To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie
Ogłoszenie z dnia 2013-03-08
Olsztyn: Sprzedaż mięśni wołowych, wyrębu trzyżebrowego oraz łoju poubojowego do badań na potrzeby realizacji projektu Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce zgodnie ze strategią od widelca do zagrody współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie
Numer ogłoszenia: 35859 - 2013; data zamieszczenia: 08.03.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer ogłoszenia w BZP: 76104 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 2, 10-719 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 089 5233420, faks (089) 5233278.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Sprzedaż mięśni wołowych, wyrębu trzyżebrowego oraz łoju poubojowego do badań na potrzeby realizacji projektu Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce zgodnie ze strategią od widelca do zagrody współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.
II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Sprzedaż mięśni wołowych, wyrębu trzyżebrowego oraz łoju poubojowego do badań na potrzeby realizacji projektu Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce zgodnie ze strategią od widelca do zagrody współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 15.11.11.00 - Wołowina .
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
- Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak, projekt/program: Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce zgodnie ze strategią od widelca do zagrody współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Część NR: 1
Nazwa: Mięśnie wołowe do badań laboratoryjnych
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 28.02.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- MARDI SP. Z O.O., ul. Olsztyńska 3, Biskupiec, kraj/woj. Polska.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 47619,05 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 47500,00
Oferta z najniższą ceną: 47500,00 / Oferta z najwyższą ceną: 47500,00
Waluta: PLN.
Część NR: 2
Nazwa: Wyręb 3-żebrowy i łój poubojowy
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 28.02.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- MARDI SP. Z O.O., ul. Olsztyńska 3, Biskupiec, kraj/woj. Polska.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 19047,62 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 19996,40
Oferta z najniższą ceną: 19996,40 / Oferta z najwyższą ceną: 19996,40
Waluta: PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Kupowane próby mięsa i łoju wołowego w ramach zadania nr 2 i zadania nr 3 projektu pn. Optymalizacja wołowiny w Polsce zgodnie ze strategią od widelca do zagrody pochodzą od zwierząt, które objęte są badaniami dotyczącymi efektywności odchowu i opasu z Zakładu Produkcyjno-Doświadczalnego Bałcyny Sp. z o.o. Zwierzęta są własnością Zakładu Produkcyjno-Doświadczalnego Bałcyny Sp. z o.o., który samodzielnie decyduje do którego zakładu mięsnego zwierzęta są sprzedawane. Ubój tych zwierząt odbywa się w zakładach mięsnych WARMIA w Biskupcu. Zakład ten jest położony najbliżej miejsca opasu zwierząt i prowadzi ubój wołowy według europejskich procedur, co ma zasadnicze znaczenie dla jakości pozyskiwanego mięsa i wyników doświadczenia projektowego. Ze względu na powyższe uwarunkowania, poszczególne grupy zwierząt powinny być (są) ubijane w tym samym zakładzie, a próbki mięsa do badań mogą pochodzić jedynie od tych zwierząt - badania efektywności opasania, wartości poubojowej i rzeźnej oraz jakości i składu mięsa muszą dotyczyć tych samych zwierząt. Tak więc próbki mięsa mogą być kupowane jedynie w zakładzie wykonującym ubój tych zwierząt. W związku z powyższym, w całościowej ocenie podjętej przez Zamawiającego z najwyższą starannością, istnieje tylko jedna firma - Zakład Produkcyjno-Doświadczalny Bałcyny Sp. z o.o. - spełniająca powyższe wymagania. Wobec powyższego, Zamawiający pragnie udzielić zamówienia publicznego na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 1a) Ustawy Prawo zamówień publicznych tj. z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, dostawa może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę.
INNE PRZETARGI Z OLSZTYNA
- Dostawa środków czystości
- Wykonanie robót budowlano-montażowych po uprzednim opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla - doposażenie do zadania Elbląg "Budowa budynku warsztatowego" - postępowanie nr 25/RB
- Dostawa smoczków i butelek dla noworodków i wcześniaków
- Dostawa łodzi sonarowej
- Dostawa produktów leczniczych
- Dostawa koszulek promocyjnych z personalizowanym nadrukiem fotoluminescencyjnym
więcej: przetargi w Olsztynie »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.