eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi TuszynOdtworzenie elementów zabytkowego budynku Willa Marta w Tuszynie.



Ogłoszenie z dnia 2024-10-25


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Odtworzenie elementów zabytkowego budynku Willa Marta w Tuszynie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuszyn

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648304

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Piotrkowska 2/4

1.4.2.) Miejscowość: Tuszyn

1.4.3.) Kod pocztowy: 95-080

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.4.7.) Numer telefonu: 42 232 13 82 wew. 42

1.4.8.) Numer faksu: 42 614 30 69

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@tuszyn.info.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tuszyn.info.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00564199

2.2.) Data ogłoszenia: 2024-10-25

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2024/BZP 00531035

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia jest Odtworzenie elementów zabytkowego budynku Willa Marta w Tuszynie w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotowe zadanie inwestycyjne dofinansowane jest z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Nr Edycja 2RPOZ/2023/612/PolskiLad.
2. Lokalizacja inwestycji: Tuszyn, ul.3 Maja 49 na działce 124/1 obręb nr 8. Zabytkowy budynek Willa Marta – wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.
Teren opracowania jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Tuszyn obejmującego teren przy ul. 3 Maja 49 – Uchwała Nr XL VIII/351/17 Rady Miejskiej w Tuszynie z dnia 28 września 2017 r. Przeznaczenie terenu: zabudowa mieszkaniowa
wielorodzinna i zabudowa usługowa MWU.

3. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie projektu budowlanego, w skład którego wchodzi: projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz projekty techniczne obejmujące wszystkie branże, sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także wykonanie ekspertyzy technicznej obiektu.
Kosztorysy inwestorskie należy przygotować w podziale na dwie części (dwa etapy realizacji) realizacji inwestycji:
- pierwszy obejmujący zakres prac dotyczący remontu i odtworzenia elementów zabytkowego budynku Willa Marta będącego przedmiotem wykonania robót budowlanych w niniejszym postępowaniu.
- drugi obejmujący wykonanie instalacji elektrycznej wewnątrz budynku, wykonanie instalacji co., wykonanie instalacji grzewczej, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej
i grawitacyjnej, wykonanie klimatyzacji, fotowoltaiki, rekuperator, wykonanie podłóg, tynków wewnętrznych, malowanie ścian, sufitów, wykonanie toalet/łazienek/pomieszczeń socjalnych/zaplecza kuchennego wraz z ich niezbędnym wyposażeniem, wykonanie dojść do budynku, utwardzeń oraz wykonanie innych robót towarzyszących niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, wykonanie instalacji alarmowej, domofonowej, komputerowej (internetowej) oraz monitoringu.
Szczegółowe wymagania dot. dokumentacji projektowej, jej zakresu oraz wymaganych uzgodnień, decyzji i pozwoleń zawarte są w PFU.
a) Dokumentację projektową należy sporządzić zgodnie z:
rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r., poz. 1679),
rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454),
rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 2458),
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126),
ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz.U. z 2023 r. poz. 682, z późn. zm.),
oraz innymi obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej.
b) w dokumentacji projektowej należy zastosować jedynie materiały, urządzenia i wyroby dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z Prawem Budowlanym (posiadające wymagane certyfikaty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty).
c) przed wykonaniem dokumentacji Wykonawca zobowiązany jest do opracowania
i przedstawienia Zamawiającemu koncepcji architektoniczno – przestrzennej projektowanego obiektu wraz z wizualizacją oraz ekspertyzy technicznej budynku. Koncepcja podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
d) opracowanie Programu prac konserwatorskich w uzgodnieniu z właściwym konserwatorem zabytków. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania w imieniu Zamawiającego zgody na prowadzenie prac
w obiekcie wpisanym do gminnej ewidencji zabytków, uzyskania niezbędnych opinii i uzgodnień z WUOZ w Łodzi.
2) Uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu (obejmującego całość robót) oraz pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych i prac konserwatorskich przy zabytku wydane przez właściwego konserwatora zabytków.
3) Wykonanie robót budowlanych na podstawie projektów technicznych, pozwolenia na budowę, oraz innych pozwoleń w wyniku których ma powstać obiekt, służący do spełniania funkcji, wynikających z PFU, określającego program obiektu o takich cechach funkcjonalno-użytkowych.
4) Prowadzenie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania.
5) Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na dwa etapy, zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym, w tym:
- I etap, którego zakres stanowi 50% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy, z terminem realizacji do dnia 30.08.2025 r.,
- II etap (końcowy), pozostały do wykonania zakres zamówienia, termin realizacji zgodny z termin realizacji całego zadania (320 dni od daty podpisania umowy).
Wykonawca w terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy, w uzgodnieniu z Zamawiającym sporządzi harmonogram rzeczowo – finansowy realizacji przedmiotu zamówienia (zwany dalej „Harmonogramem”). Harmonogram musi określać termin realizacji oraz zakres poszczególnych etapów zamówienia. Wypłata I transzy wynagrodzenia nastąpi po zakończeniu i odebraniu zakresu robót ujętych w I etapie, a wypłata II transzy (końcowej) nastąpi po zakończeniu realizacji zamówienia. Wysokość wypłat transz wynagrodzenia Wykonawcy nie może przekroczyć wartości zakresów rzeczywiście wykonanych w ramach transz. Zmiana Harmonogramu nie niosąca za sobą zmian terminu zakończenia robót nie jest zmianą istotną i wymaga jedynie pisemnej akceptacji przedłożonego Harmonogramu przez Zamawiającego.

4. W zakres inwestycji wchodzi remont i odtworzenie elementów zabytkowego budynku Willa Marta – wpisanego do ewidencji zabytków, położonego na działce nr 124/1, w Tuszynie (obr. nr 8), ul. 3 Maja 49. Przedmiotowy budynek jest własnością Gminy Tuszyn.
Inwestycja obejmuje:
- odtworzenie okien w tym ościeżnic, drzwi zewnętrznych;
- odtworzenie więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych, wymianę stropów;
- wykonanie instalacji przeciwwilgociowej;
- wykonanie izolacji termicznej,
- wykonanie izolacji odgromowej;
- odtworzenie oryginalnych elementów zabytkowych, uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego obiektu kolorystyki;
- inne niezbędne prace, które będą musiały zostać wykonane w ramach przedmiotowej inwestycji, a których wykonanie na etapie drugim powodowałoby ingerencję w już wykonany zakres prac;
- wycinka drzewostanu kolidującego z projektowaną inwestycją;
- uporządkowanie terenu.

5. W dniu 28 sierpnia 2024 roku Gmina Tuszyn wystąpiła do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
ul. Piotrkowska 99, 90 – 425 Łódź z pismem o zajęcie stanowiska w zakresie wymaganych założeń projektowych niezbędnych do wykonania dokumentacji.
6. Należy przewidzieć obiekt bez barier architektonicznych i umożliwić dostęp osobom o szczególnych potrzebach, w szczególności korzystających z wózków inwalidzkich oraz dostosowanie obiektu do przepisów pożarowych i higieniczno-sanitarnych.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym. Dokument ten służy do określenia zakresu prac projektowych oraz robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wykonania niezbędnych prac budowlanych i odtworzeniowych zgodnie z PFU, wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa, aktualnymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.

8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed złożeniem dokumentacji projektowej do organu architektoniczno-budowlanego przedłożył przedmiotową dokumentację Zamawiającemu do akceptacji.

Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia jest Odtworzenie elementów zabytkowego budynku Willa Marta w Tuszynie w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotowe zadanie inwestycyjne dofinansowane jest z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Nr Edycja 2RPOZ/2023/612/PolskiLad.
2. Lokalizacja inwestycji: Tuszyn, ul.3 Maja 49 na działce 124/1 obręb nr 8. Zabytkowy budynek Willa Marta – wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.
Teren opracowania jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Tuszyn obejmującego teren przy ul. 3 Maja 49 – Uchwała Nr XL VIII/351/17 Rady Miejskiej w Tuszynie z dnia 28 września 2017 r. Przeznaczenie terenu: zabudowa mieszkaniowa
wielorodzinna i zabudowa usługowa MWU.

3. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie projektu budowlanego, w skład którego wchodzi: projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz projekty techniczne obejmujące wszystkie branże, sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także wykonanie ekspertyzy technicznej obiektu.
Kosztorysy inwestorskie należy przygotować w podziale na dwie części (dwa etapy realizacji) realizacji inwestycji:
- pierwszy obejmujący zakres prac dotyczący remontu i odtworzenia elementów zabytkowego budynku Willa Marta będącego przedmiotem wykonania robót budowlanych w niniejszym postępowaniu.
- drugi obejmujący wykonanie instalacji elektrycznej wewnątrz budynku, wykonanie instalacji co., wykonanie instalacji grzewczej, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej
i grawitacyjnej, wykonanie klimatyzacji, fotowoltaiki, rekuperator, wykonanie podłóg, tynków wewnętrznych, malowanie ścian, sufitów, wykonanie toalet/łazienek/pomieszczeń socjalnych/zaplecza kuchennego wraz z ich niezbędnym wyposażeniem, wykonanie dojść do budynku, utwardzeń oraz wykonanie innych robót towarzyszących niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, wykonanie instalacji alarmowej, domofonowej, komputerowej (internetowej) oraz monitoringu.
Szczegółowe wymagania dot. dokumentacji projektowej, jej zakresu oraz wymaganych uzgodnień, decyzji i pozwoleń zawarte są w PFU.
a) Dokumentację projektową należy sporządzić zgodnie z:
rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r., poz. 1679),
rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454),
rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 2458),
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126),
ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz.U. z 2023 r. poz. 682, z późn. zm.),
oraz innymi obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej.
b) w dokumentacji projektowej należy zastosować jedynie materiały, urządzenia i wyroby dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z Prawem Budowlanym (posiadające wymagane certyfikaty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty).
c) przed wykonaniem dokumentacji Wykonawca zobowiązany jest do opracowania
i przedstawienia Zamawiającemu koncepcji architektoniczno – przestrzennej projektowanego obiektu wraz z wizualizacją oraz ekspertyzy technicznej budynku. Koncepcja podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
d) opracowanie Programu prac konserwatorskich w uzgodnieniu z właściwym konserwatorem zabytków. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania w imieniu Zamawiającego zgody na prowadzenie prac
w obiekcie wpisanym do gminnej ewidencji zabytków, uzyskania niezbędnych opinii i uzgodnień z WUOZ w Łodzi.
2) Uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu (obejmującego całość robót) oraz pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych i prac konserwatorskich przy zabytku wydane przez właściwego konserwatora zabytków.
3) Wykonanie robót budowlanych na podstawie projektów technicznych, pozwolenia na budowę, oraz innych pozwoleń w wyniku których ma powstać obiekt, służący do spełniania funkcji, wynikających z PFU, określającego program obiektu o takich cechach funkcjonalno-użytkowych.
4) Prowadzenie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania.
5) Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na dwa etapy, zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym, w tym:
- I etap, którego zakres stanowi 50% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy, z terminem realizacji do dnia 30.08.2025 r.,
- II etap (końcowy), pozostały do wykonania zakres zamówienia, termin realizacji zgodny z termin realizacji całego zadania (320 dni od daty podpisania umowy).
Wykonawca w terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy, w uzgodnieniu z Zamawiającym sporządzi harmonogram rzeczowo – finansowy realizacji przedmiotu zamówienia (zwany dalej „Harmonogramem”). Harmonogram musi określać termin realizacji oraz zakres poszczególnych etapów zamówienia. Wypłata I transzy wynagrodzenia nastąpi po zakończeniu i odebraniu zakresu robót ujętych w I etapie, a wypłata II transzy (końcowej) nastąpi po zakończeniu realizacji zamówienia. Wysokość wypłat transz wynagrodzenia Wykonawcy nie może przekroczyć wartości zakresów rzeczywiście wykonanych w ramach transz. Zmiana Harmonogramu nie niosąca za sobą zmian terminu zakończenia robót nie jest zmianą istotną i wymaga jedynie pisemnej akceptacji przedłożonego Harmonogramu przez Zamawiającego.

4. W zakres inwestycji wchodzi remont i odtworzenie elementów zabytkowego budynku Willa Marta – wpisanego do ewidencji zabytków, położonego na działce nr 124/1, w Tuszynie (obr. nr 8), ul. 3 Maja 49. Przedmiotowy budynek jest własnością Gminy Tuszyn.
Inwestycja obejmuje:
- odtworzenie okien w tym ościeżnic, drzwi zewnętrznych;
- odtworzenie więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych, wymianę stropów;
- wykonanie instalacji przeciwwilgociowej;
- wykonanie izolacji termicznej,
- wykonanie izolacji odgromowej;
- odtworzenie oryginalnych elementów zabytkowych, uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego obiektu kolorystyki;
- inne niezbędne prace, które będą musiały zostać wykonane w ramach przedmiotowej inwestycji, a których wykonanie na etapie drugim powodowałoby ingerencję w już wykonany zakres prac;
- wycinka drzewostanu kolidującego z projektowaną inwestycją;
- uporządkowanie terenu.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej (Etap I z PFU), która to obejmować będzie całość inwestycji realizowaną w dwóch etapach (etap II i etap III inwestycji) oraz realizację wykonawczą etapu II. Etap III realizowany będzie wg odrębnego zamówienia. Szczegółowo zostało to opisane w Programie Funkcjonalno - użytkowym.
5. W dniu 28 sierpnia 2024 roku Gmina Tuszyn wystąpiła do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
ul. Piotrkowska 99, 90 – 425 Łódź z pismem o zajęcie stanowiska w zakresie wymaganych założeń projektowych niezbędnych do wykonania dokumentacji.
6. Należy przewidzieć obiekt bez barier architektonicznych i umożliwić dostęp osobom o szczególnych potrzebach, w szczególności korzystających z wózków inwalidzkich oraz dostosowanie obiektu do przepisów pożarowych i higieniczno-sanitarnych.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym. Dokument ten służy do określenia zakresu prac projektowych oraz robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wykonania niezbędnych prac budowlanych i odtworzeniowych zgodnie z PFU, wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa, aktualnymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.

8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed złożeniem dokumentacji projektowej do organu architektoniczno-budowlanego przedłożył przedmiotową dokumentację Zamawiającemu do akceptacji.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2024-10-31 10:00

Po zmianie:
2024-11-08 10:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2024-10-31 10:30

Po zmianie:
2024-11-08 10:30

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2024-11-29

Po zmianie:
2024-12-07

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.