eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi KoronowoPrzebudowa muru wewnętrznego przy polach spacerowych w Zakładzie Karnym w Koronowie w formule "zaprojektuj i wybuduj"



Ogłoszenie z dnia 2024-10-21


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa muru wewnętrznego przy polach spacerowych w Zakładzie Karnym w Koronowie w formule "zaprojektuj i wybuduj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD KARNY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000319629

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: BYDGOSKA 27

1.5.2.) Miejscowość: Koronowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-010

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_koronowo@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa muru wewnętrznego przy polach spacerowych w Zakładzie Karnym w Koronowie w formule "zaprojektuj i wybuduj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5cab6d6c-ae6c-4ccd-91c9-9e85f4eca0bf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00556077

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00252955/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa muru wewnetrzego przy polach spacerowych w Zakładzie Karnym w Koronowie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5cab6d6c-ae6c-4ccd-91c9-9e85f4eca0bf

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składnie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie „Pzp”, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w postaci platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl i ePUAPu, dostępnego pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz za pomocą poczty elektronicznej: zk_koronowo@sw.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: X. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): XXII. Ochrona danych osobowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: D/Kw.2232.7.2024

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót budowlanych:
a) Rozbiórka istniejącego muru
b) Budowa nowego muru:
1. Wykonanie fundamentów w postaci monolitycznych ław fundamentowych o wys. 50 cm i szerokości 80cm oraz 220cm. Beton C20/25 (B25). Zbrojenie A-III posadowionych na mikropalach typu 40/27 długości 9m, średnica koronki Hardened 110mm.
2. Wykonanie muru jako ściany zespolonej z płyt Filigran. Grubość ściany 30cm, wysokość ściany 5,20m, grubość płyt filigran 2x6cm.
3. Wykonanie zabezpieczenia z drutu ostrzowego: Na murze zewnętrznym zamontować słupki metalowe Ø60 mocowane do ściany przy użyciu marek stalowych o wymiarach 150x150x5mm w rozstawie co 2m. Słupki stanowić będą konstrukcję do mocowania 2 zwojów przestrzennych z drutu ostrzowego o średnicy ~75cm oraz siatki z drutu ostrzowego o wysokości ok 1metra.
c) Montaż zadaszonego trapu nad osłoną górną pól spacerowych wraz z balustradą zabezpieczającą użytkownika przed upadkiem. Konstrukcja stalowa zabezpieczona antykorozyjnie. Nośność użytkowa trapu 3kN. Trasa i wymiary trapu zgodnie
z załącznikiem 6. Projektowany trap należy zabezpieczyć siatką z drutu ostrzowego oraz zwojami przestrzennymi typu concertina o średnicy 730mm na całej długości. Zabezpieczenia należy montować przy styku z wygrodzeniem górnym pól spacerowych, balustrady oraz wybudowanego zadaszenia. Rynny spustowe i ewentualne inne instalacje należy zabezpieczyć zwojami przestrzennymi z drutu typu concertina o średnicy 730mm.
d) Modernizacja instalacji monitoringu i alarmowej:
Wszystkie prace teletechniczne i instalacyjne muszą zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi wytycznymi obwiązującymi w Zakładzie Karnym tj.
- Wytyczne nr 4/2022 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 30 grudnia 2022 roku w sprawie określenia standardów systemów zabezpieczeń elektronicznych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej,
- Wytyczne nr 2/23 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 02 sierpnia 2023 roku zmieniające wytyczne w sprawie określenia standardów systemów zabezpieczeń elektronicznych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej,
- Zastosowane urządzenia muszą spełniać wymogi zawarte w wytycznych.
-Zastosowane urządzenia i systemy muszą być kompatybilne z rozwiązaniami i systemami użytkowanymi w Zakładzie Karnym w Koronowe.
-Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia inwestorowi szczegółowego projektu realizacji robót teletechnicznych do akceptacji przed przystąpieniem do prac. Projekt musi być wykonany zgodnie z Wytycznymi nr 4/2022 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 30 grudnia 2022 roku w sprawie określenia standardów systemów zabezpieczeń elektronicznych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej wraz z późniejszymi zmianami .
-Po skończonych pracach wykonawca jest zobowiązany do przekazania inwestorowi dokumentacji powykonawczej wykonanych prac teletechnicznych zgodnie z wytycznymi.
-Wszystkie systemy i rozwiązania muszą posiadać licencje niezbędne do poprawnego działania systemu.
-Wykonawca w porozumieniu z inwestorem dokona demontażu urządzeń systemu sygnalizacji włamania i napadu, telewizji przemysłowej oraz okablowania kolidujących z realizowanymi pracami budowlanymi.
-Wymagania dotyczące prac teletechnicznych :
- Montaż dwóch studni kablowych na pasie ochronnym Z(zgodnie ze schematem nr 1)
-Montaż trzech studni kablowych przy nowopowstałym murze po stronie pól spacerowych(zgodnie ze schematem nr 1)
-Utworzenie trasy kablowej ziemnej ze studni kablowych na pasie Z do wieżyczki ochronnej nr 3 (zgodnie ze schematem nr 1)
-Utworzenie trasy kablowej ziemnej ze studni kablowych przy polach spacerowych do istniejącej studni kablowej zlokalizowanej na pasie ochronnym L(zgodnie ze schematem nr 1)
-Utworzenie trasy kablowej ziemnej z wieżyczki ochronnej nr 3 do istniejącej studni kablowej zlokalizowanej na pasie ochronnym L.
-Modernizacja okablowania, urządzeń systemu sygnalizacji włamania i napadu, umiejscowionych na murze przeznaczonym do przebudowy. W przypadku braku możliwości modernizacji, przeprowadzenie nowego okablowania.
-Modernizacja okablowania światłowodowego umiejscowionego na murze przeznaczonym do przebudowy mająca na celu zachowanie ciągłości działania. W przypadku braku możliwości modernizacji, przeprowadzenie okablowania światłowodowego min. 24 żyłowego jednomodowego z Wartowni OZ do dyżurki funkcjonariusza dozorującego spacery przy pawilonie A/B Spawanie obu końców światłowodu(zgodnie ze schematem nr 2).
-Doprowadzenie przewodów z punktu dostępowego Wartowni OZ do miejsca instalacji kamer na murze wewnętrznym(zgodnie ze schematem(zgodnie ze schematem nr 3).
-Montaż i uruchomienie 2 kamer stałopozycyjnych IP po stronie pasa L na wysokości około 4 m. Rozmieszczenie kamer zgodnie ze schematem nr 3. Podłączenie kamer w sposób hermetyczny.
-Montaż i uruchomienie 2 kamer stałopozycyjnych IP po stronie pasa Z na wysokości około 4 m. Rozmieszczenie kamer zgodnie ze schematem nr 3. Podłączenie kamer w sposób hermetyczny.
-Montaż i uruchomienie 1 kamery stałopozycyjnej IP termowizyjno/wizyjnej po stronie pasa Z na wysokości około 4 m. Rozmieszczenie kamery zgodnie ze schematem nr 3. Podłączenie kamer w sposób hermetyczny.
- Doprowadzenie przewodów z punktu dostępowego Wartowni OZ do miejsca instalacji czujników ruchu (zgodnie ze schematem nr 4).
- Montaż i podłączenie czujników ruchu dualnych PIR+MW oraz czujnika ruchu Doppler MW
w wyznaczonych miejscach(zgodnie ze schematem nr 4).
- Doprowadzenie przewodów z punktu dostępowego Wartowni OZ do miejsca instalacji czujnika otwarcia, oraz sygnalizatora otwarcia furtki wejściowej na pas ochronny Z (zgodnie ze schematem nr 4).
- Montaż i podłączenie czujnika otwarcia, oraz sygnalizatora otwarcia furtki wejściowej na pas ochronny Z (zgodnie ze schematem nr 4)
- Doprowadzenie przewodów z punktu dostępowego Wartowni OZ do miejsca instalacji bariery podczerwieni (zgodnie ze schematem nr 4).
- Montaż i podłączenie bariery podczerwieni na pasie ochronnym Z (zgodnie ze schematem nr 4)
- Doprowadzenie przewodów z punktu dostępowego Wartowni OZ do miejsca instalacji przewodu sensorycznego na wygrodzeniu wewnętrznym pasa ochronnego Z(zgodnie ze schematem nr 4).
- Montaż i podłączenie przewodu sensorycznego na wygrodzeniu wewnętrznym pasa ochronnego Z (zgodnie ze schematem nr 4)
- Montaż switcha w szafie rack w punkcie dostępowym w Wartowni OZ. Preferowane rozwiązanie oparte na stosowanym w Zakładzie Karnym systemie przełączników CISCO wraz z kompletem modułów SFP+. Należy przewidzieć instalacje urządzeń w ilości zapewniającej około 25% wolnych portów do przyszłych zastosowań
Montaż rozszerzenia centrali alarmowej wraz z zasilaniem awaryjnym w punkcie dostępowym w Wartowni OZ. Preferowane rozwiązanie oparte na stosowanym w Zakładzie Karnym systemie Satel.
e) Modernizacja instalacji elektrycznej – oświetlenie:
1. Demontaż istniejącej instalacji elektrycznej zamontowanej na istniejącym wygrodzeniu betonowym,
2. Zabezpieczenie lub jeśli będzie to wymagane zmianę trasy głównego zasilania w energie elektryczna budynków OZ – linia kablowa ziemna biegnąca wzdłuż istniejącego muru i nowo projektowanego,
3. Zdemontować aktualnie użytkowane lampy oświetleniowe,
4. zamontować na nowo powstałym wygrodzeniu betonowym oprawy oświetlenia ulicznego w ilości 12 sztuk oraz podłączyć pod zaciski w złączu kablowym ZK 1 – lokalizacja wskazana na schemacie nr 5. Instalacja oświetleniowa zabudowana jako linia kablowa w przepustach teletechnicznych wraz ze studniami teletechnicznymi. Przepusty kablowe w nowo powstałym wygrodzeniu betonowym prowadzić od wysokości ławy fundamentowej do zwieńczenia muru, w rurze typu arot. Przekrój stosowanej rury nie mniejszy niż fi 50mm.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45216113-9 - Roboty budowlane w zakresie budynków więziennych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71352000-0 - Usługi badania podłoża

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2025-04-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji/ rękojmi ( w pełnych miesiącach)

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, który spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowe

- w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej dwa zmówienia polegające na przebudowie lub remoncie budynków lub/i budowli użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł (brutto). Zał. nr 4

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Na potwierdzenie wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których stanowi art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, wykonawca składa do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia (załącznik nr 2 do SWZ).

2) Na potwierdzenie wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których stanowi art. 7 ust. 1 w związku z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2022 r. poz. 835), wykonawca składa do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia (załącznik nr 2 do SWZ).

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej dwa zmówienia polegające na przebudowie lub remoncie budynków lub/i budowli użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł (brutto). Zał. nr 4

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy § 15
Zmiany umowy - załącznik nr 5

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2024-11-05 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: oferty należy składać na platformie e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-11-05 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.