dnia 2021-12-08
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie, dostarczenie i wydanie gorącego posiłku – obiadu dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Ochotnica Dolna w roku 2022
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ochotnicy Dolnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490662230
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dłubacze 161
1.5.2.) Miejscowość: Ochotnica Dolna
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-452
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 18 26 246 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gopsochotnica@pro.onet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gops.ochotnica.pl/pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/ugochotnicadolna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przygotowanie, dostarczenie i wydanie gorącego posiłku – obiadu dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Ochotnica Dolna w roku 20222.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1588c5e0-5429-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00326579
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00011291/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przygotowanie, dostarczenie i wydanie gorącego posiłku - obiadu dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Ochotnica Dolna w roku 2022"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00299432/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GOPS.26.2.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 132368,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na przygotowaniu, dostarczeniu i wydaniu gorącego posiłku – obiadu jednodaniowego (zup regeneracyjnych bądź drugiego dania na przemian) dla dzieci uczęszczających do:Zadanie 1 - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej: 7 dzieci,
Uwaga! Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości żywionych uczniów o max. 30% wg stawek określonych w ofercie Wykonawcy.
Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłku dla planowanej ilości uczniów wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego typu ładunków.
2. Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczeń poszczególnych szkół realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt. Wydawanie posiłków odbywać się będzie w naczyniach wielokrotnego użytku (talerze, sztućce, kubki lub szklanki), będących w posiadaniu Wykonawcy, w pomieszczeniach udostępnionych przez szkołę zgodnie z wymogami ,,SANEPID''. Zamawiający w związku z sytuacją Pandemii COVID – 19 od dostawców cateringu wymaga pojemników i sztućców jednorazowych – BIODEGRADOWALNYCH. W przypadku zastosowania naczyń jednorazowego użytku do obowiązków Wykonawcy będzie należeć ich zebranie i utylizacja. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie codzienne zabranie po zjedzeniu posiłku przez ucznia brudnych naczyń wielokrotnego użytku i dostarczenie czystych, wyparzonych naczyń wielokrotnego użytku na następny dzień wydawania posiłku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dowożenia i zabezpieczenia naczyń oraz sztućców wielokrotnego użytku koniecznych do wydawania posiłków zgodnie z wymogami „SANEPID”.
4. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną oraz normy produktów. Posiłki maja być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 t.j.) i przepisach wykonawczych do ustawy, a w szczególności rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1154), które szczegółowo określa konieczne wymogi jakie musi spełnić posiłek wydany w jednostkach oświaty.
5. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie Fast food oraz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów:
- konserwy,
- produkty z glutaminianem sodu,
- parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70%),
- produkty masłopodobne i seropodobne,
- mięso odkostnione mechanicznie (MMO),
- wędliny z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
7. Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodna z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosić minimum 75°C, drugiego dania 75°C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10°C.
8. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie.
9. Posiłek będzie jednodaniowy o wartości kalorycznej nie mniejszej niż 680 kcal:
10. Skład posiłków:
10.1. 3 razy w tygodniu drugie danie z napojem + owoc, 2 razy w tygodniu zupa + napój + owoc.
10.2. Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml + kromka chleba 100 g lub bułka + owoce/
10.3. Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
- ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) – 150g,
- Mięso 120g – dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70% produktów z glutaminianem sodu,
- surówka 120g,
- napój – 200 ml,
- owoce.
11. Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
12. Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką).
13. Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
14. Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie. Wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
15. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowujące wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
16. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania jadłospisów dekadowo z podaniem gramatury i kaloryczności posiłku z podziałem na jego części składowe oraz przesłać na kolejny miesiąc do kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca. Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
17. Wykonawca będzie podawał tygodniowy jadłospis do wiadomości dyrektora szkoły w sposób zwyczajowo przyjęty u Zamawiającego najpóźniej przed obiadem w pierwszy dzień tygodnia, w którym obowiązuje.
18. Tygodniowy jadłospis powinien być również zamieszczony w miejscu wydawania posiłków.
19. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać całomiesięczny jadłospis do zamawiającego wraz z rachunkiem/fakturą za wykonywanie usługi.
20. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
21. Żywienie będzie odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, wakacji, ferii szkolnych i dni wolnych od nauki, w godzinach określonych z dyrektorami poszczególnych placówek. W razie stwierdzenia przez Zamawiającego nieprzestrzegania godzin dostaw posiłków umowa o dostawę/usługę może zostać rozwiązana.
22. Należność z tytułu świadczonych dostaw i usług będzie wypłacana w okresach miesięcznych na podstawie wystawionych faktur VAT w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.
23. Ustalenie należności za zrealizowane dostawy/usługi następować będzie na podstawie faktycznie wydanych posiłków potwierdzonych przez dyrektora szkoły wykazem żywionych dzieci oraz liczbą wydanych posiłków.W związku z sytuacją pandemiczną COVID-19 należy zawsze w pierwszej kolejności realizować zamówienie w oparciu o bieżące przepisy związane z wytycznymi sanitarnymi. W takim przypadku pierwszeństwo w realizacji zamówienia mają wytyczne sanitarne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.5.) Wartość części: 10948,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na przygotowaniu, dostarczeniu i wydaniu gorącego posiłku – obiadu jednodaniowego (zup regeneracyjnych bądź drugiego dania na przemian) dla dzieci uczęszczających do:Zadanie 2 - Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej - Skrodne: 31 dzieci
Uwaga! Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości żywionych uczniów o max. 30% wg stawek określonych w ofercie Wykonawcy.
Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłku dla planowanej ilości uczniów wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego typu ładunków.
2. Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczeń poszczególnych szkół realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt. Wydawanie posiłków odbywać się będzie w naczyniach wielokrotnego użytku (talerze, sztućce, kubki lub szklanki), będących w posiadaniu Wykonawcy, w pomieszczeniach udostępnionych przez szkołę zgodnie z wymogami ,,SANEPID''. Zamawiający w związku z sytuacją Pandemii COVID – 19 od dostawców cateringu wymaga pojemników i sztućców jednorazowych – BIODEGRADOWALNYCH. W przypadku zastosowania naczyń jednorazowego użytku do obowiązków Wykonawcy będzie należeć ich zebranie i utylizacja. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie codzienne zabranie po zjedzeniu posiłku przez ucznia brudnych naczyń wielokrotnego użytku i dostarczenie czystych, wyparzonych naczyń wielokrotnego użytku na następny dzień wydawania posiłku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dowożenia i zabezpieczenia naczyń oraz sztućców wielokrotnego użytku koniecznych do wydawania posiłków zgodnie z wymogami „SANEPID”.
4. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną oraz normy produktów. Posiłki maja być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 t.j.) i przepisach wykonawczych do ustawy, a w szczególności rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1154), które szczegółowo określa konieczne wymogi jakie musi spełnić posiłek wydany w jednostkach oświaty.
5. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie Fast food oraz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów:
- konserwy,
- produkty z glutaminianem sodu,
- parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70%),
- produkty masłopodobne i seropodobne,
- mięso odkostnione mechanicznie (MMO),
- wędliny z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
7. Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodna z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosić minimum 75°C, drugiego dania 75°C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10°C.
8. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie.
9. Posiłek będzie jednodaniowy o wartości kalorycznej nie mniejszej niż 680 kcal:
10. Skład posiłków:
10.1. 3 razy w tygodniu drugie danie z napojem + owoc, 2 razy w tygodniu zupa + napój + owoc.
10.2. Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml + kromka chleba 100 g lub bułka + owoce/
10.3. Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
- ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) – 150g,
- Mięso 120g – dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70% produktów z glutaminianem sodu,
- surówka 120g,
- napój – 200 ml,
- owoce.
11. Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
12. Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką).
13. Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
14. Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie. Wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
15. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowujące wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
16. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania jadłospisów dekadowo z podaniem gramatury i kaloryczności posiłku z podziałem na jego części składowe oraz przesłać na kolejny miesiąc do kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca. Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
17. Wykonawca będzie podawał tygodniowy jadłospis do wiadomości dyrektora szkoły w sposób zwyczajowo przyjęty u Zamawiającego najpóźniej przed obiadem w pierwszy dzień tygodnia, w którym obowiązuje.
18. Tygodniowy jadłospis powinien być również zamieszczony w miejscu wydawania posiłków.
19. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać całomiesięczny jadłospis do zamawiającego wraz z rachunkiem/fakturą za wykonywanie usługi.
20. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
21. Żywienie będzie odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, wakacji, ferii szkolnych i dni wolnych od nauki, w godzinach określonych z dyrektorami poszczególnych placówek. W razie stwierdzenia przez Zamawiającego nieprzestrzegania godzin dostaw posiłków umowa o dostawę/usługę może zostać rozwiązana.
22. Należność z tytułu świadczonych dostaw i usług będzie wypłacana w okresach miesięcznych na podstawie wystawionych faktur VAT w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.
23. Ustalenie należności za zrealizowane dostawy/usługi następować będzie na podstawie faktycznie wydanych posiłków potwierdzonych przez dyrektora szkoły wykazem żywionych dzieci oraz liczbą wydanych posiłków.
W związku z sytuacją pandemiczną COVID-19 należy zawsze w pierwszej kolejności realizować zamówienie w oparciu o bieżące przepisy związane z wytycznymi sanitarnymi. W takim przypadku pierwszeństwo w realizacji zamówienia mają wytyczne sanitarne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.5.) Wartość części: 48484,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na przygotowaniu, dostarczeniu i wydaniu gorącego posiłku – obiadu jednodaniowego (zup regeneracyjnych bądź drugiego dania na przemian) dla dzieci uczęszczających do:Zadanie 3 - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej - Młynne: 7 dzieci,
Uwaga! Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości żywionych uczniów o max. 30% wg stawek określonych w ofercie Wykonawcy.
Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłku dla planowanej ilości uczniów wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego typu ładunków.
2. Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczeń poszczególnych szkół realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt. Wydawanie posiłków odbywać się będzie w naczyniach wielokrotnego użytku (talerze, sztućce, kubki lub szklanki), będących w posiadaniu Wykonawcy, w pomieszczeniach udostępnionych przez szkołę zgodnie z wymogami ,,SANEPID''. Zamawiający w związku z sytuacją Pandemii COVID – 19 od dostawców cateringu wymaga pojemników i sztućców jednorazowych – BIODEGRADOWALNYCH. W przypadku zastosowania naczyń jednorazowego użytku do obowiązków Wykonawcy będzie należeć ich zebranie i utylizacja. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie codzienne zabranie po zjedzeniu posiłku przez ucznia brudnych naczyń wielokrotnego użytku i dostarczenie czystych, wyparzonych naczyń wielokrotnego użytku na następny dzień wydawania posiłku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dowożenia i zabezpieczenia naczyń oraz sztućców wielokrotnego użytku koniecznych do wydawania posiłków zgodnie z wymogami „SANEPID”.
4. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną oraz normy produktów. Posiłki maja być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 t.j.) i przepisach wykonawczych do ustawy, a w szczególności rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1154), które szczegółowo określa konieczne wymogi jakie musi spełnić posiłek wydany w jednostkach oświaty.
5. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie Fast food oraz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów:
- konserwy,
- produkty z glutaminianem sodu,
- parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70%),
- produkty masłopodobne i seropodobne,
- mięso odkostnione mechanicznie (MMO),
- wędliny z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
7. Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodna z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosić minimum 75°C, drugiego dania 75°C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10°C.
8. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie.
9. Posiłek będzie jednodaniowy o wartości kalorycznej nie mniejszej niż 680 kcal:
10. Skład posiłków:
10.1. 3 razy w tygodniu drugie danie z napojem + owoc, 2 razy w tygodniu zupa + napój + owoc.
10.2. Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml + kromka chleba 100 g lub bułka + owoce/
10.3. Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
- ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) – 150g,
- Mięso 120g – dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70% produktów z glutaminianem sodu,
- surówka 120g,
- napój – 200 ml,
- owoce.
11. Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
12. Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką).
13. Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
14. Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie. Wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
15. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowujące wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
16. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania jadłospisów dekadowo z podaniem gramatury i kaloryczności posiłku z podziałem na jego części składowe oraz przesłać na kolejny miesiąc do kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca. Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
17. Wykonawca będzie podawał tygodniowy jadłospis do wiadomości dyrektora szkoły w sposób zwyczajowo przyjęty u Zamawiającego najpóźniej przed obiadem w pierwszy dzień tygodnia, w którym obowiązuje.
18. Tygodniowy jadłospis powinien być również zamieszczony w miejscu wydawania posiłków.
19. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać całomiesięczny jadłospis do zamawiającego wraz z rachunkiem/fakturą za wykonywanie usługi.
20. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
21. Żywienie będzie odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, wakacji, ferii szkolnych i dni wolnych od nauki, w godzinach określonych z dyrektorami poszczególnych placówek. W razie stwierdzenia przez Zamawiającego nieprzestrzegania godzin dostaw posiłków umowa o dostawę/usługę może zostać rozwiązana.
22. Należność z tytułu świadczonych dostaw i usług będzie wypłacana w okresach miesięcznych na podstawie wystawionych faktur VAT w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.
23. Ustalenie należności za zrealizowane dostawy/usługi następować będzie na podstawie faktycznie wydanych posiłków potwierdzonych przez dyrektora szkoły wykazem żywionych dzieci oraz liczbą wydanych posiłków.
W związku z sytuacją pandemiczną COVID-19 należy zawsze w pierwszej kolejności realizować zamówienie w oparciu o bieżące przepisy związane z wytycznymi sanitarnymi. W takim przypadku pierwszeństwo w realizacji zamówienia mają wytyczne sanitarne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.5.) Wartość części: 10948,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na przygotowaniu, dostarczeniu i wydaniu gorącego posiłku – obiadu jednodaniowego (zup regeneracyjnych bądź drugiego dania na przemian) dla dzieci uczęszczających do:Zadanie 4 - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej: 8 dzieci,
Uwaga! Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości żywionych uczniów o max. 30% wg stawek określonych w ofercie Wykonawcy.
Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłku dla planowanej ilości uczniów wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego typu ładunków.
2. Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczeń poszczególnych szkół realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt. Wydawanie posiłków odbywać się będzie w naczyniach wielokrotnego użytku (talerze, sztućce, kubki lub szklanki), będących w posiadaniu Wykonawcy, w pomieszczeniach udostępnionych przez szkołę zgodnie z wymogami ,,SANEPID''. Zamawiający w związku z sytuacją Pandemii COVID – 19 od dostawców cateringu wymaga pojemników i sztućców jednorazowych – BIODEGRADOWALNYCH. W przypadku zastosowania naczyń jednorazowego użytku do obowiązków Wykonawcy będzie należeć ich zebranie i utylizacja. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie codzienne zabranie po zjedzeniu posiłku przez ucznia brudnych naczyń wielokrotnego użytku i dostarczenie czystych, wyparzonych naczyń wielokrotnego użytku na następny dzień wydawania posiłku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dowożenia i zabezpieczenia naczyń oraz sztućców wielokrotnego użytku koniecznych do wydawania posiłków zgodnie z wymogami „SANEPID”.
4. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną oraz normy produktów. Posiłki maja być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 t.j.) i przepisach wykonawczych do ustawy, a w szczególności rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1154), które szczegółowo określa konieczne wymogi jakie musi spełnić posiłek wydany w jednostkach oświaty.
5. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie Fast food oraz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów:
- konserwy,
- produkty z glutaminianem sodu,
- parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70%),
- produkty masłopodobne i seropodobne,
- mięso odkostnione mechanicznie (MMO),
- wędliny z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
7. Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodna z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosić minimum 75°C, drugiego dania 75°C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10°C.
8. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie.
9. Posiłek będzie jednodaniowy o wartości kalorycznej nie mniejszej niż 680 kcal:
10. Skład posiłków:
10.1. 3 razy w tygodniu drugie danie z napojem + owoc, 2 razy w tygodniu zupa + napój + owoc.
10.2. Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml + kromka chleba 100 g lub bułka + owoce/
10.3. Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
- ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) – 150g,
- Mięso 120g – dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70% produktów z glutaminianem sodu,
- surówka 120g,
- napój – 200 ml,
- owoce.
11. Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
12. Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką).
13. Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
14. Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie. Wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
15. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowujące wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
16. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania jadłospisów dekadowo z podaniem gramatury i kaloryczności posiłku z podziałem na jego części składowe oraz przesłać na kolejny miesiąc do kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca. Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
17. Wykonawca będzie podawał tygodniowy jadłospis do wiadomości dyrektora szkoły w sposób zwyczajowo przyjęty u Zamawiającego najpóźniej przed obiadem w pierwszy dzień tygodnia, w którym obowiązuje.
18. Tygodniowy jadłospis powinien być również zamieszczony w miejscu wydawania posiłków.
19. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać całomiesięczny jadłospis do zamawiającego wraz z rachunkiem/fakturą za wykonywanie usługi.
20. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
21. Żywienie będzie odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, wakacji, ferii szkolnych i dni wolnych od nauki, w godzinach określonych z dyrektorami poszczególnych placówek. W razie stwierdzenia przez Zamawiającego nieprzestrzegania godzin dostaw posiłków umowa o dostawę/usługę może zostać rozwiązana.
22. Należność z tytułu świadczonych dostaw i usług będzie wypłacana w okresach miesięcznych na podstawie wystawionych faktur VAT w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.
23. Ustalenie należności za zrealizowane dostawy/usługi następować będzie na podstawie faktycznie wydanych posiłków potwierdzonych przez dyrektora szkoły wykazem żywionych dzieci oraz liczbą wydanych posiłków.
W związku z sytuacją pandemiczną COVID-19 należy zawsze w pierwszej kolejności realizować zamówienie w oparciu o bieżące przepisy związane z wytycznymi sanitarnymi. W takim przypadku pierwszeństwo w realizacji zamówienia mają wytyczne sanitarne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.5.) Wartość części: 12512,00 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na przygotowaniu, dostarczeniu i wydaniu gorącego posiłku – obiadu jednodaniowego (zup regeneracyjnych bądź drugiego dania na przemian) dla dzieci uczęszczających do:Zadanie 5 - Szkoła Podstawowa w Tylmanowej im. ks. Jana Twardowskiego: 2 dzieci
Uwaga! Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości żywionych uczniów o max. 30% wg stawek określonych w ofercie Wykonawcy.
Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłku dla planowanej ilości uczniów wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego typu ładunków.
2. Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczeń poszczególnych szkół realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt. Wydawanie posiłków odbywać się będzie w naczyniach wielokrotnego użytku (talerze, sztućce, kubki lub szklanki), będących w posiadaniu Wykonawcy, w pomieszczeniach udostępnionych przez szkołę zgodnie z wymogami ,,SANEPID''. Zamawiający w związku z sytuacją Pandemii COVID – 19 od dostawców cateringu wymaga pojemników i sztućców jednorazowych – BIODEGRADOWALNYCH. W przypadku zastosowania naczyń jednorazowego użytku do obowiązków Wykonawcy będzie należeć ich zebranie i utylizacja. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie codzienne zabranie po zjedzeniu posiłku przez ucznia brudnych naczyń wielokrotnego użytku i dostarczenie czystych, wyparzonych naczyń wielokrotnego użytku na następny dzień wydawania posiłku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dowożenia i zabezpieczenia naczyń oraz sztućców wielokrotnego użytku koniecznych do wydawania posiłków zgodnie z wymogami „SANEPID”.
4. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną oraz normy produktów. Posiłki maja być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 t.j.) i przepisach wykonawczych do ustawy, a w szczególności rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1154), które szczegółowo określa konieczne wymogi jakie musi spełnić posiłek wydany w jednostkach oświaty.
5. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie Fast food oraz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów:
- konserwy,
- produkty z glutaminianem sodu,
- parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70%),
- produkty masłopodobne i seropodobne,
- mięso odkostnione mechanicznie (MMO),
- wędliny z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
7. Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodna z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosić minimum 75°C, drugiego dania 75°C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10°C.
8. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie.
9. Posiłek będzie jednodaniowy o wartości kalorycznej nie mniejszej niż 680 kcal:
10. Skład posiłków:
10.1. 3 razy w tygodniu drugie danie z napojem + owoc, 2 razy w tygodniu zupa + napój + owoc.
10.2. Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml + kromka chleba 100 g lub bułka + owoce/
10.3. Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
- ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) – 150g,
- Mięso 120g – dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70% produktów z glutaminianem sodu,
- surówka 120g,
- napój – 200 ml,
- owoce.
11. Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
12. Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką).
13. Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
14. Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie. Wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
15. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowujące wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
16. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania jadłospisów dekadowo z podaniem gramatury i kaloryczności posiłku z podziałem na jego części składowe oraz przesłać na kolejny miesiąc do kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca. Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
17. Wykonawca będzie podawał tygodniowy jadłospis do wiadomości dyrektora szkoły w sposób zwyczajowo przyjęty u Zamawiającego najpóźniej przed obiadem w pierwszy dzień tygodnia, w którym obowiązuje.
18. Tygodniowy jadłospis powinien być również zamieszczony w miejscu wydawania posiłków.
19. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać całomiesięczny jadłospis do zamawiającego wraz z rachunkiem/fakturą za wykonywanie usługi.
20. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
21. Żywienie będzie odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, wakacji, ferii szkolnych i dni wolnych od nauki, w godzinach określonych z dyrektorami poszczególnych placówek. W razie stwierdzenia przez Zamawiającego nieprzestrzegania godzin dostaw posiłków umowa o dostawę/usługę może zostać rozwiązana.
22. Należność z tytułu świadczonych dostaw i usług będzie wypłacana w okresach miesięcznych na podstawie wystawionych faktur VAT w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.
23. Ustalenie należności za zrealizowane dostawy/usługi następować będzie na podstawie faktycznie wydanych posiłków potwierdzonych przez dyrektora szkoły wykazem żywionych dzieci oraz liczbą wydanych posiłków.
W związku z sytuacją pandemiczną COVID-19 należy zawsze w pierwszej kolejności realizować zamówienie w oparciu o bieżące przepisy związane z wytycznymi sanitarnymi. W takim przypadku pierwszeństwo w realizacji zamówienia mają wytyczne sanitarne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.5.) Wartość części: 3128,00 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na przygotowaniu, dostarczeniu i wydaniu gorącego posiłku – obiadu jednodaniowego (zup regeneracyjnych bądź drugiego dania na przemian) dla dzieci uczęszczających do:Zadanie 6 - Zespół Szkolno – Przedszkolny Tylmanowej im. H. Sucharskiego: 13 dzieci
Uwaga! Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości żywionych uczniów o max. 30% wg stawek określonych w ofercie Wykonawcy.
Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłku dla planowanej ilości uczniów wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego typu ładunków.
2. Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczeń poszczególnych szkół realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt. Wydawanie posiłków odbywać się będzie w naczyniach wielokrotnego użytku (talerze, sztućce, kubki lub szklanki), będących w posiadaniu Wykonawcy, w pomieszczeniach udostępnionych przez szkołę zgodnie z wymogami ,,SANEPID''. Zamawiający w związku z sytuacją Pandemii COVID – 19 od dostawców cateringu wymaga pojemników i sztućców jednorazowych – BIODEGRADOWALNYCH. W przypadku zastosowania naczyń jednorazowego użytku do obowiązków Wykonawcy będzie należeć ich zebranie i utylizacja. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie codzienne zabranie po zjedzeniu posiłku przez ucznia brudnych naczyń wielokrotnego użytku i dostarczenie czystych, wyparzonych naczyń wielokrotnego użytku na następny dzień wydawania posiłku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dowożenia i zabezpieczenia naczyń oraz sztućców wielokrotnego użytku koniecznych do wydawania posiłków zgodnie z wymogami „SANEPID”.
4. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną oraz normy produktów. Posiłki maja być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 t.j.) i przepisach wykonawczych do ustawy, a w szczególności rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1154), które szczegółowo określa konieczne wymogi jakie musi spełnić posiłek wydany w jednostkach oświaty.
5. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie Fast food oraz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów:
- konserwy,
- produkty z glutaminianem sodu,
- parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70%),
- produkty masłopodobne i seropodobne,
- mięso odkostnione mechanicznie (MMO),
- wędliny z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
7. Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodna z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosić minimum 75°C, drugiego dania 75°C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10°C.
8. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie.
9. Posiłek będzie jednodaniowy o wartości kalorycznej nie mniejszej niż 680 kcal:
10. Skład posiłków:
10.1. 3 razy w tygodniu drugie danie z napojem + owoc, 2 razy w tygodniu zupa + napój + owoc.
10.2. Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml + kromka chleba 100 g lub bułka + owoce/
10.3. Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
- ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) – 150g,
- Mięso 120g – dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70% produktów z glutaminianem sodu,
- surówka 120g,
- napój – 200 ml,
- owoce.
11. Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
12. Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką).
13. Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
14. Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie. Wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
15. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowujące wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
16. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania jadłospisów dekadowo z podaniem gramatury i kaloryczności posiłku z podziałem na jego części składowe oraz przesłać na kolejny miesiąc do kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca. Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
17. Wykonawca będzie podawał tygodniowy jadłospis do wiadomości dyrektora szkoły w sposób zwyczajowo przyjęty u Zamawiającego najpóźniej przed obiadem w pierwszy dzień tygodnia, w którym obowiązuje.
18. Tygodniowy jadłospis powinien być również zamieszczony w miejscu wydawania posiłków.
19. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać całomiesięczny jadłospis do zamawiającego wraz z rachunkiem/fakturą za wykonywanie usługi.
20. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
21. Żywienie będzie odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, wakacji, ferii szkolnych i dni wolnych od nauki, w godzinach określonych z dyrektorami poszczególnych placówek. W razie stwierdzenia przez Zamawiającego nieprzestrzegania godzin dostaw posiłków umowa o dostawę/usługę może zostać rozwiązana.
22. Należność z tytułu świadczonych dostaw i usług będzie wypłacana w okresach miesięcznych na podstawie wystawionych faktur VAT w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.
23. Ustalenie należności za zrealizowane dostawy/usługi następować będzie na podstawie faktycznie wydanych posiłków potwierdzonych przez dyrektora szkoły wykazem żywionych dzieci oraz liczbą wydanych posiłków.
W związku z sytuacją pandemiczną COVID-19 należy zawsze w pierwszej kolejności realizować zamówienie w oparciu o bieżące przepisy związane z wytycznymi sanitarnymi. W takim przypadku pierwszeństwo w realizacji zamówienia mają wytyczne sanitarne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.5.) Wartość części: 20332,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12236,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12236,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54188,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54188,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12236,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12236,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ani żadnej oferty
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13984,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13984,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21288,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21288,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
INNE PRZETARGI OCHOTNICA DOLNA
- Doposażenie jednostek OSP w Gminie Ochotnica Dolna - dostawa lekkiego samochodu terenowego typu pick-up
- Zakup i dostawa oprogramowania i sprzętu w ramach projektu CYBERBEZPIECZNA GMINA OCHOTNICA DOLNA Etap I
- Dostawa sprzętu strażackiego dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej
- Budowa odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w osiedlu Łęg Dolny w Ochotnicy Dolnej
więcej: przetargi OCHOTNICA DOLNA »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- WYBÓR WYKONAWCY USŁUGI ŻYWIENIA NA RZECZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 44 WE WROCŁAWIU
- Kompleksowa organizację uroczystej Gali wręczenia nagród laureatom konkursu pn.: "Pracodawca - Ambasador Rozwoju" w ramach realizowanego Projektu pn.: ....
- Przygotowanie i dostawa posiłków dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie.
- ŚWIADCZENIE USŁUG CATERINGOWYCH dla wychowanków przebywających w Zespole Placówek Oświatowych w Krośnie
- Usługi restauracyjne - catering, przygotowanie i dostarczenie posiłków dla uczniów uczęszczających do szkół na terenie Gminy Jerzmanowa w terminie od stycznia do grudnia 2025r.
- Przygotowanie i dostarczenie posiłków do szkół z terenu Gminy Brzeziny
więcej: Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.