eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi PoznańPrzeprowadzenie diagnozy pogłębionej dziecka w zakresie zgodnym ze wskazaniami wynikającymi z diagnozy psychofizycznej dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej na terenie pow. poznańskiego



Ogłoszenie z dnia 2024-06-20


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Przeprowadzenie diagnozy pogłębionej dziecka w zakresie zgodnym ze wskazaniami wynikającymi z diagnozy psychofizycznej dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej na terenie pow. poznańskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631280985

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Słowackiego 8

1.4.2.) Miejscowość: Poznań

1.4.3.) Kod pocztowy: 60-823

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.4.7.) Numer telefonu: +48618410710

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pcpr.powiat.poznan.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pcpr.powiat.poznan.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00376699

2.2.) Data ogłoszenia: 2024-06-20

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2024/BZP 00355726

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.4. Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Przed zmianą:
Warunek dotyczący zdolności technicznej i zawodowej w zakresie:
I. Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:

Część 1 - Diagnoza specjalistyczna FAS/FASD - Wykonawca wykaże, że posiada zespół diagnostyczny składający się z minimum 3 różnych specjalistów uprawnionych do sporządzania diagnozy w obszarze spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych FAS/FASD, to jest: psychologa lub lekarza pediatrę, neurologopedę oraz psychiatrę dziecięcego.
Psycholog musi spełniać poniższe minimalne warunki:
1. ukończenie studiów II-go stopnia (studiów magisterskich) na kierunku psychologia,
2. trzyletnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, w tym dwuletnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu dzieci w obszarze spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych FAS/FASD.
Lekarz pediatra musi spełniać poniższe minimalne warunki:
1. ukończenie studiów wyższych na kierunku lekarskim i/lub medycznym,
2. ukończenie specjalizacji w zakresie pediatrii,
3. posiadanie aktualnego prawa do wykonywania zawodu zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 1996 roku o zawodach lekarza i lekarza dentysty,
4. trzyletnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, w tym dwuletnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu dzieci w obszarze spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych FAS/FASD.
Neurologopeda musi spełniać poniższe minimalne warunki:
1. ukończenie studiów II-go stopnia (studiów magisterskich) na kierunku i/lub
o specjalności logopedia
lub
ukończenie studiów II-go stopnia (studiów magisterskich) na dowolnym kierunku studiów wraz z ukończeniem studiów podyplomowych na kierunku/z zakresu logopedia,
2. ukończenie studiów podyplomowych na kierunku/z zakresu neurologopedia,
3. trzyletnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, w tym dwuletnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu dzieci w obszarze spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych FAS/FASD.
Psychiatra dziecięcy musi spełniać poniższe minimalne warunki:
1. ukończenie studiów wyższych na kierunku lekarskim i/lub medycznym,
2. bycie w trakcie trwania specjalizacji w zakresie psychiatrii dziecięcej lub ukończenie specjalizacji w tymże zakresie,
3. posiadanie aktualnego prawa do wykonywania zawodu zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 1996 roku o zawodach lekarza i lekarza dentysty,
4. trzyletnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, w tym dwuletnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu dzieci w obszarze spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych FAS/FASD.

Część 2 - Diagnoza neurologiczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – neurolog, posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z neurologii lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 3 - Diagnoza neurologopedyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – neurologopeda.

Część 4 - Diagnoza psychiatryczna (konsultacja bez farmakologii) - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – psychiatra dziecięcy, posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z psychiatrii dziecięcej lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 5 - Diagnoza osteopatyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – tytuł dyplomowanego osteopaty (dyplom), tj.:
licencjat w zakresie osteopatii potwierdzający zrealizowanie przynajmniej 4 800 godzin dydaktycznych z osteopatii
lub
tytuł magistra osteopatii, potwierdzający zrealizowanie przynajmniej 7 500 godzin dydaktycznych z osteopatii
lub
wykształcenie medyczne (lekarz, fizjoterapeuta), w tym odbyte studia podyplomowe w zakresie osteopatii w wymiarze przynajmniej 2 000 godzin dydaktycznych, zakończone zdanym egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz obronioną pracą dyplomową,
lub
wykształcenie medyczne (lekarz, fizjoterapeuta, położna), wykształcenie zdobyte na kursach osteopatycznych obejmujących przynajmniej 1 500 - 2 000 godzin, zdany egzamin teoretyczny i praktyczny.

Część 6 - Diagnoza ortodontyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – ortodonta (dyplom potwierdzający specjalizację), posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z ortodoncji lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 7 - Diagnoza specjalistyczna SI - minimum jedna osoba, która posiada:
a) wykształcenie wyższe oraz ukończony pełnowymiarowy kurs II stopnia w zakresie Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej lub ukończone kwalifikacyjne studia podyplomowe z zakresu Integracji Sensorycznej i certyfikat terapeuty SI;
b) doświadczenie zawodowe umożliwiające przeprowadzenie danego wsparcia, przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w przedmiocie diagnozy integracji sensorycznej w pracy z grupą docelową - dzieci w wieku do 10 lat nie może być krótsze niż rok.

Część 8 - Badanie EEG wraz z opisem wyników - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – lekarz posiadający certyfikat/licencję PTNK

Część 9 - Diagnoza okulistyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – lekarz okulista, posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z okulistyki dziecięcej lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 10 - Diagnoza optometrystyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – optometrysta (dyplom ukończenia studiów na kierunku optometria bądź studiów podyplomowych z optometrii).

II. Dla cz. 1 - 10. Zamawiający uzna za spełniony warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje gabinetem, w którym dokonywana będzie diagnoza. Gabinet musi znajdować się nie dalej niż w promieniu 50 kilometrów od siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.
Odległość mierzona w linii prostej podana na podstawie narzędzia Geoportal.gov.pl. W przypadku, gdy pomiar Zamawiającego będzie różnił się od wskazań Wykonawcy, Zamawiający przyjmie za właściwe wyliczenia Zamawiającego i dokona stosownej korekty.

Zamawiający nie określa szczególnego sposobu spełniania przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie stawia innych warunków udziału w postępowaniu dot. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, sytuacji ekonomicznej lub finansowej.

Po zmianie:
Warunek dotyczący zdolności technicznej i zawodowej w zakresie:
I. Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:

Część 1 - Diagnoza specjalistyczna FAS/FASD - Wykonawca wykaże, że posiada zespół diagnostyczny składający się z minimum 4 różnych specjalistów uprawnionych do sporządzania diagnozy w obszarze spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych FAS/FASD, to jest: lekarz, neuropsycholog lub psycholog kliniczny, fizjoterapeuta i logopeda.
Lekarz musi spełniać poniższe minimalne warunki:
- ukończenie studiów wyższych na kierunku lekarskim i/lub medycznym,
- posiadanie aktualnego prawa do wykonywania zawodu zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 1996 roku o zawodach lekarza i lekarza dentysty;

Neuropsycholog musi spełniać poniższe minimalne warunki:
- Ukończone jednolite studia magisterskie ze specjalizacją neuropsychologii
lub
- Ukończone jednolite studia magisterskie psychologiczne oraz
- Ukończone studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii;

Psycholog kliniczny musi spełniać poniższe minimalne warunki:
- Ukończone studia magisterskie oraz
- Ukończony kurs specjalizacyjny z psychologii klinicznej
lub
- Ukończone studia z zakresu psychologii Klinicznej;

Fizjoterapeuta musi spełniać poniższe warunki
- Ukończone studia magisterskie na kierunku fizjoterapia
- Aktywne prawo do wykonywania zawodu;

Logopeda musi spełniać poniższe minimalne warunki:
- Ukończone studia magisterskie na kierunku z zakresu logopedii z przygotowaniem pedagogicznym
lub
- Ukończone dowolne studia magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, oraz studia podyplomowe z logopedii.

Część 2 - Diagnoza neurologiczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – neurolog, posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z neurologii lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 3 - Diagnoza neurologopedyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – neurologopeda.

Część 4 - Diagnoza psychiatryczna (konsultacja bez farmakologii) - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – psychiatra dziecięcy, posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z psychiatrii dziecięcej lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 5 - Diagnoza osteopatyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – tytuł dyplomowanego osteopaty (dyplom), tj.:
licencjat w zakresie osteopatii potwierdzający zrealizowanie przynajmniej 4 800 godzin dydaktycznych z osteopatii
lub
tytuł magistra osteopatii, potwierdzający zrealizowanie przynajmniej 7 500 godzin dydaktycznych z osteopatii
lub
wykształcenie medyczne (lekarz, fizjoterapeuta), w tym odbyte studia podyplomowe w zakresie osteopatii w wymiarze przynajmniej 2 000 godzin dydaktycznych, zakończone zdanym egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz obronioną pracą dyplomową,
lub
wykształcenie medyczne (lekarz, fizjoterapeuta, położna), wykształcenie zdobyte na kursach osteopatycznych obejmujących przynajmniej 1 500 - 2 000 godzin, zdany egzamin teoretyczny i praktyczny.

Część 6 - Diagnoza ortodontyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – ortodonta (dyplom potwierdzający specjalizację), posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z ortodoncji lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 7 - Diagnoza specjalistyczna SI - minimum jedna osoba, która posiada:
a) wykształcenie wyższe oraz ukończony pełnowymiarowy kurs II stopnia w zakresie Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej lub ukończone kwalifikacyjne studia podyplomowe z zakresu Integracji Sensorycznej i certyfikat terapeuty SI;
b) doświadczenie zawodowe umożliwiające przeprowadzenie danego wsparcia, przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w przedmiocie diagnozy integracji sensorycznej w pracy z grupą docelową - dzieci w wieku do 10 lat nie może być krótsze niż rok.

Część 8 - Badanie EEG wraz z opisem wyników - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – lekarz posiadający certyfikat/licencję PTNK

Część 9 - Diagnoza okulistyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – lekarz okulista, posiadający wykształcenie wyższe medyczne, uzyskana specjalizacja z okulistyki dziecięcej lub ostatni rok rezydentury w tej specjalizacji i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Część 10 - Diagnoza optometrystyczna - minimum jeden specjalista posiadający kwalifikacje zawodowe – optometrysta (dyplom ukończenia studiów na kierunku optometria bądź studiów podyplomowych z optometrii).

II. Dla cz. 1 - 10. Zamawiający uzna za spełniony warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje gabinetem, w którym dokonywana będzie diagnoza. Gabinet musi znajdować się nie dalej niż w promieniu 50 kilometrów od siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.
Odległość mierzona w linii prostej podana na podstawie narzędzia Geoportal.gov.pl. W przypadku, gdy pomiar Zamawiającego będzie różnił się od wskazań Wykonawcy, Zamawiający przyjmie za właściwe wyliczenia Zamawiającego i dokona stosownej korekty.

Zamawiający nie określa szczególnego sposobu spełniania przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie stawia innych warunków udziału w postępowaniu dot. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, sytuacji ekonomicznej lub finansowej.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2024-06-21 13:00

Po zmianie:
2024-06-27 13:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2024-06-21 13:05

Po zmianie:
2024-06-27 13:05

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2024-07-20

Po zmianie:
2024-07-26

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.