eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi RybnikTermomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta Rybnika - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynków z podziałem na zadania (5 zadań)



Ogłoszenie z dnia 2024-07-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta Rybnika – opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynków z podziałem na zadania (5 zadań)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta Rybnika – opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynków z podziałem na zadania (5 zadań)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9edfff6b-3451-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00409935

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00577643/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.54 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta Rybnika - opracowanie dokumentacji projektowej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9edfff6b-3451-11ef-acf6-4e696a6d8c25

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie eZamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9edfff6b-3451-11ef-acf6-4e696a6d8c25
4. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
4. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
1) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
2) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
6. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
7. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
8. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
10. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
11. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zam_pub@um.rybnik.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna została zawarta w rozdziale I SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna została zawarta w rozdziale I SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.45.2024

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 5

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 12 (w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12) w Rybniku przy ul. Zebrzydowickiej 182 w dzielnicy Zebrzydowice.
1. Zakres opracowania:
1) osuszenie ścian piwnic wewnętrznych i zewnętrznych, skucie tynków, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej (pionowej i poziomej) ścian fundamentowych oraz ścian piwnic z warunkiem zachowania kamiennego cokołu obiektu i odrestaurowania go metodami konserwatorskimi,
2) odnowienie ścian zewnętrznych nadziemnych tzn. uwzględnienie oczyszczenia powierzchni i dezynfekcję elewacji specjalnymi środkami (tj. bakteriobójczymi, grzybobójczymi, glonobójczymi); uzupełnienie tynków, spoinowanie murów, hydrofobizacja powierzchni tynku preparatami płynnymi, malowanie tynków zewnętrznych gładkich farbami z żywicami silikonowymi dla obiektów zabytkowych, impregnacja natryskowa elementów ceglanych, piaskowanie powierzchni itp.,
3) docieplenie stropodachu, w tym usunięcie starej wełny mineralnej,
4) remont stropu nad kotłownią dot. tarasu nad niższą częścią (widoczne zacieki na stropie), w tym wymiana płytek ceramicznych na tarasie, osuszenie stropu tarasu,
5) wykonanie zadaszenia nad tarasem dot. niższej części budynku (nad kotłownią) - zadaszenie pod względem formy oraz zastosowanych materiałów powinno nawiązywać do architektury budynku,
6) wykonanie zadaszeń nad wejściami do budynku - dopasowanie do architektury budynku,
7) uwzględnienie podcięcia drzew/krzaków, które będą utrudniać prowadzenie robót,
8) wymiana kompleksowa stolarki okiennej (na drewnianą lub opcjonalnie PCV) wraz z przywróceniem okien zachowujących historyczne kształty w tym łukowe zwieńczenia powiązane z kształtem otworów okiennych oraz zachowując historyczne wymiary i podziały; należy rozważyć korektę kolorystyki okien tzn. zalecany kolor to ciemny zielony,
9) wymiana stolarki drzwiowej na drewnianą, w tym drzwi wewnętrznych do holu na przeciwpożarowe (bez drzwi do kotłowni i piwnic) - stolarka drzwiowa zewnętrzna winna nawiązywać do stolarki historycznej z okres powstania obiektu; należy przewidzieć kolorystykę na kolor ciemny zielony,
10) wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
11) wykonanie właściwej wentylacji w pomieszczeniach poprzez np. montaż nawietrzaków ściennych lub nawiewników (nawietrzaków) okiennych,
12) wprowadzenie monitoringu temperatur w pomieszczeniach z możliwością podglądu zdalaczynnego,
13) remont schodów, w tym remont schodów wejściowych - możliwość zastosowania płytek antypoślizgowych i mrozoodpornych,
14) odnowienie ścian wewnętrznych piwnicy wraz zastosowaniem właściwych tynków do piwnic i malowaniem,
15) remont posadzek w piwnicach,
16) wymiana instalacji odgromowej,
17) wymiana instalacji elektrycznej w zakresie: gniazd wtykowych wraz z oświetleniem wewnętrznym ewakuacyjnym i ogólnym oraz oświetleniem zewnętrznym, wewnętrznych linii zasilających, tablic rozdzielczych, połączeń wyrównawczych (w pomieszczeniach z dostępem światła dziennego przewidzieć oprawy oświetleniowe LED z układem automatycznego ograniczenia poboru mocy).
18) przeniesienie układu pomiarowego na zewnątrz budynku,
19) dostosowanie instalacji elektrycznej do obowiązujących przepisów, w tym w zakresie PWP,
20) wykonanie instalacji niskoprądowej tzn. instalacji domofonu (wejście główne), sieci strukturalnej, systemu sygnalizacji włamania i napadu, CCTV wewnętrznej i zewnętrznej,
21) wykonanie systemu cyfrowego monitoringu wizyjnego obiektu (kamery wewnętrzne i zewnętrzne IP, rejestrator, okablowanie itp.) - okablowanie nie może być prowadzone po elewacjach budynku,
22) dostosowanie istniejącego systemu oddymiania klatki schodowej do obowiązujących przepisów,
23) wykonanie sieci telefonicznej tj. centralki i telefonów,
24) w związku z wymianą stolarki okiennej przewiduje się malowanie ścian zewnętrznych od wewnątrz”,
25) likwidacja anteny na elewacji wschodniej.
26) w związku z wymianą stolarki i wewnętrznej instalacji elektrycznej przewiduje się wprowadzenie istniejących (w korytkach) instalacji wewnętrznych budynku w bruzdy oraz malowanie/odnowienie ścian i stropów wewnętrznych wraz z uzupełnieniem płytek,
27) wymiana płytek na tarasie od zachodniej części budynku na mrozoodporne i antypoślizgowe wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej,
28) wymiana balustrad (lub odnowienie), w tym przedłużenie balustrady przy zejściu do kotłowni,
29) wymiana krat okiennych przy wymianie stolarki okiennej lub likwidacja - do uzgodnienia
30) remont instalacji wod.-kan. w budynku,
31) remont dachu nad wejściem głównym,
32) remont zejścia do kotłowni,
33) naprawa ogrodzenia wokół budynku (remont),
34) likwidacja instalacji solarnej (demontaż kolektorów słonecznych wraz z armaturą zewnętrzną i wewnętrzną, wywóz i utylizacja),
35) naprawa wszystkich elementów związanych z budynkiem (np. gzymsów, cokołów itp.) oraz przewidzenie wszystkich niezbędnych prac związanych z remontem budynku,
36) wywóz gruzu oraz odpadów na składowisko odpadów,
37) wywóz wszystkich zdemontowanych elementów metalowych/stalowych np.: zdemontowanej inst. odgromowej, parapetów, blach, rur, rynien na złomowisko,
38) zabudowa kabla grzewczego do orynnowania,
39) uwzględnienie zaprojektowanej już instalacji fotowoltaicznej (według odrębnego projektu),
40) uwzględnienie innych robót towarzyszących.
Szczegółowy zakres precyzuje SWZ z załącznikami.

4.2.5.) Wartość części: 32520,32 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został określony w SWZ w rozdziale XXIV

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2. Termomodernizacja budynku Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II w Rybniku przy ul. Ks. Henryka Jośki 55 w dzielnicy Maroko-Nowiny.
1. Zakres opracowania:
1) remont izolacji przeciwwilgociowej i docieplenie ścian zewnętrznych nadziemnych i podziemnych wraz z dociepleniem ścian fundamentowych,
2) docieplenie dachu,
3) nadmurowanie murków attykowych minimum o wysokość równą grubości dodatkowej warstwy izolacji na dachu,
4) modyfikacja kominów polegająca na nadmurowaniu i podniesieniu wylotów kanałów kominów o wartość, która uwzględnia dodatkową warstwę izolacji termicznej dachu i spełnia wszelkie wytyczne aktualnych norm dot. kominów a także wykonanie nowych obróbek blacharskich (odnowienie kominów i otworów wentylacyjnych wraz z robotami tynkarsko-malarskimi kominów celem dostosowania ich do wyglądu elewacji),
5) docieplenie ścian murków attykowych na wszystkich ściana wewnątrz zewnętrznego obrysu budynku (niestanowiących elewacji zewnętrznej budynku),
6) docieplenie ścian pionowych murków naświetli dachowych,
7) wymiana naświetli dachowych, naświetla należy wyposażyć w żaluzje lub inne osłony przeciwsłoneczne np. otwierane za pomocą sterowania elektrycznego,
8) wymiana stolarki okiennej,
9) wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
10) wymiana drzwi wejściowych wraz z możliwością elektrycznego/automatycznego otwierania,
11) wymiana daszku nad zejściem do piwnicy,
12) wymiana stolarki drzwiowej przeszklonej,
13) wymiana drzwi do pomieszczenia gospodarczego (wschodnia ściana), wymiana drzwi do piwnicy,
14) likwidacja daszków z blach na całej długości okien,
15) przewidzenie właściwej wentylacji w pomieszczeniach poprzez np. montaż nawietrzaków ściennych lub nawiewników (nawietrzaków) okiennych,
16) przełożenie/wymiana instalacji odgromowej,
17) wymiana oświetlenia zewnętrznego,
18) wykonanie monitoringu wizyjnego terenu (dot. monitoringu zewnętrznego),
19) czasowy demontaż i montaż urządzeń/elementów na elewacjach budynku np. czujniki, lampy (przewiduje się demontaż istniejących lamp zewnętrznych i montaż nowych lamp), tablice, skrzynka gazowa, itp.(w tym też na dachu),
20) demontaż i ponowny montaż kolektorów słonecznych wraz z odpowiednimi instalacjami - należy ocenić stan technicznych instalacji solarnej i uwzględnić ewentualne naprawy,
21) poprawę estetyki pasa wokół budynku po ociepleniu ścian,
22) naprawa wszystkich elementów związanych z budynkiem np. gzymsy, cokołu itp. oraz przewidzenie wszystkich niezbędnych prac związanych z ociepleniem budynku,
23) przebudowa podejść kanalizacji deszczowej związana z odsadzeniem rur deszczowych i czyszczaków od elewacji oraz innych rur znajdujących się na elewacji o grubość ocieplenia oraz wymiana rur spustowych i rynien, zapewnienie właściwego odprowadzania wód deszczowych do kanalizacji,
24) wykonanie obróbek blacharskich związanych z ociepleniem elewacji,
25) wywóz gruzu oraz odpadów na składowisko odpadów oraz wywóz wszystkich zdemontowanych elementów metalowych/stalowych np.: zdemontowanej instalacji odgromowej, parapetów, daszków na złomowisko,
26) uwzględnienie podcięcia drzew/krzaków, które będą utrudniać prowadzenia robót,
27) wprowadzenie monitoringu temperatur w pomieszczeniach z możliwością podglądu zdalaczynnego,
28) remont schodów do piwnicy wraz z wymianą/odnowieniem balustrad i murków,
29) remont schodów wejście boczne do budynku od strony wschodniej,
30) remont schodów i podjazdu wraz z malowaniem balustrad i remontem boków schodów i podjazdu,
31) remont naświetli wraz z odprowadzenie wody,
32) wymiana kostki wraz z krawężnikami za wschodnią częścią budynku,
33) czyszczenie podłoża z kostki na części zachodniej budynku,
34) przebudowa odprowadzenia wód deszczowych z dachu,
35) naprawa wszystkich elementów związanych z budynkiem (np. gzymsów, cokołów itp.) oraz przewidzenie wszystkich niezbędnych prac związanych z ociepleniem budynku,
36) naprawa uszkodzonych fragmentów ogrodzenia z cegły klinkierowej,
37) naprawa powierzchni z lastrico schodów wejściowych oraz rampy dla osób niepełnosprawnych,
38) wywóz gruzu oraz odpadów na składowisko odpadów,
39) wywóz wszystkich zdemontowanych elementów metalowych/stalowych np.: zdemontowanej inst. odgromowej, parapetów, blach, rur, rynien na złomowisko,
40) zabudowa kabla grzewczego do orynnowania,
41) uwzględnienie innych robót towarzyszących.
Szczegółowy zakres zamówienia precyzuje SWZ z załącznikami.

4.2.5.) Wartość części: 54065,04 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został określony w SWZ w rozdziale XXIV

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 3. Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku-Grabownia przy ul. Wiktora Poloczka 76C.
1. Zakres opracowania:
1) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej/przeciwwodnej pionowej i poziomej,
2) docieplenie ścian zewnętrznych piwnic (podziemnych i nadziemnych), ścian fundamentowych,
3) docieplenie ścian zewnętrznych,
4) uzgodnienie z właścicielem paczkomatu jego demontażu na czas termomodernizacji budynku oraz przesunięcie o grubość ocieplenia, uzgodnienie również czasu demontażu i ponownego montażu paczkomatu,
5) docieplenie stropu piwnic,
6) docieplenie dachu D1, D2 i D3, (wraz z demontażem istniejącej warstw izolacji, zerwaniem papy itp., a w przypadku D2 wymiana konstrukcji nośnej dachu jeśli będzie wymagana),
7) nadmurowanie kominów o grubość izolacji (dot. dachów),
8) podwyższenie ścian attyki o grubość ocieplenia dachów,
9) wymiana instalacji odgromowej (lub przełożenie),
10) wymiana kompleksowa stolarki okiennej i drzwiowej (poza bramą wjazdową w części niższej budynku oraz poza ewentualnie oknami piwnicznymi (do oceny przez Wykonawcę będzie należeć jaką cześć okien piwnicznych trzeba będzie wymienić),
11) wymiana bramy garażowej w wyższej części budynku,
12) wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
13) wykonanie właściwej wentylacji w pomieszczeniach poprzez np. montaż nawietrzaków ściennych lub nawiewników (nawietrzaków) okiennych,
14) sprawdzenie wentylacji w pomieszczeniach piwnic, w przypadku braku skutecznej wentylacji należy przewidzieć zapewnienie właściwej wentylacji np. poprzez montaż wentylatorów w oknach - do uzgodnienia z Zamawiającym wybór sposobu zapewnienia właściwej wentylacji (jeśli będzie wymagane),
15) likwidacja istniejącego kotła węglowego o mocy 36 kW z 2017 r. wraz z demontażem/likwidacją zbędnej instalacji technologicznej istniejącej kotłowni
16) wymiana źródła ciepła węglowego na kaskadę powietrznych pomp ciepła wraz z przygotowaniem drugiej opcji ogrzewania budynku np. kocioł elektryczny,
17) przewidzenie wymiany/remontu instalacji elektrycznej z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na moc elektryczną nowego źródła ciepła (jeśli będzie to niezbędne),
18) dostosowanie instalacji c.o. pod instalację grzewczą pomp ciepła (wykonać ocenę stanu technicznego instalacji c.o.),
19) przewidzenie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii uwzględniającej obecne potrzeby i nowego źródła ciepła,
20) remont pomieszczeń piwnicznych - w tym: odkucie odpadających tynków, uzupełnienie tynków, zastosowanie gładzi odpornej na wilgoć i pomalowanie, wykonanie nowej posadzi (ewentualna wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej w pomieszczeniach kotłowni), wymiana płytek na schodach do piwnicy,
21) wprowadzenie monitoringu temperatur w pomieszczeniach z możliwością podglądu zdalaczynnego,
22) remont schodów wraz z wymianą płytek na mrozoodporne i antypoślizgowe,
23) przewidzenie oświetlenia zewnętrznego,
24) wykonanie nowego monitoringu wizyjnego terenu (dot. monitoringu zewnętrznego),
25) w związku z wymianą stolarki okiennej oraz wymianą instalacji c.o. przewiduje się malowanie ścian zewnętrznych od wewnątrz,
26) przewidzenie właściwego odprowadzenia wód deszczowych z dachów i terenu, w tym rozeznanie możliwości podłączenie jej do kanalizacji deszczowej miejskiej,
27) przebudowa podejść kanalizacji deszczowej związana z odsadzeniem rur deszczowych i czyszczaków od elewacji o grubość ocieplenia oraz wymiana rur spustowych i rynien
28) utwardzenie terenu pod kostką betonową - widoczne kolejny, ewentualna wymiana części kostki przy budynku,
29) naprawa wszystkich elementów związanych z budynkiem (np. gzymsów, cokołów itp.) oraz przewidzenie wszystkich niezbędnych prac związanych z ociepleniem budynku,
30) czasowy demontaż i montaż urządzeń/elementów na elewacjach budynku np. czujników, lamp, tablic, jednostek zewnętrznych klimatyzacji, itp.
31) wykonanie obróbek blacharskich związanych z ociepleniem elewacji,
32) przewidzenie poprawy estetyki pasa wokół budynku po ociepleniu ścian,
33) wywóz gruzu oraz odpadów na składowisko odpadów,
34) wywóz wszystkich zdemontowanych elementów metalowych/stalowych np.: zdemontowanej inst. odgromowej, parapetów, blach, rur, rynien na złomowisko,
35) przewidzenie nowej tablicy z nazwą OSP lub napisu na budynku (do ostatecznego uzgodnienia z Zamawiającym),
36) zabudowa kabla grzewczego do orynnowania,
37) uwzględnienie innych robót towarzyszących.
Szczegółowy zakres zamówienia precyzuje SWZ z załącznikami.

4.2.5.) Wartość części: 31300,81 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został określony w SWZ w rozdziale XXIV

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 4. Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku-Orzepowice przy ul. Łącznej 62.
1. Zakres opracowania:
1) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej/przeciwwodnej pionowej i poziomej,
2) demontaż istniejącego ocieplenia ścian ok. 5 cm,
3) demontaż i ponowny montaż drabiny prowadzącej na dach,
4) docieplenie ścian zewnętrznych piwnic (podziemnych i nadziemnych), ścian fundamentowych,
5) docieplenie ścian zewnętrznych,
6) docieplenie stropu piwnic,
7) wykonanie nowego deskowania dot. dachu oraz wykonanie docieplenia dachu,
8) likwidacja klap wsypowych na węgiel i zasypanie, ułożenie kostki,
9) wywóz gruzów i innych elementów znajdujących przy ścianie północno-zachodniej budynku,
10) nadmurowanie kominów o grubość izolacji,
11) podwyższenie ścian attyki o grubość ocieplenia dachów,
12) wymiana instalacji odgromowej,
13) wymiana kompleksowa stolarki okiennej i drzwiowej,
14) przewidzenie daszków systemowych nad wejściami do budynku (do uzgodnienia),
15) wymiana bram garażowych (2 szt.) wraz z uwzględnieniem powiększenia tych bram,
16) wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
17) montaż nowych rolet zewnętrznych,
18) wykonanie właściwej wentylacji w pomieszczeniach poprzez np. montaż nawietrzaków ściennych lub nawiewników (nawietrzaków) okiennych,
19) sprawdzenie wentylacji w pomieszczeniach piwnic, w przypadku braku skutecznej wentylacji należy przewidzieć zapewnienie właściwej wentylacji np. poprzez montaż wentylatorów w oknach - do uzgodnienia z Zamawiającym wybór sposobu zapewnienia właściwej wentylacji (jeśli będzie wymagane),
20) likwidacja istniejącego kotła węglowego mocy 37 kW z 2016 r. wraz z demontażem/likwidacją zbędnej instalacji technologicznej istniejącej kotłowni,
21) wymiana źródła ciepła węglowego na kaskadę powietrznych pomp ciepła wraz z przygotowaniem drugiej opcji ogrzewania budynku np. kocioł elektryczny,
22) przewidzenie wymiany/remontu instalacji elektrycznej z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na moc elektryczną nowego źródła ciepła (jeśli będzie to niezbędne),
23) dostosowanie instalacji c.o. pod instalację grzewczą pomp ciepła (wykonać ocenę stanu technicznego instalacji c.o.),
24) remont pomieszczenia kotłowni i pomieszczenia zsypu - w tym m.in. oczyszczenie powierzchni ścian, skucie luźnych tynków, zastosowanie gładzi i pomalowanie, skucie istniejącej posadzki i wykonanie nowej (ewentualna wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej w pomieszczeniach kotłowni), remont pomieszczeń piwnicznych i schodów,
25) wprowadzenie monitoringu temperatur w pomieszczeniach z możliwością podglądu zdalaczynnego,
26) przewidzenie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii uwzględniającej obecne potrzeby i nowego źródła ciepła (pomp ciepła),
27) wymiana oświetlenia zewnętrznego,
28) wykonanie monitoringu wizyjnego terenu (dot. monitoringu zewnętrznego),
29) w związku z wymianą stolarki okiennej oraz wymianą instalacji c.o. przewiduje się malowanie ścian zewnętrznych od wewnątrz,
30) przewidzenie właściwego odprowadzenia wód deszczowych z dachów i terenu, w tym m.in. czyszczenie studni chłonnej odprowadzającej wody deszczowe z leja ze stali nierdzewnej,
31) przełożenie kostki betonowej wraz z wykonaniem podbudowy przy studni chłonnej (należy również przeanalizować możliwość wykonania ścianki oporowej zamiast krawężników przy studni chłonnej),
32) przełożenie kostki betonowej i wykonanie nowej podbudowy wraz ze stabilizacją gruntu - widoczne kolejny, ewentualna wymiana części kostki przy budynku i dojazdu do budynku,
33) wykonanie nowej kostki na stronie północno-zachodniej,
34) naprawa wszystkich elementów związanych z budynkiem (np. gzymsów, cokołów itp.) oraz przewidzenie wszystkich niezbędnych prac związanych z ociepleniem budynku,
35) czasowy demontaż i montaż urządzeń/elementów na elewacjach budynku np. czujników, lamp, tablic, jednostek zewnętrznych klimatyzacji, itp.
36) wykonanie obróbek blacharskich związanych z ociepleniem elewacji,
37) przewidzenie poprawy estetki pasa wokół budynku po ociepleniu ścian,
38) wywóz gruzu oraz odpadów na składowisko odpadów (uwzględnienie również wywozu gruzu obecnie zdeponowanego przy obiekcie),
39) wywóz wszystkich zdemontowanych elementów metalowych/stalowych np.: zdemontowanej inst. odgromowej, parapetów, blach, rur, rynien na złomowisko,
40) przewidzenie nowej tablicy z nazwą OSP lub napisu na budynku,
41) zabudowa kabla grzewczego do orynnowania,
42) modernizacja i przebudowa istniejących pomieszczeń na parterze o pow. netto: ok. 73,16 m2, celem uzyskania jak największej powierzchni magazynowej wraz z podestem wejściowym; opracować projekty instalacji wewnętrznych: elektrycznej i teletechnicznej, wentylacji (wentylacja zapewniająca normową wymianę powietrza), w obrębie wejścia głównego do przedmiotowej części budynku należy zaprojektować podest w formie pochylni (o pow. ok. 4m2) formującym spadek z istniejących kostek brukowych z progiem drzwiowym od strony zewnętrznej wejścia, wynoszącym max. 2 cm; należy uwzględnić wyburzenie ścian, wymurowanie nowych ścian, zamurowanie wnęki, wykonanie otworu w ścianie zewnętrznej dla osadzenia nowych drzwi dwuskrzydłowych (drzwi stalowe, techniczne, zewnętrzne) o szerokości w świetle muru: ok 150 cm (światło przejścia 95 cm +45 cm) i wysokości w świetle muru: ok. 210 cm (światło przejścia min.: 200 cm), demontaż stolarki drzwiowej wg poglądowego zakresu robót, montaż stolarki drzwiowej (wewnętrzne drzwi techniczne stalowe, w kolorze antracytowym RAL 7016) wraz z osadzeniem nadproży, wykonanie warstwy wykończeniowej ścian, sufitów (tynk + powłoka malarska) i posadzek z żywicy epoksydowej; uwzględnienie ewentualnego dostosowania do przepisów p.poż.,
43) uwzględnienie innych robót towarzyszących.
Szczegółowy zakres zamówienia precyzuje SWZ z załącznikami.

4.2.5.) Wartość części: 32520,34 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został określony w SWZ w rozdziale XXIV

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 5

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 5. Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku-Wielopole przy ul. Podleśniej 21B.
1. Zakres opracowania:
1) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej/przeciwwodnej pionowej i poziomej,
2) docieplenie ścian fundamentowych,
3) docieplenie ścian zewnętrznych (przy czy obecnie jest ocieplona stara część budynku 5 cm styropianu a dobudówka 12 cm styropianu),
4) remont dachu - w tym m.in. wymiana pokrycia dachu, remont konstrukcji dachu (wymagana ocena stanu konstrukcji dach i wymiana wszystkich niezbędnych elementów)
5) docieplenie dachu, w tym usunięcie starej wełny mineralnej,
6) wymiana instalacji odgromowej,
7) wymiana kompleksowa stolarki okiennej,
8) przewidzenie daszków systemowych nad wejściami do budynku (do uzgodnienia),
9) wymiana stolarki drzwiowej (bez drzwi do restauracji, bez drzwi na pierwszym piętrze oraz bram garażowych),
10) wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
11) remont schodów do restauracji wraz z montażem balustrad schodowych,
12) remont odstającej części budynku nad wejściem do restauracji (wykusz) wraz z dociepleniem i wymianą deskowania,
13) wykonanie właściwej wentylacji w pomieszczeniach poprzez np. montaż nawietrzaków ściennych lub nawiewników (nawietrzaków) okiennych,
14) przewidzenie właściwej wentylacji w kotłowni,
15) likwidacja istniejącego kotła węglowego mocy 48 kW z 2017 r. wraz z demontażem/likwidacją zbędnej instalacji technologicznej istniejącej kotłowni,
16) likwidacja komina z kotłowni,
17) wymiana źródła ciepła węglowego na kaskadę powietrznych pomp ciepła wraz z przygotowaniem drugiej opcji ogrzewania budynku np. kocioł elektryczny,
18) przewidzenie wymiany/remontu instalacji elektrycznej z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na moc elektryczną nowego źródła ciepła (jeśli będzie to niezbędne),
19) dostosowanie instalacji c.o. pod instalację grzewczą pomp ciepła (wykonać ocenę stanu technicznego instalacji c.o.),
20) kompleksowy remont pomieszczeń kotłowni- w tym m.in. oczyszczenie powierzchni ścian, skucie luźnych tynków, zastosowanie gładzi i pomalowanie, skucie istniejącej posadzki i wykonanie nowej (ewentualna wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej w pomieszczeniach kotłowni),
21) wprowadzenie monitoringu temperatur w pomieszczeniach z możliwością podglądu zdalaczynnego (do uzgodnienia),
22) przewidzenie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii uwzględniającej obecne potrzeby i nowego źródła ciepła (pomp ciepła),
23) wymiana oświetlenia zewnętrznego,
24) demontaż i ponowny montaż istniejącego monitoringu wizyjnego,
25) w związku z wymianą stolarki okiennej oraz wymianą instalacji c.o. przewiduje się malowanie ścian zewnętrznych od wewnątrz,
26) wymiana płotu w tylnej części budynku (ogródek z restauracji), zastosowanie osłon na płot,
27) przewidzenie właściwego odprowadzenia wód deszczowych z dachów i terenu,
28) ustabilizowanie stopni schodów wejściowych,
29) naprawa wszystkich elementów związanych z budynkiem oraz przewidzenie wszystkich niezbędnych prac związanych z ociepleniem budynku,
30) czasowy demontaż anten i innych elementów na dachu,
31) czasowy demontaż i montaż urządzeń/elementów na elewacjach budynku np. czujników, lamp, tablic, jednostek zewnętrznych klimatyzacji, itp.
32) wykonanie obróbek blacharskich związanych z ociepleniem elewacji,
33) przewidzenie poprawy estetki pasa wokół budynku po ociepleniu ścian,
34) wywóz gruzu oraz odpadów na składowisko odpadów,
35) wywóz wszystkich zdemontowanych elementów metalowych/stalowych np.: zdemontowanej inst. odgromowej, parapetów, blach, rur, rynien na złomowisko,
36) przewidzenie nowej tablicy z nazwą OSP lub napisu na budynku (do ostatecznego uzgodnienia z Zamawiającym),
37) zabudowa kabla grzewczego do orynnowania,
38) uwzględnienie innych robót towarzyszących.
Szczegółowy zakres zamówienia precyzuje SWZ z załącznikami.

4.2.5.) Wartość części: 36585,36 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został określony w SWZ w rozdziale XXIV

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
dotyczy każdego zadania
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwa opracowania projektowe, każde z nich o wartości co najmniej 20 000,00 zł brutto oraz każde z nich związane z termomodernizacją istniejących obiektów lub budową nowych obiektów, o kubaturze każdego obiektu powyżej 1 000 m3.
2. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej dotyczący wykonanych usług musi być spełniony:
1) przez Wykonawcę samodzielnie; lub
2) przez minimum jeden podmiot udostępniający wiedzę i doświadczenie (podwykonawcę) samodzielnie;
3) w przypadku Wykonawców występujących wspólnie, samodzielnie przez minimum jednego z Wykonawców występujących wspólnie.
Nie jest dopuszczalne łączenie (sumowanie) wyżej wymaganego doświadczenia w ramach doświadczenia różnych podmiotów zaangażowanych w realizację zamówienia.
3. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na doświadczeniu grupy Wykonawców, której był członkiem (np. Konsorcjum), doświadczenie będzie oceniane w zależności od konkretnego zakresu udziału tego Wykonawcy, a więc jego faktycznego wkładu w prowadzenie działań, które były wymagane od tej grupy w ramach zamówienia publicznego wykazanego na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zostanie wezwany do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych, tj. wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 4 do SWZ, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
2. Okres 3 lat, o którym mowa w pkt 1.1, liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert.
3. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych i/lub usług, które wykonywał wspólnie z innymi Wykonawcami, wykazy, o których mowa powyżej dotyczą robót budowlanych i/lub usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
4. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Formularz oferty. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza oferty, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu oferty.
2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składają odrębnie: 1) Wykonawca / każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy.
4. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania – odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
5. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie określa w szczególności informacje wymienione w rozdziale X pkt 4 SWZ.
6. Oświadczenie, z którego wynika, które prace wykonają poszczególni Wykonawcy – przy czym obowiązek ten dotyczy wyłącznie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
7. Pełnomocnictwo złożone w sytuacji:1) Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; 2) podpisania oferty względnie innych dokumentów składanych wraz z ofertą przez osobę, dla której prawo do ich podpisania nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (np. wypisu z Krajowego rejestru sądowego) – pełnomocnictwo do podpisania oferty.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Oświadczenie składa odrębnie każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Oświadczenie, z którego wynika, które prace wykonają poszczególni Wykonawcy – przy czym obowiązek ten dotyczy wyłącznie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
4. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

§ 17
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadkach, o których mowa w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy w sytuacji, gdy uzyskanie przez Wykonawcę pozwoleń, uzgodnień i opinii niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy zostanie wydane przez właściwe organy z przekroczeniem terminów ustawowych, a w przypadku braku terminu ustawowego, gdy oczekiwanie na otrzymanie wymaganych dokumentów wynosi powyżej 30 dni od daty złożenia wniosku o ich wydanie, o czas przekroczenia wyżej podanego terminu,
3. Podstawą przedłużenia terminu umownego, o którym mowa w ust. 2, jest zgłoszenie przerwania realizacji umowy przez Wykonawcę w dacie jej przerwania, ze wskazaniem przyczyny potwierdzone każdorazowo przez Zamawiającego w formie pisemnej. Przedłużenie terminu nastąpi w oparciu o aneks do umowy. Podstawą sporządzenia aneksu do umowy będzie wniosek Wykonawcy, w którym Zamawiający potwierdzi okres wstrzymania realizacji umowy na podstawie okoliczności opisanych w ust. 1. Zgłoszenia dokonane po upływie terminu wykonania umowy są bezskuteczne. Przedłużenie czasu realizacji umowy możliwe jest o liczbę dni kalendarzowych przekroczenia podanych wyżej terminów.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2024-08-07 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-08-07 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2024-09-05

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835).

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.