eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi PoznańZaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej i elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby WPiOU UMP.



Ogłoszenie z dnia 2024-07-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej i elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby WPiOU UMP.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WIELKOPOLSKIE CENTRUM WSPIERANIA INWESTYCJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630303454

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 28 Czerwca 1956 r. 406

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-441

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@wcwi.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wcwi.com.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej i elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby WPiOU UMP.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15bc7589-98b0-4ae5-b4bc-9650eb1fac69

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00411351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00388003/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 w Poznaniu na potrzeby Urzędu Miasta Poznania"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wcwi/proceedings

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/wcwi/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej - za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/transakcja/954084 (dalej także Platforma).
2. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
3. Rejestracja i korzystanie z Platformy są bezpłatne. Dokonując rejestracji wykonawca akceptuje regulamin korzystania z Platformy.
4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego wykonawcy.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem XXII SZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/WCWI/2024/01

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej i elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania wskazanych w OPZ w sposób uwzględniający wszystkie wytyczne i wymogi OPZ. Zamówienie zostało podzielone na 2 części (zwane dalej także łącznie „Częściami” a osobno „Częścią”):
Część 1 - Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkownych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania.
Część 2 - Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkownych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części zamówienia. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia.
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane dla każdej Części zamówienia na okres co najmniej 36 miesięcy. Termin gwarancji i rękojmi będzie biegł w odniesieniu do każdej Części zamówienia odrębnie: w przypadku Części 1 i 2 - od dnia wydania Świadectwa Przejęcia.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej Części oraz szczegółowy zakres czynności związanych z realizacją zamówienia i sposobu współpracy Wykonawcy z Zamawiającym określone zostały w części III do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia z załącznikami oraz we Wzorze umowy, stanowiącym część II do SWZ.
4. Wskazane w dokumentach zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, patenty, pochodzenie stanowią wzorzec jakościowy, funkcjonalny, techniczny i technologiczny dotyczący przedmiotu zamówienia i należy rozumieć je jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny”. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami. Użyte w dokumentacji zamówienia nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta lecz wskazanie na rozwiązanie, które powinno posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w dokumentacji technicznej. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych, funkcjonalnych, technicznych i technologicznych.
5. Jeżeli w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej lub innych dokumentach, użyto nazw producentów należy przyjąć, że wskazano je jedynie w celu przykładowym a Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne. Przez rozwiązanie równoważne należy rozumieć oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w dokumentacji technicznej, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa.
6. Zamawiający będzie stosował następujące kryteria w celu oceny równoważności: gabaryty i konstrukcja (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych), charakter użytkowy (tożsamość funkcji), parametry techniczne (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje), parametry bezpieczeństwa użytkowania, standardy emisyjne.
7. Ilekroć niniejsza specyfikacja opisuje przedmiot zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (należy każdorazowo dodać do odniesienia wyrazy „lub równoważne”). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
8. Zamawiający, stosownie do brzmienia art. 95 Ustawy, dla każdej z Części wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących:
a.a) roboty instalacyjne,
a.b) roboty ogólnobudowlane.
Obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy. Szczegółowe warunki określa Umowa.
9. Zamawiający wymaga dla każdej z Części, aby Wykonawca przy wykonywaniu niniejszego zadania dysponował odpowiednim udziałem pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym, pozwalającym na spełnienie postanowień ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, o ile wykonanie zadania publicznego wymaga dysponowania pojazdami samochodowymi.
10. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy dla żadnej z Części.
11. Okres realizacji Zamówienia:
Terminy zakończenia robót w ramach każdej Części zamówienia są następujące:
a) w zakresie Części 1 do: 30 marca 2025 r., w tym:
wykonanie dokumentacji projektowej – do 8 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP I (Lokal D) i ETAP II (Lokal E) – do 17 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP III (Lokale B i C) – do 20 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP IV (Lokal A) – do 30 marca 2025 r.
b) w zakresie Części 2 do: 30 marca 2025 r., w tym:
wykonanie dokumentacji projektowej – do 8 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP I (Lokal D) i ETAP II (Lokal E) – do 17 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP III (Lokale B i C) – do 20 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP IV (Lokal A) – do 30 marca 2025 r.

Kody i nazwy opisujące przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
Główny przedmiot zamówienia:
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach

Dodatkowe przedmioty:
Dla Części 1:
71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynierskie i kontrolne
71245000-7 Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71300000-1 Usługi inżynieryjne
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45232460-4 Roboty sanitarne
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331200-8 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331210-1 Instalowanie wentylacji
45331220-4 Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
44411000-4 Wyroby sanitarne
39717000-1 Wentylatory i urządzenia klimatyzacyjne

12. Realizacja przedmiotu zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności regulacji Ustawy, Kodeksu cywilnego, Prawa budowlanego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

44411000-4 - Wyroby sanitarne

39717000-1 - Wentylatory i urządzenia klimatyzacyjne

45232460-4 - Roboty sanitarne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2025-03-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane 1. Zamawiający przewiduje w okresie 3 (słownie: trzy) lat, liczonych od dnia udzielenia zamówienia jako zamówienia podstawowego, możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy o wartości nieprzekraczającej dla kwoty:
- w zakresie Części 1: do 50 % szacunkowej wartości części zamówienia.
2. Warunkiem udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót jest okoliczność, że:
dotychczasowy wykonawca realizował roboty w terminie i z najwyższą starannością,
dotychczasowy wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonywania nowego zamówienia niż zamówienia podstawowego,
dotychczasowy wykonawca zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy,
3. Zamawiający przeprowadzi z dotychczasowym wykonawcą negocjacje, w wyniku których zostanie uzgodnione wynagrodzenie oraz termin wykonania takiego zamówienia.
4. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót będzie dotyczyć podobnych robót tj. w zakresie robót budowlanych związanych z aranżacją powierzchni biurowej, w budynku biurowym w Poznaniu przy ul. Za Bramką 1 w Poznaniu.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający dla zamówienia przyjmuje niżej opisane kryteria oceny ofert.
2. Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w zakresie każdej Części odrębnie w oparciu o kryterium:
Cena (C) 60 % 60 punktów
Okres gwarancji i rękojmi (Gw) 20 % 20 punktów
Doświadczenie kierownika robót (D) 20 % 20 punktów
3. Sposób przyznawania punktów:
1) W przypadku kryterium „Cena” oferta otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku liczbę punktów wynikającą z działania:
𝐶 = (𝐶𝑚𝑖𝑛/ 𝐶𝑏𝑎𝑑) ∗ 60 gdzie:
C Liczba punktów jakie otrzyma oferta badana za kryterium „Cena”;
Cmin najniższa cena spośród wszystkich ważnych i nieodrzuconych ofert;
Cbad cena oferty badanej (brutto).
Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena brutto oferty” będzie cena oferty brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym.
2) W przypadku kryterium „Okres gwarancji i rękojmi (Gw)”:
Oferta może otrzymać maksymalnie 20 punktów, jeżeli Wykonawca zaoferuje najdłuższy okres gwarancji na wykonane roboty budowlane (dłuższy od wymaganych 36 miesięcy), przyznawanych w następujący sposób:
36 miesięcy gwarancji: 0 pkt,
48 miesięcy gwarancji: 10 pkt,
60 miesięcy gwarancji: 20 pkt.
3) W przypadku kryterium „Doświadczenie kierownika robót (D)”
Oferta może otrzymać maksymalnie 20 punktów, jeżeli kierownik robót, o którym mowa w rozdziale V: w pkt. 1.4.3 lit. b) (w przypadku Części I) oraz w pkt. 1.4.4 lit. b) (w przypadku Części II) SWZ, posiada najdłuższe doświadczenie (dłuższe od wymaganego 2-letniego doświadczenia) w pełnieniu funkcji kierownika budowy zakresie odpowiadającym co najmniej wymaganym uprawnieniom, przyznawanych w następujący sposób:
2-letnie doświadczenie: 0 pkt,
3-letnie doświadczenie: 5 pkt,
4-letnie doświadczenie: 10 pkt,
5-letnie doświadczenie: 15 pkt,
6-letnie lub dłuższe doświadczenie: 20 pkt.
4. Zamawiający dokona oceny ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty jedynie spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi (Gw)

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie kierownika robót (D)

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej i elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania wskazanych w OPZ w sposób uwzględniający wszystkie wytyczne i wymogi OPZ. Zamówienie zostało podzielone na 2 części (zwane dalej także łącznie „Częściami” a osobno „Częścią”):
Część 1 - Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkownych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania.
Część 2 - Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkownych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części zamówienia. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia.
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane dla każdej Części zamówienia na okres co najmniej 36 miesięcy. Termin gwarancji i rękojmi będzie biegł w odniesieniu do każdej Części zamówienia odrębnie: w przypadku Części 1 i 2 - od dnia wydania Świadectwa Przejęcia.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej Części oraz szczegółowy zakres czynności związanych z realizacją zamówienia i sposobu współpracy Wykonawcy z Zamawiającym określone zostały w części III do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia z załącznikami oraz we Wzorze umowy, stanowiącym część II do SWZ.
4. Wskazane w dokumentach zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, patenty, pochodzenie stanowią wzorzec jakościowy, funkcjonalny, techniczny i technologiczny dotyczący przedmiotu zamówienia i należy rozumieć je jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny”. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami. Użyte w dokumentacji zamówienia nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta lecz wskazanie na rozwiązanie, które powinno posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w dokumentacji technicznej. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych, funkcjonalnych, technicznych i technologicznych.
5. Jeżeli w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej lub innych dokumentach, użyto nazw producentów należy przyjąć, że wskazano je jedynie w celu przykładowym a Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne. Przez rozwiązanie równoważne należy rozumieć oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w dokumentacji technicznej, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa.
6. Zamawiający będzie stosował następujące kryteria w celu oceny równoważności: gabaryty i konstrukcja (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych), charakter użytkowy (tożsamość funkcji), parametry techniczne (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje), parametry bezpieczeństwa użytkowania, standardy emisyjne.
7. Ilekroć niniejsza specyfikacja opisuje przedmiot zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (należy każdorazowo dodać do odniesienia wyrazy „lub równoważne”). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
8. Zamawiający, stosownie do brzmienia art. 95 Ustawy, dla każdej z Części wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących:
a.a) roboty instalacyjne,
a.b) roboty ogólnobudowlane.
Obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy. Szczegółowe warunki określa Umowa.
9. Zamawiający wymaga dla każdej z Części, aby Wykonawca przy wykonywaniu niniejszego zadania dysponował odpowiednim udziałem pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym, pozwalającym na spełnienie postanowień ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, o ile wykonanie zadania publicznego wymaga dysponowania pojazdami samochodowymi.
10. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy dla żadnej z Części.
11. Okres realizacji Zamówienia:
Terminy zakończenia robót w ramach każdej Części zamówienia są następujące:
a) w zakresie Części 1 do: 30 marca 2025 r., w tym:
wykonanie dokumentacji projektowej – do 8 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP I (Lokal D) i ETAP II (Lokal E) – do 17 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP III (Lokale B i C) – do 20 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP IV (Lokal A) – do 30 marca 2025 r.
b) w zakresie Części 2 do: 30 marca 2025 r., w tym:
wykonanie dokumentacji projektowej – do 8 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP I (Lokal D) i ETAP II (Lokal E) – do 17 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP III (Lokale B i C) – do 20 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
ETAP IV (Lokal A) – do 30 marca 2025 r.

Kody i nazwy opisujące przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
Główny przedmiot zamówienia:
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach

Dodatkowe przedmioty:
Dla Części 2:
71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynierskie i kontrolne
71245000-7 Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71300000-1 Usługi inżynieryjne
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
51110000-6 Usługi instalowania sprzętu elektycznego
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314000-1 Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45314300-4 Instalowanie infrastruktury okablowania
45316000-5 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 Inne instalacje elektryczne
31000000-6 Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne, oświetlenie
32412110-8 Sieć internetowa
32420000-3 Urządzenia sieciowe
32422000-7 Elementy składowe sieci
32428000-9 Modernizacja sieci
31518200-2 Oświetlenie awaryjne
12. Realizacja przedmiotu zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności regulacji Ustawy, Kodeksu cywilnego, Prawa budowalnego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

51110000-6 - Usługi instalowania sprzętu elektrycznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

32412110-8 - Sieć internetowa

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32422000-7 - Elementy składowe sieci

32428000-9 - Modernizacja sieci

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2025-03-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający dla zamówienia przyjmuje niżej opisane kryteria oceny ofert.
2. Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w zakresie każdej Części odrębnie w oparciu o kryterium:
Cena (C) 60 % 60 punktów
Okres gwarancji i rękojmi (Gw) 20 % 20 punktów
Doświadczenie kierownika robót (D) 20 % 20 punktów
3. Sposób przyznawania punktów:
1) W przypadku kryterium „Cena” oferta otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku liczbę punktów wynikającą z działania:
𝐶 = (𝐶𝑚𝑖𝑛/ 𝐶𝑏𝑎𝑑) ∗ 60 gdzie:
C Liczba punktów jakie otrzyma oferta badana za kryterium „Cena”;
Cmin najniższa cena spośród wszystkich ważnych i nieodrzuconych ofert;
Cbad cena oferty badanej (brutto).
Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena brutto oferty” będzie cena oferty brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym.
2) W przypadku kryterium „Okres gwarancji i rękojmi (Gw)”:
Oferta może otrzymać maksymalnie 20 punktów, jeżeli Wykonawca zaoferuje najdłuższy okres gwarancji na wykonane roboty budowlane (dłuższy od wymaganych 36 miesięcy), przyznawanych w następujący sposób:
36 miesięcy gwarancji: 0 pkt,
48 miesięcy gwarancji: 10 pkt,
60 miesięcy gwarancji: 20 pkt.
3) W przypadku kryterium „Doświadczenie kierownika robót (D)”
Oferta może otrzymać maksymalnie 20 punktów, jeżeli kierownik robót, o którym mowa w rozdziale V: w pkt. 1.4.3 lit. b) (w przypadku Części I) oraz w pkt. 1.4.4 lit. b) (w przypadku Części II) SWZ, posiada najdłuższe doświadczenie (dłuższe od wymaganego 2-letniego doświadczenia) w pełnieniu funkcji kierownika budowy zakresie odpowiadającym co najmniej wymaganym uprawnieniom, przyznawanych w następujący sposób:
2-letnie doświadczenie: 0 pkt,
3-letnie doświadczenie: 5 pkt,
4-letnie doświadczenie: 10 pkt,
5-letnie doświadczenie: 15 pkt,
6-letnie lub dłuższe doświadczenie: 20 pkt.
4. Zamawiający dokona oceny ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty jedynie spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi (Gw)

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie kierownika robót (D)

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

DOŚWIADCZENIE
1.4.1. W zakresie Części 1:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada zdolność techniczną polegającą na wykonaniu (dotyczy tylko robót zakończonych) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
- 2 robót budowlanych o wartości minimum 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych) brutto, których przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie instalacji sanitarnych obejmujących instalacje wod.-kan., wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji VRV/VRF i typu split związanych z wykonaniem aranżacji powierzchni min. 300 m2 w budynku biurowym.

1.4.2. W zakresie Części 2:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada zdolność techniczną polegającą na wykonaniu (dotyczy tylko robót zakończonych) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej
- 2 robót budowlanych o wartości minimum 500.000,00 zł (słownie pięćset tysięcy złotych) brutto, których przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych związanych z wykonaniem aranżacji w budynku biurowym o powierzchni min. 300 m2.
Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż PLN, Zamawiający przeliczy na złote podczas badania złożonych ofert według tabeli średnich kursów walut obcych Narodowego Banku Polskiego (strona internetowa: http://www.nbp.pl/Kursy/Kursya.html) z dnia publikacji niniejszego ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych lub ostatniego kursu sprzed dnia ukazania się ogłoszenia o zamówieniu – w przypadku, gdyby w tym dniu kurs nie był publikowany.
OSOBY
1.4.3. W zakresie Części 1:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował:
a) min. 1 (jedną) osobę pełniącą funkcję projektanta w branży sanitarnej – posiadającą:
- uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
- co najmniej 5-letnie doświadczenie w projektowaniu w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- wykonaniem co najmniej 2 (dwóch) projektów obejmujących wykonanie lub aranżację lub modernizację powierzchni lokali biurowych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
b) min. 1 (jedną) osobę pełniącą funkcję kierownika robót w branży sanitarnej – posiadającą:
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
- co najmniej 2-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót instalacyjnych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych przy realizacji co najmniej 2 (dwóch) kontraktów, obejmujących wykonanie lub aranżację lub modernizację powierzchni lokali biurowych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
1.4.4. W zakresie Części 2:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował:
a) min. 1 (jedną) osobę pełniącą funkcję projektanta w branży elektrycznej – posiadającą:
- uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
- co najmniej 5-letnie doświadczenie w projektowaniu w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- wykonaniem co najmniej 2 (dwóch) projektów obejmujących wykonanie lub aranżację lub modernizację powierzchni lokali biurowych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
b) min. 1 (jedną) osobę pełniącą funkcję kierownika robót w branży elektrycznej – posiadającą:
 uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
 co najmniej 2-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
- doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót instalacyjnych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych przy realizacji co najmniej 2 (dwóch) kontraktów, obejmujących wykonanie lub aranżację lub modernizację powierzchni lokali biurowych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
UWAGA (dot. Części I i Części II):
- za uprawnienia budowlane odpowiadające wyżej określonym uznane zostaną uprawnienia, które wydane zostały na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu – EFTA (strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym), z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej;
- doświadczenie zawodowe ustala się licząc lata kalendarzowe łącznie z rokiem uzyskania uprawnień do roku 2023 włącznie;
- zwrot „bez ograniczeń” należy rozumieć zgodnie z przepisami Rozdziału 2. ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane;
- stanowiska „równoważne” to stanowiska o tożsamym zakresie obowiązków / uprawnień / doświadczenia, ale określane innym nazewnictwem;

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku
podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów:
- oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP w zakresie odnoszącym się
do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do IDW

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 7. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda następujących dokumentów:
-wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty (wzór wykazu stanowi załącznik nr 4.1 do IDW).
-wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotowego zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania przedmiotowego zamówienia, a także informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu stanowi załącznik nr 4.2 do IDW).

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie żąda przedmiotowych środków dowodowych dla żadnej z Części.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga w niniejszym postępowaniu wadium.
2. Wysokość wadium. Każdy Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości:
− dla Części 1: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100),
− dla Części 2: 7.000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych 00/100).
Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium w wysokości stanowiącej sumę części, na które wykonawca składa ofertę.
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Forma wadium.
Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju.
5. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy WCWI prowadzony przez PKO BP o numerze 65 1440 1286 0000 0000 1147 9658 z adnotacją: Wadium w przetargu pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych branży sanitarnej i elektrycznej związanych z modernizacją powierzchni lokali użytkowych w budynku przy ul. Za Bramką 1 na potrzeby Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Poznania.” numer ref. ZP/WCWI/2024/1, a dokument potwierdzający wniesienie wadium (dokonanie przelewu) załączyć do oferty. Wadium uważa się za wniesione, jeżeli kwota wadium znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego przed terminem składania ofert. Zamawiający dopuszcza przedłożenie potwierdzenia wykonania przelewu wygenerowanego z systemu bankowości elektronicznej (bez stempla banku) jako potwierdzenie wniesienia wadium w pieniądzu (przelewem na rachunek Zamawiającego).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub
doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z
wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku Wykonawcy
wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty
budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (wzór stanowi załącznik nr 7).
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający, na podstawie art. 117 ust.
1 PZP, określa, że dokonując oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej uzna,
że warunek został spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
wykaże samodzielne spełnianie tego warunku.
4. Przepisy oraz postanowienia SWZ dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający będzie
żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z Wzorem umowy i Ustawą PZP.
2. Projektowane postanowienia umowne, określające w swej treści przesłanki zmiany umowy określone przez Zamawiającego stanowią Część II SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2024-07-31 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/wcwi/proceedings

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-07-31 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2024-08-29

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.