eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Białystok"Muzeum Podlaskie w Białymstoku - wymiana instalacji i centrali p.poż. w Pałacu Branickich w Choroszczy"



Ogłoszenie z dnia 2024-11-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Muzeum Podlaskie w Białymstoku – wymiana instalacji i centrali p.poż. w Pałacu Branickich w Choroszczy”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276328

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek Kościuszki 10

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-426

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muzeum.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumpodlaskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8c7a6474-2328-11ef-a500-1a0072d5d2bd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Muzeum Podlaskie w Białymstoku – wymiana instalacji i centrali p.poż. w Pałacu Branickich w Choroszczy”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c7a6474-2328-11ef-a500-1a0072d5d2bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588811

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00003236/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Muzeum Podlaskie w Białymstoku - wymiana instalacji i centrali p.poż. w Pałacu Branickich w Choroszczy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00444364

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MBG.261.4.24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 163160,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres inwestycji dotyczy przebudowy systemu sygnalizacji pożaru na system adresowalny wraz z przystosowaniem do podłączenia w sieci z sąsiednimi budynkami oraz wykonanie kanalizacji teletechnicznej i sieci światłowodowej.
1) Muzeum Wnętrz Pałacowych- Oddział Muzeum Podlaskiego mieści się w Pałacu Branickich w Choroszczy. Jest wpisany do ewidencji zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Bu-dynek użyteczności publicznej o kategorii zagrożenia ludzi ZL III. Przewidywana maksymalna ilość przebywających jednocześnie w budynku osób: 50. Powierzchnia użytkowa budynku: 936,59 m2, wysokość do 16 m. Budynek stanowi jedną strefę pożarową. Klasa odporności po-żarowej „B”. Budynek posiada jedną klatkę schodową prowadzącą bezpośrednio do wyjścia z budynku. W budynku pałacu funkcjonuje instalacja sygnalizacji pożaru konwencjonalna z czuj-kami szeregu 30 i centralą IGNIS produkcji POLON-ALFA. W budynku Pracowni Konserwacji Za-bytków znajduje się instalacja sygnalizacji pożaru adresowalna z czujkami szeregu 4043 i centra-lą POLON 4100 produkcji POLON-ALFA. Ze względu na wyeksploatowanie oraz brak części za-miennych i przestarzały system w pałacu należy zdemontować wszystkie elementy szeregu 30 i zastąpić je urządzeniami nowszego systemu opartego o centralę mikroprocesorową. Zdemon-towane jonizacyjne czujki dymu należy przekazać do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Pro-mieniotwórczych w Świerku w celu utylizacji. Pozostałe elementy przekazać do zakładu przero-bu i odzysku odpadów elektronicznych. Naprawić uszkodzone fragmenty tynku po zdemonto-wanych elementach starego systemu. Przewiduje się ochronę całkowitą obiektu. Instalacja sy-gnalizacji pożarowej z automatycznym wykrywaniem pożaru obejmie wszystkie przestrzenie w budynku z wyjątkiem tych, które są wyłączone z ochrony na podstawie wytycznych specyfikacji technicznej PKN-CEN/TS 54-14:2020-09.
UWAGA! Na etapie wykonawstwa, w obszarach chronionych przez system sygnalizacji pożarowej, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek dodatkowych przestrzeni lub stref nieujętych w niniejszej dokumentacji należy uzgodnić z projektantem wymagany sposób ich zabezpieczenia lub odstąpie-nie od zabezpieczenia.
Ze względu na wysoką wilgotność, występujące zroszenie ścian i stropów, zbyt niskie pomieszcze-nia piwniczne nie służą one do przechowywania żadnych przedmiotów Zostały one wyłączone z ochrony – czujki nie mogą pracować w sytuacji roszenia powierzchni , W przypadku trwałego wy-suszenia i przeznaczenia tych podpiwniczeń do jakiegokolwiek użycia przewidziano rozbudowę sys-temu o te pomieszczenia. Powstanie zagrożenia pożarowego w pomieszczeniach nadzorowanych przez system sygnalizacji pożarowej będzie przekazywane do projektowanej centrali mikroproce-sorowej usytuowanej na parterze budynku w pomieszczeniu dozoru. Po otrzymaniu sygnału poża-rowego z czujki lub przycisku ROP na ekranie centrali wyświetlą się informacje jednoznacznie wskazujące lokalizację zdarzenia (nr pomieszczenia i/lub jego opis tekstowy). Zadziałanie czujki ini-cjuje procedurę Alarmu I stopnia, która uruchamia sygnalizację akustyczną wewnątrz centrali in-formując obsługę o zagrożeniu.
Alarm I stopnia wymaga zgłoszenia się personelu dyżurnego i potwierdzenia alarmu
w czasie T1=60s przyciskiem „Potwierdzenie”, a następnie w czasie T2=180s dokonania rozpozna-nia w zagrożonej strefie. Jeżeli obsługa nie zareaguje na Alarm I stopnia lub rozpoznanie trwa dłu-żej niż zaprogramowany czas T2 wówczas wywoływany jest Alarm II stopnia. Uruchomienie proce-dury Alarmu II stopnia skutkuje włączeniem się sygnalizacji akustycznej wewnątrz centrali oraz transmisją sygnału do PSP. Również zadziałanie drugiej czujki równocześnie spowoduje alarm II stopnia. Uruchomienie ręcznego ostrzegacza pożarowego (ROP) wywołuje bezpośrednio Alarm II stopnia. Zgodnie z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego rozgłaszanie alarmu w budynkach Mu-zeum odbywa się bezpośrednio głosem. Centralę CSP połączyć ze stacją monitorującą zgodnie z wymaganiami CNBOP, tj. poprzez: przekaźnik alarmu pożaru, przekaźnik alarmu o uszkodzeniach. Prąd dozorowania oraz rezystancję i pojemność poszczególnych linii obliczono korzystając z arku-sza kalkulacyjnego producenta systemu i są one prawidłowe. Przed montażem urządzeń należy wy-konać pomiary kontrolne parametrów linii. Powierzchnię dozorowania jednej czujki przyjęto we-dług wytycznych projektowania SSP i zaleceń producenta.
Przebudowa instalacji sygnalizacji pożaru, (SSP):
2) Budowa kanalizacji kablowej
Przebieg nowej kanalizacji kablowej pokazano na rysunku nr T-1.
Kanalizację kablową pierwotną należy wybudować metodą wykopu otwartego z rur RHDPE fi 40/3,7 i RHDPE fi 110/6,3. Rury należy układać na głębokości min. 0,8m od powierzchni terenu, a pod drogami na głębokości min. 1,0m od nawierzchni dróg. Kanalizację w miejscu przejścia pod drogą należy dodatkowo osłonić rurą RHDPEp 110x6,3. Podaną głębokość ułożenia liczyć do górnej powierzchni kanalizacji. Rury łączyć złączkami szczelnymi.
Kanalizacje telekomunikacyjne po trasie z kablem nn należy wykonać rurami typu HDPE fi 40/3,7. Nad rurociągiem w połowie wykopu projektuje się ułożyć taśmę ostrzegawczą z napisem "UWAGA! KABEL TELEKOMUNIKACYJNY". Rury układać na podsypce piaskowej grubości 5cm, przykrywając od góry warstwą piasku grubości 10cm. Wykop należy zasypać po ułożeniu całego ciągu rur war-stwami grubości do 20cm, używając ziemi z urobku i ubijać mechanicznie. W przypadku wykonania skrzyżowań projektowanego rurociągu z innymi obcymi sieciami uzbrojenia podziemnego należy stosować się do ogólnych zaleceń, dotyczących ich wykonania.
Określone odległości podstawowe podziemnej linii telekomunikacyjnej od sieci innych rurociągów mogą być zmniejszone pod warunkiem zastosowania zabezpieczeń. Powstałe skrzyżowania i zbli-żenia z wodociągami należy, więc zabezpieczyć rurą A120PS. Skrzyżowania z istniejącymi liniami energetycznymi - odległość pomiędzy podziemną linią telekomunikacyjną, a kablową linią elek-troenergetyczną, powinna wynosić, co najmniej 0,3m. Odległość ta może być zmniejszona pod wa-runkiem zastosowania rury ochronnej dwudzielnych A120PS o długości min. 2,0m. Przy zbliżeniach i skrzyżowaniach z innymi instalacjami podziemnymi roboty ziemne należy wykonywać ręcznie z za-chowaniem szczególnej ostrożności. W przypadku napotkania w trakcie prowadzenia robót ziem-nych znalezisk archeologicznych lub materiałów niebezpiecznych należy niezwłocznie wstrzymać prace oraz powiadomić Inwestora i stosowne służby. Studnie mają być dopasowane do rzędnych wysokościowych terenu. Odcinki kanalizacji (rurociągu kablowego) uszczelnić z dwóch stron. Za-kończenie rur kanalizacji wchodzącej do budynku/studni uszczelnić od wewnątrz budynku oraz w najbliższej studni kablowej, z której będzie wykonane odgałęzienie do budynku. Zastosować uszczelnienia typu TDUX-45. Na odcinkach między studniami do uszczelniania kanalizacji należy stosować piankę poliuretanową.
Do zasypywania wykopu przystąpić niezwłocznie po zakończeniu robót instalacyjnych Zagęszczenie podłoża musi spełniać wymogi zarządcy terenu.
Poszerzony wykop zasypywać warstwami, w taki sposób, aby zagęszczenie obejmowało również kliny odłamu.
Po zakończeniu prac związanych z zasypywaniem i zagęszczaniem warstw zasypki wykopu na-wierzchnię ułożyć i wyprofilować zgodnie z pierwotnym ukształtowaniem. Konstrukcję odbudowy-wanego przekroju drogowego przyjąć jak dla istniejącej nawierzchni. Przed zasypywaniem zgłosić do odbioru roboty zanikające.
3) Montaż i oznaczenie elementów kanalizacji
Przy budowie kanalizacji technicznej kablowej zostaną zastosowane studnie telekomunikacyjne ty-pu SK-1 i SK-2 z elementów prefabrykowanych. Wysokość pokryw studni telekomunikacyjnych na-leży dostosować do poziomu nawierzchni. Studnie, należy oznaczyć zgodnie z projektem i w uzgodnieniu z Użytkownikiem za pomocą przywieszek indentyfikacyjnych. Przywieszki indentyfika-cyjne powinny być wykonane w sposób estetyczny, gwarantujący ich trwałość4.6. Gwarancja.
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały wynosi min. 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne na zasadach określonych w § 11 Projektu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195570,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195570,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 195570,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD SYSTEMÓW SYGNALIZACYJNYCH "GROM" ALOJZY GROMKO

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5421027134

7.3.3) Ulica: ODRZAŃSKA 8

7.3.4) Miejscowość: BIAŁYSTOK

7.3.5) Kod pocztowy: 15-161

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 195570,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.