Ogłoszenie z dnia 2023-09-12
Powiązane ogłoszenia:
- 2023/BZP 00326064/01 - Ogłoszenie z dnia 2023-07-26
- 2023/BZP 00329768/01 - Modyfikacja z dnia 2023-07-28
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
PZP.6.2023 - Przeprowadzenie badania CATI pn. „Badanie polskich gospodarstw domowych na temat zjawiska ubóstwa energetycznego”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polski Instytut Ekonomiczny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 381375093
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jerozolimskie 87
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-001
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@pie.net.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pie.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-774c8dd3-2b8e-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PZP.6.2023 - Przeprowadzenie badania CATI pn. „Badanie polskich gospodarstw domowych na temat zjawiska ubóstwa energetycznego”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-774c8dd3-2b8e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00392746
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00109480/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Przeprowadzenie badań przy zastosowaniu technik do gromadzenia danych CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) i/lub CAWI (Computer-Assisted Web Interview) - badania ilościowe.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00326064
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.6.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 42000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania CATI pn. „Badanie polskich gospodarstw domowych na temat zjawiska ubóstwa energetycznego”. Badanie powinno być przeprowadzone zgodnie z następującymi parametrami:
1 Nazwa badania Badanie polskich gospodarstw domowych na temat zjawiska ubóstwa energetycznego
2 Pogłębiony opis badania Badanie ma na celu określenie skali zjawiska ubóstwa energetycznego w polskich gospodarstwach domowych
3 Metoda badawcza wywiad telefoniczny (CATI)
4 Szacowany średni czas trwania jednego wywiadu 20 minut
5 Opis rodzaju pytań w kwestionariuszu Pytania zamknięte z jedną odpowiedzią, z wieloma odpowiedziami oraz wielo-itemowe.
6 Populacja Polskie gospodarstwa domowe
7 Wielkość próby 1000
8 Maksymalna liczba dni roboczych na konsultację kwestionariusza badania oraz przygotowanie kompletnego skryptu badania 10 dni roboczych
Uwaga: w tej części Zamawiający wymaga przeprowadzenia pilotażu kwestionariusza.
9 Dodatkowe obowiązki Wykonawcy Konsultacja metodologiczna kwestionariusza, przeprowadzenie pilotażu kwestionariusza, dostarczenie wagi postratyfikacyjnej dla wybranych kryteriów, raport z realizacji badania
10 Orientacyjny termin realizacji badania Sierpień/wrzesień 2023 r.
11 Warstwowanie próby Warstwy przedstawiono w Tabeli 1. Minimalny poziom realizacji kwoty na poziomie 70 proc.
12 Uwagi dodatkowe Konsultacja metodologiczna kwestionariusza dostarczonego przez Dział Klimatu i Energii Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Tabela 1. Warstwowanie próby badawczej
Liczba osób w gospodarstwie domowym
1 23%
2 25%
3 19%
4 16%
5 lub więcej 17%
Liczba dzieci w gospodarstwie domowym
0 71%
1 14%
2 12%
3 lub więcej 3%
Miejscowość w jakiej znajduje się gospodarstwo domowe
Wieś 39%
Miasto poniżej 20 tys. mieszkańców 11%
Miasto 20-99 tys. mieszkańców 17%
Miasto 100-199 tys. mieszkańców 9%
Miasto 200-499 mieszkańców 10%
Miasto powyżej 500 tys. mieszkańców 14%
Gospodarstwo domowe emerytów i/lub rencistów
Tak 35%
Nie 65%
Rodzaj zabudowy w jakim mieszkają ankietowani
Jednorodzinna 44%
Wielorodzinna 56%
2. Obowiązki wykonawcy:
A. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji badania przeprowadzi pilotaż narzędzia. Pilotaż zostanie przeprowadzony przez bezpośredni kontakt z respondentami. Polegać będzie na przeprowadzeniu testowego badania z wykorzystaniem pytań z kwestionariusza oraz dodatkowym pytaniem otwartym, jakościowym, w którym respondenci będą mogli zgłosić swoje uwagi do kwestionariusza, dotyczące takich zagadnień jak: długość kwestionariusza, pytania stwarzające problemy w odpowiedzi przez niejasne, niejednoznaczne lub trudne słowa i zwroty, zawiłą składnię bądź brakujące lub nieodróżnialne od siebie elementy kafeterii. Próba do pilotażu zostanie zaproponowana przez Wykonawcę, jednak nie powinna być mniejsza niż 20 respondentów (z wyjątkiem części, w których szczegółowych opisach zawarto inne wymagania). Pilotaż nie wpłynie na zmniejszenie właściwej próby badawczej. Po przeprowadzeniu pilotażu Wykonawca przekaże Zamawiającemu krótkie podsumowanie wniosków i sugestii zmian z pilotażu oraz próbną bazę danych z odpowiedziami na pytania pilotażowe. Wykonawca przystąpi do realizacji badania zasadniczego po wprowadzeniu i akceptacji przez Zamawiającego zmian w kwestionariuszu wynikających z pilotażu.
B. Wykonawca będzie dysponował odpowiednim zapleczem technicznym oraz oprogramowaniem pozwalającym na tworzenie narzędzi badawczych zawierających różne typy pytań (w tym pytania jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, pytania otwarte, pytania z rozwijanym menu), umożliwiającym wprowadzanie filtrów pozwalających na przechodzenie między pytaniami ankiety, egzekwowanie od respondenta odpowiedzi na zadane pytanie, rotowanie kafeterii w ramach pojedynczego pytania oraz pytań w ramach kwestionariusza itp. oraz na administrowanie tymi narzędziami.
C. W przypadku techniki CATI Wykonawca zapewni przeszkolenie zespołu odpowiedzialnego za realizację badania (ankieterów i koordynatorów) w zakresie specyfiki badania i respondentów oraz zapoznania z narzędziem badawczym. Wykonawca powiadomi Zamawiającego o terminie oraz miejscu szkolenia na co najmniej trzy dni robocze przed zaplanowanym terminem oraz umożliwi obecność przedstawicieli Zamawiającego.
D. Wagi postratyfikacyjne dostarczone w zbiorze danych mają dostosowywać strukturę badanej próby do struktury populacji pod względem cech opisanych każdorazowo w kryterium "Warstwowanie próby” bądź w załączonych tabelach określających warstwy populacji.
E. Wykonawca zapewni odpowiednią kontrolę jakości realizowanego badania uwzględniając następujące procedury oraz standardy:
a. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia dysponował będzie odpowiednim zapleczem technicznym oraz korzystał będzie z oprogramowania pozwalającego na kontrolę i koordynację prac zespołu ankieterskiego w badaniu CATI;
b. Wykonawca zapewni kontrolę pracy ankieterów w trakcie realizacji ankietowania w zakresie – odpowiednio do techniki: realizacji wywiadów (czy wywiad został zrealizowany przez danego ankietera z odpowiednim respondentem), poprawności procedury realizacji wywiadu, standardów realizacji wywiadu (dotyczących sposobu aranżacji wywiadu, sposobu zadawania pytań przez ankietera itp.) oraz poprawności przeprowadzenia wywiadu (czy ankieter zadał wszystkie pytania i czy zadał je poprawnie itd.);
c. W celu weryfikacji jakości prac ankieterów Wykonawca zapewni, że osoby odpowiedzialne po stronie Wykonawcy dokonają zarówno terenowej, jak i nieterenowej weryfikacji pracy ankieterów CATI tj. zweryfikują fakt przeprowadzenia wywiadu przez ankietera poprzez ponowny kontakt z respondentem (przy czym każdy z ankieterów zostanie skontrolowany co najmniej dwukrotnie) oraz dokonają analizy czasu realizacji wywiadu, a także zgodności odpowiedzi udzielanych przez respondentów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości wywiad nie będzie uwzględniony w puli efektywnych wywiadów.
F. Po realizacji badania Wykonawca przekaże zamawiającemu tabelę wynikową z danymi mikro oraz raport podsumowujący przebieg ankietyzacji.
G. Tabela wynikowa z badania (zbiór danych jednostkowych) w jednym z formatów (sav, dta, xlsx, csv – do uzgodnienia z Zamawiającym) zawierać będzie:
a. Zakodowane zgodnie z kwestionariuszem odpowiedzi na pytania kwestionariuszowe;
b. Metadane, takie jak: czas wypełniania ankiety przez respondenta, informację, ile razy przypomniano respondentowi o zaproszeniu do udziału w badaniu (za którym razem efektywnie zrealizowano badanie); danesocjodemograficzne respondentów, którzy przerwali realizację badania w trakcie (jeśli takowe uzyskano).
H. Raport metodologiczny z przebiegu badania ilościowego zawierać będzie następujące informacje:
a. Liczba osób, z którymi podjęto próbę kontaktu telefonicznego (CATI);
b. Liczba nieskutecznych kontaktów z respondentami (odmowy, itp.);
c. Liczba ankiet niezrealizowanych w całości;
d. Podstawowe statystyki dotyczące czasu realizacji ankiety (min, max, średnia, mediana).
e. Podstawowe statystyki dotyczące cech socjodemograficznych respondentów, od których uzyskano pełne odpowiedzi ankiety (min, max, średnia, mediana, rozkłady - statystyki powinny odpowiadać typowi zmiennych wykorzystanych w pytaniu);
I. Zamawiający nie dopuszcza stosowania technik uzupełniania braków danych metodami symulacyjnymi. Za zrealizowany wywiad uznane zostaną tylko te ankiety, w których realni respondenci udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania wymagane w kwestionariuszu.
J. Po otrzymaniu wynikowej bazy danych oraz raportu z przebiegu badania Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych dokona weryfikacji bazy danych pod kątem jej kompletności, zgodności z przedmiotem zamówienia i zaakceptowanym skryptem wywiadu, weryfikacji wiarygodności danych (np. braku danych wprowadzanych metodami symulacyjnymi zamiast odpowiedzi respondentów). Po weryfikacji Zamawiający przekaże Wykonawcy uwagi i wnioski o poprawę lub uzupełnienie bazy danych. Wykonawca będzie miał 5 dni roboczych na wprowadzenie niezbędnych zmian i odesłanie Zamawiającemu poprawionej bazy danych wraz ze zaktualizowanym raportem metodologicznym
z przebiegu badania.
3. Kwestionariusz ankiety zostanie przygotowany przez Zamawiającego. Zadaniem Wykonawcy będzie konsultacja metodologiczna i techniczna kwestionariusza, w tym m.in. weryfikacja formatu, długości
i stylu pytań w kontekście ich przydatności w metodzie gromadzenia danych techniką CATI.
Szczegółowe informacje zawarte są w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 79311200-9 - Usługi przeprowadzania badań ankietowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
79315000-5 - Usługi badań społecznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 42754,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51045,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 42754,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biostat Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6423125404
7.3.3) Ulica: ul. Kowalczyka 17
7.3.4) Miejscowość: Rybnik
7.3.5) Kod pocztowy: 44-206
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 42754,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
INNE PRZETARGI Z WARSZAWY
- Świadczenie usług szkoleniowych z zakresu analizy finansowej i sprawozdawczości finansowej.
- Sprzedaż i dostawa do siedziby Zamawiającego wyjałowionych plastrów do zatrzymywania krwawienia
- 108/2025 Prowadzenie bieżącej konserwacji i utrzymanie w ruchu instalacji gazowych, c. o. oraz instalacji wod-kan w zasobach administrowanych przez ZGN w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.
- Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w budynkach (wraz z terenem przyległym) zlokalizowanych w Ostrołęce, Radomiu i Warszawie.
- Świadczenie usług profilaktycznej opieki zdrowotnej w zakresie medycyny pracy dla pracowników Kancelarii Senatu i osób przyjmowanych do pracy.
- Remont pustostanów lokali mieszkalnych: część nr 1: Wilcza 16 m 21, część nr 2: Warecka 4/6 m 14, cześć nr 3: al. "Solidarności" 82 m 5
więcej: przetargi w Warszawie »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Przeprowadzenie diagnozy potrzeb i barier w dostępie do usług społecznych dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów w województwie lubuskim oraz sporządzenie raportu (badania/opracowania)
- Badanie napełnienia pojazdów i struktury biletów posiadanych przez pasażerów w gminach ościennych
- Wykonanie badań terenowych w ramach projektu pn. "Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie" - moduł II
- Diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych na terenie Gminy Miasto Szczecin
- Wykonanie badania terenowego w ramach projektu pn. "Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie" - moduł III
- Jakościowe badanie potrzeb użytkowników w celu dostosowania aplikacji Odznaka +
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.