eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi SłupskModernizacja sieci komputerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie oraz w Szkole Podstawowej im.mjra Henryka Sucharskiego w Jezierzycach (wraz z halą widowiskowo-sportową)



Ogłoszenie z dnia 2024-07-02


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja sieci komputerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie oraz w Szkole Podstawowej im.mjra Henryka Sucharskiego w Jezierzycach (wraz z halą widowiskowo-sportową)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Redzikowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979855

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sportowa

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: michalm@gminaredzikowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminaredzikowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_redzikowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sieci komputerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie oraz w Szkole Podstawowej im.mjra Henryka Sucharskiego w Jezierzycach (wraz z halą widowiskowo-sportową)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8fb43c2-2978-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00392584

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051278/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Modernizacja sieci komputerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie oraz w Szkole Podstawowej im.mjra Henryka Sucharskiego w Jezierzycach (wraz z halą widowiskowo-sportową)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt realizowany jest na podstawie umowy o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/0611/FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 zawarta 05 kwietnia 2024r. w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00365563

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 3 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wstęp
Po wielu latach funkcjonowania sieci teleinformatycznych w szkołach gminy zaobserwowano brak spójności i konsekwencji w infrastrukturze i administracji zasobami sieciowymi. Niejednokrotnie „potrzeba chwili” wymuszała na użytkownikach sieci dostępowych tworzenie własnych połączeń i rozwiązań, które wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa oraz możliwość jej administrowania. Rosnąca liczba użytkowników, dzienniki elektroniczne, prace interaktywne uczniów, możliwość połączenia niezaufanych urządzeń, to wszystko i wiele innych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo danych i przesyłu informacji wymaga wprowadzenia zmian i modernizacji sieci.
Założenia pracy sieci dostępowej
Głównymi założeniami, które są celem modernizacji jest postawienie na bezpieczeństwo danych i izolacja grup użytkowników w zależności od rodzaju dostępu do określonych zasobów.
Scentralizowane zarządzanie siecią z jednego miejsca, możliwość konfiguracji urządzeń bez fizycznego dostępu do nich. Bezawaryjność urządzeń i zastosowanie urządzeń sprawdzonych producentów w celu uniknięcia niskiej jakości urządzeń bez serwisu pogwarancyjnego.
Zastosowanie technologii i rozwiązań
Rozdzielenie grup urządzeń poprzez wirtualizację dostępów i odpowiednie tunelowanie ruchu poprzez wykorzystanie oddzielnych wirtualnych sieci wi-fi, które „dopinają” urządzenia do właściwych vlan-ów, wykorzystanie w switchach sieci Dynamic VLAN.
Możliwości i inwentaryzacja obiektów
Podczas przygotowywania do opracowania modernizacji należy przeprowadzić inwentaryzację istniejącej infrastruktury i urządzeń aktywnych w celu oceny możliwości adaptacji istniejących zasobów do realizacji projektu. Podczas oceny należy wziąć pod uwagę stan techniczny okablowania, rodzaj aktualnie wykorzystywanych urządzeń ich możliwości techniczne i w przypadku, gdy nadają się do adaptacji, ich zużycie czasowe. Należy uwzględnić czy adaptacja istniejącej infrastruktury nie będzie miała negatywnego wpływ na pracę obiektu podczas oraz po modernizacji. Celem zapewnienia dostępu do sieci urządzeniom bezprzewodowym należy zapewnić im odpowiedni poziom sygnału w danej lokalizacji (co najmniej -70dBm) - należy dokonać rozmieszczenia urządzeń nadawczych tak, aby zapewnić bezprzewodowy lub przewodowy dostęp w wymaganych miejscach użytkowania (wszystkie pomieszczenia dydaktyczne oraz administracyjne). Z uwagi na brak dokładnych planów budowlanych, niezbędna będzie wizja lokalna oraz pomiar tłumienności ścian w celu zaplanowania optymalnej ilości oraz rozmieszczenia AccessPointów.
Wybór rozwiązań do realizacji i założenia końcowe.
Budowa bądź modernizacja istniejącej infrastruktury w sposób zapewniający wirtualizację sieci bezprzewodowych z wykorzystaniem dynamic VLAN. Wymiana urządzeń niespełniających wymogów projektu (np. switchy niezarządzalnych na zarządzalne, wymiana szaf rack na większe, wymiana okablowania itp.). Montaż i konfiguracja wszystkich elementów pasywnych i urządzeń aktywnych oraz uruchomienie i przetestowanie całej sieci. Uruchomienie centralnego zarządzania.
W szafie głównej (nowej lub istniejącej) musi być pozostawione miejsce na serwer i ups’a (wolne min. 8U i 500mm głębokości). W szafach dystrybucyjnych musi być pozostawione miejsce na ups’a (min. 3U). Wszystkie elementy pasywne (nowe jak i zaadoptowane istniejące) muszą być minimum kategorii 5e. Szafy dystrybucyjne (ze szklanymi drzwiczkami zamykanymi na klucz) połączone zdublowanymi światłowodami (roboczy + rezerwowy) o przepustowości min. 10Gb/s oraz dodatkowo min. 1 kablem UTP kat.6. Niepotrzebne elementy starych sieci powinny zostać usunięte (o ile będzie taka możliwość). Wymagana jest również dokumentacja powykonawcza całej sieci wraz z pomiarami tłumienności przewodów oraz natężenia pola w poszczególnych pomieszczeniach.
Należy dobrać urządzenia tak, aby router (FortiGate60F) umożliwiał kontrolę treści, kształtowanie ruchu oraz zabezpieczenie sieci routowanej oraz analizę zagrożeń. Należy dobrać aktywny sprzęt sieciowy – AccessPointy i switche tak, aby umożliwiały odpowiednie zarządzanie portami, tworzenie sieci VLAN, wirtualizację sieci bezprzewodowych WLAN (multi-SSID) oraz dodatkowo umożliwią scentralizowane zarządzanie i monitorowanie całej sieci. System musi umożliwiać zarządzanie wszystkimi rozproszonymi jednostkami (szkołami) z centralnego miejsca (administrator główny w Urzędzie Gminy) oraz dodawanie administratorów lokalnych (np. dla wybranej szkoły lub wybranego fragmentu infrastruktury). Wszystkie urządzenia aktywne muszą mieć min. 2 letnią usługą wsparcia oraz minimum 5 letni cykl życia (EOL) liczony od dnia podpisania protokołu odbioru.

Prace instalatorskie będą musiały być wykonywane tak, aby nie kolidowały z zajęciami dydaktycznymi i nie dezorganizowały pracy szkoły.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

48820000-2 - Serwery

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 258 ust. 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 289 ust. 4, Jeżeli liczba wykonawców, którzy w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu złożyli
oferty niepodlegające odrzuceniu, jest mniejsza niż 3, zamawiający w przypadku, o którym mowa w art. 275 pkt
3, może kontynuować postępowanie, zapraszając do negocjacji ofert tych wykonawców, albo unieważnia
postępowanie.

Uzasadnienie faktyczne
Do wyznaczonego terminu złożono jedną ofertę. W związku z tym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu
postępowania.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.