eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Biała Podlaska"Zakup, dostawa oraz montaż sprzętu i pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej w ramach projektu pn.: " Szkoła kopalnią diamentów/School diamonds mine"



Ogłoszenie z dnia 2017-10-05



Ogłoszenie nr 598245-N-2017 z dnia 2017-10-05 r.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej: "Zakup, dostawa oraz montaż sprzętu i pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej w ramach projektu pn.: " Szkoła kopalnią diamentów/School diamonds mine"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
Szkoła kopalnią diamentów/School diamonds mine

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej, krajowy numer identyfikacyjny 000713579, ul. Sportowa  7 , 21-500  Biała Podlaska, woj. lubelskie, państwo Polska, tel. 833438037, e-mail mowczaruk@gmail.com, faks 833438037.
Adres strony internetowej (URL): http://sp3-bialapodlaska.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Nie
http://sp3-bialapodlaska.pl/ w zakładce EFS


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:
osobiście, za pomocą poczty lub kuriera
Adres:
21-500 Biała Podlaska, ul. Sportowa 7, sekretariat


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: "Zakup, dostawa oraz montaż sprzętu i pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej w ramach projektu pn.: " Szkoła kopalnią diamentów/School diamonds mine"
Numer referencyjny: ZP.271.2.1.2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 2. Zamówienie podzielone jest na cztery części: 1) zakup wraz z dostawą pomocy dydaktycznych - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 1 ( formularz cenowy) do siwz; 2) zakup wraz z dostawą pomocy dydaktycznych do języków obcych (j. angielski, j. rosyjski, j. niemiecki), podręczniki i poradniki (pozycje książkowe)- szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 2 (formularz cenowy)do siwz;3) zakup i dostawa oraz montaż oprogramowania, sprzętu komputerowego i struktury sieciowo - usługowej - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do siwz) wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 3a (formularz cenowy) do siwz; 4) zakup i dostawa oraz montaż sprzętu komputerowego do obsługi projektu wraz z oprogramowaniem - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ( załącznik nr 4 )wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 4a (formularz cenowy) do siwz.

II.5) Główny kod CPV: 39.16.20.00 - Pomoce naukowe
Dodatkowe kody CPV:


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 45
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie, ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia,
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie, ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia,
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie, ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia,
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)





Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem załącznik nr 7 do siwz. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (art. 22 ust. 1b ustawy Pzp)
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium rzeczpospolitej polskiej składa dokumenty zgodnie z § 7 i 8 rozporządzenia ministra rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w zakresie określonym przez zamawiającego w pkt 1. 2. W przypadku, kiedy ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (konsorcjum/spółka cywilna), musi ona spełniać następujące warunki: 1) oferta winna być podpisana przez ustanowionego pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, 2) stosowne pełnomocnictwo/upoważnienie wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców występujących wspólnie - należy załączyć do oferty; pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii, 3) oferta winna zawierać oświadczenie o którym mowa w pkt 1 ppkt 3 niniejszego działu dla każdego wykonawcy z osobna, pozostałe dokumenty składane są wspólnie.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Termin realizacji40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
amawiający, poza możliwością zmiany zawartej umowy na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje również możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej umowy, także w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następujących okolicznościach: 1) przedłużenie terminu realizacji umowy o czas opóźnienia, jeżeli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie zamawiającego i będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, przedłużenie to może nastąpić wyłącznie o faktyczny czas opóźnienia, 2) przedłużenie terminu realizacji umowy z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie dostawy, które nie są konsekwencją winy którejkolwiekze stron, przedłużenie to może nastąpić wyłącznie o faktyczny czas opóźnienia, 3) zmiany ustawowej stawki podatku VAT - jej obniżenie lub podwyższenie jest możliwe w wysokości odpowiadającej zmianie podatku, 4) zmiany danych teleadresowych, osób reprezentujących firmę, przedstawionych w umowie - na wniosek zamawiającego lub wykonawcy w postaci pisemnej zgody, 5) zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy, 6) zmianę podwykonawców, dalszych podwykonawców za pisemną zgodą zamawiającego w zakresie określonym w ofercie lub wprowadzeniem nowych. Wraz z niniejsza propozycją wykonawca zobowiązany jest przedstawić umowę/projekt umowy z podwykonawcą, dalszymi podwykonawcami - zapisy ustawy stosuje się. 7) gdy zmiany treści umowy są korzystne dla zamawiającego, 8) zmiany związane z rezygnacją przez zamawiającego z części zamówienia, 9) jeżeli nastąpi zwiększenie zakresu przedmiotu umowy wraz ze wzrostem należnego wykonawcy wynagrodzenia; 10) jeżeli wystąpią okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności; 3. Wszelkie zmiany umowy winny zostać dokonane wyłącznie w formie aneksu do umowy podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności. 4. Strona występująca o zmianę zawartej umowy: opisze zaistniałe okoliczności, uzasadni, udokumentuje zaistnienie powyższych okoliczności, obliczy koszty zmian, jeśli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie wykonawcy, opisze wpływ zmian na termin wykonania umowy, wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażona na piśmie. 5. Na wykonawcy ciąży obowiązek pisemnego powiadamiania o zmianie adresu siedziby wykonawcy. W przypadku nie powiadomienia zamawiającego o zmianie adresu siedziby wykonawcy, pisma doręczone pod dotychczasowy adres uważa się za doręczone prawidłowo.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2017-10-16, godzina: 15:15,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH



Część nr: 1Nazwa: 1) zakup wraz z dostawą pomocy dydaktycznych - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 1 ( formularz cenowy) do siwz;
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) zakup wraz z dostawą pomocy dydaktycznych - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 1 ( formularz cenowy) do siwz;
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 39162100-6,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 45
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Termin realizacji0,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2Nazwa: 2) zakup wraz z dostawą pomocy dydaktycznych do języków obcych (j. angielski, j. rosyjski, j. niemiecki), podręczniki i poradniki (pozycje książkowe)- szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 2 (formularz cenowy)do siwz
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:2) zakup wraz z dostawą pomocy dydaktycznych do języków obcych (j. angielski, j. rosyjski, j. niemiecki), podręczniki i poradniki (pozycje książkowe)- szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 2 (formularz cenowy)do siwz
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 22113000-5,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 45
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
Termin realizacji40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3Nazwa: 3) zakup i dostawa oraz montaż oprogramowania, sprzętu komputerowego i struktury sieciowo - usługowej - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do siwz) wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 3a (formularz cenowy) do siwz;
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis przedmiotu zamówienia Oprogramowanie, sprzęt komputerowy, struktura sieciowo-usługowa lp Nazwa sprzętu, pomocy i jej opis techniczny. Minimalne parametry: 1. Platforma do nauki programowania kodowania 2. Platforma do nauki programowania w szkole podstawowej (licencja na 3 lata na całą szkołę): 1. Język programowania w pełni wizualny, bez tekstów, dla klas 1-8, umożliwiający tworzenie dowolnego rodzaju aplikacji, w tym też aplikacje tekstowe, 2D oraz 3D aplikacje. 2. Odpowiednie narzędzie do korzystania z ww języka. 3. Platformę do on-line testowania zadań, w tym też własnych zadań nauczyciela. 4. On-line platformę konkursową z porównaniem wyników na poziomie szkoły, powiatu, województwa, kraju i międzynarodowo. 5. Możliwość podglądu nauczyciela do prac uczniów, wysyłanych do platformy. 3. Program multimedialny do nauki matematyki w klasach 1-3 SP 4. Program multimedialny do nauki matematyki w klasach podstawowych 1-3 SP, który wzbudza zainteresowanie w dzieciach matematyką. Za pomocą ośmiu gier w programie dzieci mogą w przyjemny sposób przećwiczyć i utrwalić działania z matematyki tj dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i porównywanie liczb wg wielkości. Wersja językowa: polska Ilość stanowisk: wielostanowiskowa (nieograniczona w danej szkole) Typ licencji: komercyjna Ważność licencji: wieczysta Program posiada "zeszyt roboczy", który zawiera wiele przykładów. Umożliwia on wybór konkretnego typu materiału do ćwiczeń i obliczać tylko ten typ zadań oraz wybór poziomu trudności. Program zawiera wiele dowcipnych animacji i efektów dźwiękowych. 5. Słownik polsko-angielski i angielsko-polski CD wersja jednostanowiskowa 6. Słownik polsko -angielski i angielsko-polski, zawiera wiele pozycji, czasowniki nieregularne, specjalistyczne słownictwo. Umożliwia odsłuchanie prawidłowej wymowy, 7. Multimedialny program do nauki języka angielskiego dla początkujących 8. Multimedialny program edukacyjny, który służy do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Multilicencja nieograniczona czasowo. Zadania i ćwiczenia interaktywne z zakresu gramatyki języka angielskiego zawiera następujące działy tematyczne: Części zdania i rzeczowniki - występowanie części w zdaniu, liczba mnoga Zaimki - osobowe, dzierżawcze, nieokreślone Czasowniki - czas teraźniejszy i czas przeszły prosty, czasowniki modalne Przyimki i spójniki - połączenia przyimkowe, spójniki Tworzenie pytań, odpowiedzi i negacji - zmiana szyku wyrazów, pytania uzupełniające, tworzenie negacji Zasób słów - określanie czasu, stopniowanie przymiotników, słówka Dyktanda - uzupełnianie liter i słów w zdaniach Aplikacja umożliwia drukowanie zadań oraz testów. 9. Multimedialny program do nauki języka angielskiego dla zaawansowanych 10. Multimedialny program edukacyjny, który służy do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Multilicencja nieograniczona czasowo. Zadania i ćwiczenia interaktywne z zakresu gramatyki języka angielskiego zawiera następujące działy tematyczne: Czasy angielskie - regularny i nieregularny czas przeszły, czas przyszły, czas teraźniejszy złożony, koniugacja i negacja czasowników modalnych Następstwo czasów - mowa zależna, pytania nie wprost Strony i okresy warunkowe - pierwszy i drugi okres warunkowy, strona czynna i bierna Połączenia przyimkowe i czasowników - przyimki, połączenia imion i przyimków, połączenia czasowników z przyimkami, połączenia czasownik + bezokolicznik / -ing Słownictwo - przedrostki przeczące, przyrostki, spójniki, słówka Ortografia - pisanie apostrofów, poprawianie błędów w zdaniach Dyktanda - uzupełnij brakujące słowo, dyktanda całych zdań Aplikacja umożliwia drukowanie zadań oraz testów. 11. Multimedialny program do nauki języka niemieckiego 12. Multimedialny program edukacyjny, który służy do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia języka niemieckiego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Multilicencja nieograniczona czasowo. Zadania i ćwiczenia interaktywne zawierają następujące działy tematyczne: Rzeczowniki i zaimki - rozpoznawanie rodzaju, odmiana rzeczownika, odmiana z rodzajnikiem określonym i nieokreślonym Czasowniki - czas teraźniejszy czasowników prostych, posiłkowych oraz modalnych, tryb rozkazujący, czasowniki rozdzielnie złożone Przyimki i ich konstrukcja - przyimki do określania czasu, przyimki wyrażające ruch lub stan spoczynku, inne przyimki Liczebniki i czas - formalne i nieformalne odczytywanie czasu, wypełnianie liczebników ze słuchu Szyk zdania - szyk wyrazów w zdaniu, wybór dobrej odpowiedzi, dyktando zdań pojedynczych Słownictwo - przeczenie kein x nicht, antonimy przymiotników, grupy słów, słówka 13. Pakiet programów do diagnozy i terapii logopedycznej 14. Pakiet programów do diagnozy i terapii logopedycznej, dodatkowo wzbogacony o aplikację zarządzającą z modułem Badanie mowy, zawierającym ponad 700 ilustracji,a także profesjonalny mikrofon i zestaw tradycyjnych pomocy dydaktycznych, drukarka laserowa. W pakiecie znajduje się 14 modułów: Szereg ciszący: ś, ź, ć, dź Szereg syczący: s, z, c, dz Szereg szumiący: sz, ż, cz, dż Szereg ciszący: moduł profesjonalny Szereg syczący: moduł profesjonalny Szereg szumiący: moduł profesjonalny Różnicowanie szeregów Głoska r Głoski r, l: moduł profesjonalny Sfonem - program do terapii słuchu fonemowego, (nowa wersja) Echokorektor - program do terapii jąkania (nowa wersja) Mowa bezdźwięczna Głoski tylnojęzykowe k, g, h Trening logopedyczny 15. Program do nauki języka rosyjskiego 16. Kurs do kompleksowej i skutecznej nauki języka rosyjskiego dla początkujących składający się z części multimedialnej ale również z podręcznika. Kurs zawiera wiele godzin wysokiej jakości nagrań - tylko rodowici Rosjanie, powyżej 3000 niezbędnych słów i zwrotów, współczesne dialogi i praktyczne wyrażenia z tłumaczeniami, program multimedialny, przystępnie objaśniona gramatyka, ćwiczenia z odpowiedziami, różnorodne ciekawostki, które urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz kulturą Rosji. Książka zawierają minimum 30 lekcji tematycznych, zestawy słówek, ciekawe dialogi, interesujące ćwiczenia utrwalające, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia. 17. Program do rysowania i malowania dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej 18. Aplikacja oferuje przyjazny maluchom interfejs graficzny, pozwalający im łatwo i wygodnie tworzyć ich własne arcydzieła. Do dyspozycji użytkownika pozostaje zestaw najpopularniejszych narzędzi ułatwiający rysowanie i malowanie Cechy programu: połączenie cech najlepszych programów graficznych bogactwo narzędzi malarskich intuicyjny interfejs liczne efekty specjalne pozwalające na modyfikację obrazu kilkadziesiąt gotowych do użycia wzorów profesjonalna, polska wersja językowa 19. Słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski wersja jednostanowiskowa 20. Multimedialny słownik, który użytkownik może wykorzystywać do tłumaczenia pojedynczych wyrazów. Tysiące idiomów, utartych fraz, wyrażeń z języka potocznego oraz zdań ilustrujących sposób ich użycia zostały zawarte w funkcjonalnej i łatwej w obsłudze aplikacji. Słownik umożliwia błyskawiczne wyszukanie żądanego słowa oraz pozwala na sprawdzenie czy użytkownik zapamiętał znaczenia szukanych wcześniej wyrażeń. Zalety programu Baza danych zawierająca 80 tysięcy haseł Wyczerpujące opisy haseł Błyskawiczne wyszukiwanie opisów Skrótowe opisy dla każdego z haseł Nagrania wymowy wykonane przez niemieckich lektorów Możliwość zmiany kierunku tłumaczenia Możliwość dodawania przez użytkownika do bazy danych słownika nowych haseł wraz z ich tłumaczeniami Zestaw przydatnych zestawień: - Lista czasowników mocnych i nieregularnych - Deklinacja rzeczowników - Odmiana przymiotnikowa - Stopniowanie - Koniugacja czasowników - Liczebniki - Zaimki 21. Oprogramowanie multimedialne na tablicę interaktywną do nauczania matematyki w klasach 4-6 szkoły podstawowej 22. Oprogramowanie do nauczania matematyki stworzone z myślą o prowadzeniu lekcji z tablicą interaktywną, zawiera: -36 zagadnień wzbogaconych o scenariusze lekcji w formie drukowanej i elektronicznej - aż 115 animacji, symulacji i ilustracji - prawie 70 interaktywnych ćwiczeń, prezentacji, gier i filmów - liczne filmy instruktażowe, dotyczące obsługi tablicy, pracy z programem i wiele innych - pomysły scenariuszy lekcji w formie drukowanej oraz w formie elektronicznej, w uniwersalnym formacie PDF - tryb, umożliwiający nauczycielowi zapoznanie się z możliwościami programu oraz przygotowanie scenariuszy zajęć dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach - możliwość użytkowania 1 egzemplarza programu niezależnie przez 6 nauczycieli i realizowania przez nich zróżnicowanych scenariuszy lekcji, dopasowanych do potrzeb edukacyjnych poszczególnych grup uczniów. Jedną licencję można zainstalować na sześciu stanowiskach. 23. Oprogramowanie multimedialne na tablicę interaktywną do nauczania przyrody w klasach 4-6 szkoły podstawowej 24. Oprogramowanie do nauczania matematyki stworzone z myślą o prowadzeniu lekcji z tablicą interaktywną, zawiera: - 36 zagadnień wzbogaconych o scenariusze lekcji w formie drukowanej i elektronicznej - aż 115 animacji, symulacji i ilustracji - prawie 70 interaktywnych ćwiczeń, prezentacji, gier i filmów - liczne filmy instruktażowe, dotyczące obsługi tablicy, pracy z programem i wiele innych - pomysły scenariuszy lekcji w formie drukowanej oraz w formie elektronicznej, w uniwersalnym formacie PDF - tryb, umożliwiający nauczycielowi zapoznanie się z możliwościami programu oraz przygotowanie scenariuszy zajęć dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach - możliwość użytkowania 1 egzemplarza programu niezależnie przez 6 nauczycieli i realizowania przez nich zróżnicowanych scenariuszy lekcji, dopasowanych do potrzeb edukacyjnych poszczególnych grup uczniów. Jedną licencję można zainstalować na sześciu stanowiskach. 25. Program przedstawiający podstawy konfiguracji Internetu 26. Gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Podczas rozgrywki użytkownik dowiaduje się, jak można dzięki Internetowi zwiedzać świat, zyskiwać nowych przyjaciół, uzupełniać swoją wiedzę. Program pokazuje również zagrożenia, jakie można spotkać wędrując po sieci i sposoby radzenia sobie z nimi. 27. Program do tworzenia stron internetowych 28. Program, który ma za zadanie ułatwić dziecku utworzenie własnej strony internetowej . Korzystając z niego można stworzyć własną stronę bez żadnej wiedzy na temat języka HTML. Na CD znajduje się olbrzymia biblioteka gotowych wzorów stron, obrazków, animacji i ikon, które można od ręki wykorzystać. Dzięki temu proces tworzenia własnej strony staje się dziecinnie prosty. Cechy programu: Program jest łatwy do opanowania dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi. Gotowe tła, setki obrazków, ikon, animacji, efektów specjalnych gotowych do wykorzystania. Szerokie możliwości modyfikacji napisów, wstawiania własnych obrazków, dołączania dźwięków. Bez przeszkód stworzysz zupełnie nową stronę, niepodobną do innej. 29. Łamigłówki logiczne - program komputerowy 30. Atrakcyjna multimedialna forma, przejrzysta i przyjemna grafika. Główne moduły programu: nauka, ćwiczenia i testy pozwalają poznać teorię rozwiązywania zadań na inteligencję, przejść zestaw ćwiczeń, a następnie sprawdzić się w teście. Oddzielną część programu jest zestaw gier logicznych stanowiących niepowtarzalną okazję połączenia przyjemności grania na komputerze z pożytkiem polegających na zwiększaniu swojego ilorazu inteligencji IQ! Program zawiera: - teorię zadań logicznych - praktyczne ćwiczenia - testy sprawdzające - zbiór atrakcyjnych gier logicznych. 31. Multimedialne gry i zagadki matematyczne 32. Multimedialna gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat. Popularni bajkowi bohaterowie pomagają dzieciom wkroczyć w świat matematyki. Razem poznają liczby, działania i figury geometryczne. Nowoczesny w formie, doskonale opracowany i okraszony miłą oprawą graficzną oraz humorem program pozwala polubić matematykę. Grając w gry i rozwiązując zagadki matematyczne, dzieci zwiększają sprawność liczenia i wykonywania działań matematycznych. Program uczy: sprawnie liczyć i porównywać, własności figur geometrycznych, myślenia matematycznego, koncentracji uwagi i zapamiętywania. Program zawiera: gry i zagadki matematyczne, ćwiczenia sprawności liczenia, niezbędną wiedzę szkolną 33. Multimedialny atlas do przyrody - Polska 34. Atlas multimedialny składający się z 28 interaktywnych map ogólnogeograficznych i tematycznych. Licencja jest bezterminowa, upoważnia do kopiowania i przekazywania atlasu uczniom wszystkich roczników w obrębie danej jednostki edukacyjnej. FUNKCJONALNOŚCI: 1. Kreator (projektant) map umożliwiający tworzenie własnych map 2. Dynamiczna skala przeliczająca się w zależności od powiększenia 3. Dostosowanie skali do wielkości ekranu czy tablicy 4. Sprzężona z projektantem legenda objaśnia tylko elementy wybrane do danej mapy 5. Mini-mapa lokalizująca na mapie głównej wyświetlany obszar 6. Moduł tworzenia własnych notatek przypisanych do danej mapy 7. Opcja drukowania pozwala na wydruk mapy o wybranym obszarze i zakresie treściowym 8. Warstwy interaktywne zawierające materiał ilustracyjny, animacje, definicje, ciekawostki Spis map: Klasyfikacja organizmów, Ewolucja życia na Ziemi, Ekosystem Bałtyku, Ekosystem morza ciepłego, Ekosystem jeziora, Ekosystem łąk i pola, Ekosystem lasu, Oceany i kontynenty, Morze Bałtyckie. Mapy dotyczące Polski: Ukształtowanie powierzchni, Podział administracyjny, Lasy, Roślinność potencjalna Zwierzęta w Polsce, Klimat - opady atmosferyczne, Klimat - temperatura powietrza, Klimat - długość okresu wegetacyjnego, Gleby, Skały powierzchniowe i typy rzeźby, Wody powierzchniowe, Rolnictwo Surowce mineralne, Przemysł i energetyka, Zanieczyszczenie środowiska, Turystyka i rekreacja, Skarby polskiej przyrody, Skarby polskiej kultury, Regiony i etnografia. 35. Multimedialny atlas do przyrody - Świat i kontynenty 36. Multimedialny Atlas dla szkół podstawowych, składający się z 32 interaktywnych map ogólnogeograficznych i tematycznych. Licencja jest bezterminowa, upoważnia do kopiowania i przekazywania atlasu uczniom wszystkich roczników w obrębie danej jednostki edukacyjnej. FUNKCJONALNOŚCI: 1. Kreator (projektant) map umożliwiający tworzenie własnych map 2. Dynamiczna skala przeliczająca się w zależności od powiększenia 3. Dostosowanie skali do wielkości ekranu czy tablicy 4. Sprzężona z projektantem legenda objaśnia tylko elementy wybrane do danej mapy 5. Mini-mapa lokalizująca na mapie głównej wyświetlany obszar 6. Moduł tworzenia własnych notatek przypisanych do danej mapy 7. Opcja drukowania pozwala na wydruk mapy o wybranym obszarze i zakresie treściowym 8. Warstwy interaktywne zawierające materiał ilustracyjny, animacje, definicje, ciekawostki Spis map: 1. Europa- ukształtowanie powierzchni, krajobrazy, podział polityczny, Polska i jej sąsiedzi, Unia Europejska 2. Azja- ukształtowanie powierzchni, podział polityczny, krajobrazy, 3. Afryka- ukształtowanie powierzchni, podział polityczny, krajobrazy, 4. Australia i Oceania: ukształtowanie powierzchni, podział polityczny, krajobrazy, 5.Ameryka Północna: ukształtowanie powierzchni, podział polityczny, krajobrazy, 6.Ameryka Południowa: ukształtowanie powierzchni, podział polityczny, krajobrazy 7.Antarktyka - ukształtowanie powierzchni 8.Arktyka - ukształtowanie powierzchni 37. My English Words and Phrases, cz.2 - kurs komp. J. angielskiego na CD 38. Program zawiera: -100 słówek angielskich, zaprezentowanych na 10 interaktywnych planszach (W lesie, Zawody, W szkole, Mój dom, Nad jeziorem, Wyspa skarbów, Zima, Jedzenie i picie, Części ciała, Podstawowe zwroty) -300 ćwiczeń dostosowanych także dla dzieci nieumiejących czytać i pisać, po 3 na każde nowe słówko i wyrażenie: wskazywanie znaczeń przedstawionych na obrazku, dopasowywanie słów i dźwięków do obrazka oraz układanie zdań z rozsypanki wyrazowej -10 gier edukacyjnych podsumowujących słówka i wyrażenia z poznanej planszy -ponad 100 kolorowanek do wydrukowania -słownik zawierający wszystkie hasła z programu z nagraniami i obrazkami Licencja otwarta dla szkoły 39. My First English Words cz.1 - kurs komputerowy języka angielskiego na CD 40. My First English Words 1 cz. - kurs komputerowy języka angielskiego na CD. Program zawiera: -100 słówek angielskich, zaprezentowanych na 10 interaktywnych planszach (Wakacje, Egzotyczne zwierzęta, W mieście, Na zakupach, Bajki, W moim pokoju, Na wsi, Rodzina, Kolory, Liczby) -200 ćwiczeń dostosowanych także dla dzieci nieumiejących czytać i pisać, po 2 na każde nowe słówko: wskazywanie znaczeń przedstawionych na obrazku oraz dopasowywanie słów i dźwięków do obrazka -10 gier edukacyjnych podsumowujących słówka z poznanej planszy ponad 100 kolorowanek do wydruku, słownik zawierający wszystkie hasła z programu z nagraniami i obrazkami Licencja otwarta dla szkoły 41. Program interaktywny do nauki języka niemieckiego 42. Multimedialny kompleksowy kurs języka niemieckiego - od postaw do poziomu średnio zaawansowanego (A1-B2): intensywny trening wszystkich umiejętności językowych,32 obszerne lekcje podzielone tematycznie, filmy, animacje, interaktywne dialogi, ćwiczenia i testy sprawdzające, 5000 nagrań profesjonalnych lektorów, skuteczna nauka 4500 słów i zwrotów, przystępnie objaśniona gramatyka z przykładami i ćwiczeniami, nauka pisania tekstów (m.in. list formalny, e-mail), udźwiękowione wszystkie słówka i dialogi, opcja drukowania fiszek ze słówkami, system śledzenia postępów w nauce, indywidualne konta użytkowników, przyjazny interfejs i prosta obsługa. W skład kursu wchodzą 32 obszerne, uporządkowane tematycznie lekcje oraz 10 specjalnych testów podsumowujących. Każdy rozdział zawiera odpowiednio dobrany materiał i obejmuje 9 modułów, m.in. dialogi, nauka słówek, prezentacje, rozumienie ze słuchu, gramatyka. Bogactwo multimediów - aż 20 rodzajów urozmaiconych ćwiczeń, różnorodne nagrania dźwiękowe, filmy, animacje, ciekawostki sprawiają, że nauka z programem nigdy się nie nudzi. Specjalne testy sprawdzające oraz czytelne statystyki umożliwiają na bieżąco weryfikację postępów w nauce i motywują do dalszej pracy z programem. Dodatkowo w kursie: wzory dokumentów, praktyczny słownik z 11 000 haseł, zaawansowany system rozpoznawania mowy oraz opcja drukowania fiszek ze słówkami. Program można stosować z wykorzystaniem tablic interaktywnych. 43. Zestaw do nauki pisania, czytania i liczenia- ćwiczenia interaktywne. 44. Zestaw kart pracy oraz interaktywnych ćwiczeń wspomagających rozwój kluczowych kompetencji uczniów w edukacji wczesnoszkolnej. Świetnie sprawdzają się przy pracy z uczniami o podwyższonym ryzyku dysleksji, dysortografii i dyskalkulii, doskonale wspomagają pracę korekcyjną z dziećmi, które natrafiły na problemy o podłożu wychowawczym lub emocjonalnym i są przeznaczone do pracy z wszystkimi dziećmi, aby dobrze nauczyły się czytania, pisania, liczenia. Zestaw zawiera minimum: 250 interaktywne ćwiczeń, 20 interaktywnych gier i zabaw klasowych,300 kart pracy które pozwalają na utrwalenie materiału z ćwiczeń interaktywnych. W zestawie są czarno-białe karty - wzorce do kopiowania. Można je również samodzielnie wydrukować w kolorze lub czarno-białe. W zestawie są również dyplomy. Produkt z licencją otwartą dla placówek edukacyjnych. 45. Zestaw kart pracy oraz interaktywnych ćwiczeń do nauki liczenia 46. Zestaw kart pracy oraz interaktywnych ćwiczeń wspomagających rozwój kluczowych kompetencji uczniów w edukacji wczesnoszkolnej. Ćwiczenia wspierają następujące funkcje wpływające na rozwój dziecka: syntezę i analizę wzrokową, myślenie przyczyno-skutkowe, orientację w przestrzeni, spostrzegawczość i koncentrację uwagi, rozpoznawanie kształtów, cyfr oraz znaków matematycznych, myślenie operacyjne, w tym: porównywanie, segregowanie, dodawanie, odejmowanie i działania odwrotne, pamięć, umiejętności grafomotoryczne aż do pisania cyfr, liczb i zapisywania działań matematycznych. Zestaw zawiera m.in. minimum 120 interaktywnych ćwiczeń, 10 interaktywnych gier i zabaw, 150 kart pracy. Produkt z licencją otwartą dla placówek edukacyjnych 47. Program multimedialny do pracy z uczniem zdolnym 48. Program stanowi narzędzie pracy metodą projektu, zapewniającej rozwój poznawczy najmłodszych uczniów. Program dotyczy 5 bloków tematycznych: Świat wokół nas, Wynalazki, Kompas, mapa, GPS, Co w trawie piszczy?, Sami też to potrafimy! Uczniowie mają możliwość realizacji minimum 25 projektów. Zalety programu: stymulacja ciekawości poznawczej, nauka uwzględniania alternatywnych możliwości wyboru, rozwój umiejętności abstrahowania, wnioskowania i dedukowania, kształtowanie myślenia strategicznego, nauka istoty pracy grupowej, aktywizacja umiejętności m.in. zaradności, życiowego sprytu i przedsiębiorczości, bogactwo nowoczesnych zasobów multimedialnych, pakietów publikacji i kart pracy, narzędzie edytorskie. Pakiet zawiera wiele dodatków i pomocy tradycyjnych, m.in. komplet szachów wraz z instrukcją obsługi. 49. Program multimedialny do nauki mnożenia i dzielenia 50. Multimedialny program do pracy z tablicą interaktywną do wykorzystania na lekcjach matematyki w szkole podstawowej. Interaktywne lekcje oparte są na wizualnych przykładach i ćwiczeniach, wzbudzają zainteresowanie matematyką. Program obejmuje: 3 poziomy ćwiczeń, tablicę liczb do 5 i do 10, aktywną tablicę w kratkę. 51. Teleskop 90/900 52. Teleskop soczewkowy (refraktor) pozwalający na prowadzenie obserwacji wizualnych planet i Księżyca, a w dobrych warunkach może ukazać około 150-200 galaktyk i gromad gwiazdowych. Minimalne parametry techniczne System optyczny: teleskop soczewkowy (refraktor) Średnica obiektywu: 90 mm Ogniskowa obiektywu: 900 mm Światłosiła: 1/10 Zdolność rozdzielcza: 1,55'' Zasięg gwiazdowy teoretyczny: 12,5 magnitudo Maksymalne użyteczne powiększenie: 180x Wyposażenie W zestawie znajdują się następujące akcesoria: Wyciąg okularowy 1,25'' Okulary Long Eye Relief Super 25 mm (pow. 36x, 72x z Barlowem 2x) i 10 mm (pow. 90x, 180x z Barlowem 2x) - w standardzie 1,25'' Soczewka Barlowa 2x / 1,25" Nasadka kątowa lustrzana 90° (stała) Lunetka celownicza 6x30 z krzyżem Montaż paralaktyczny EQ2 z mikroruchami na ślimacznicach Lekki i stabilny statyw aluminiowy z półeczką na akcesoria Instrukcja obsługi w języku polskim Gwarancja min. 3 lata 53. Krokomierz 54. "Urządzenie z wyswietlaczem LCD, wyświetla czas ćwiczeń, zegar, wskaźnik niskiego poziomu baterii. Urządzenie z funkcją 7-dniowego zapisu. Krokomierz, dzięki wbudowanemu adaptacyjnemu akcelerometrowi, pozwala liczyć kroki niezależnie od położenia. Funkcje - Llicznik kroków, kalorii, dystansu - Długość kroku: od 0,1m do 2m / od 4 do 80 cali - Zakres wagi użytkownika: od 10kg do 200kg - Jednostki miary: metryczne, angielskie - Format godzinny: 12/24 - Adaptacyjny akcelerometr - Wyświetlacz LCD - 7-dniowy zapis - 7-sekundowy bufor korekcjii błędów - Automatyczny wyłącznik i włącznik - oszczędność energii - Super długi czas czuwania - Unikalny karabinek - 8mm ultra cieńka konstrukcja - Ustawienie profilu użytkownia (format wyświetlania czasu/jednostka/długość kroku/waga/kroki docelowe) - Drogomierz (mierzy przebyte odległości w kilometrach lub milach) - Tryb uśpienia - Przypomnienie kroków docelowych - Wskaźnik niskiego poziomu baterii - Zasilanie: bateria CR-2032 (w zestawie) 55. Mikroskop z kamerą USB 56. sensor: typu CMOS o rozdzielczości 5 MP (megapikseli, milionów pikseli) statyw: stabilny statyw z regulowaną wysokością uchwytu oraz z pokrętłem regulacji ostrości makro układ optyczny: układ soczewek przesuwających się względem sensora, filtr podczerwieni, wysokiej jakości szkło optyczne ekwiwalent ogniskowej: 15,8 mm/FOV 13 stopni zakres regulacji ostrości: 10 mm - 150 mm oświetlenie: 8 superjasnych, białych diod LED z płynną regulacją jasności (pokrętło regulacji na kablu USB) zakres dostępnych powiększeń: 20x-300x spust migawki: przycisk na kablu USB lub funkcja w programie Smart Analysis Pro - ograniczenie wstrząsów szybkość migawki: od 1 sekundy do 1/1000 sekundy rozdzielczość obrazów statycznych: 5 MP (2582 x 1944), 3 MP (2048 x 1536), 2 MP (1600 x 1200), 1.3 MP (1280 x 960), 1 MP (1280 x 720) VGA (640 x 480) głębia koloru: 24-bit RGB rozdzielczość nagrań video i podglądu na żywo: 1280 x 960, maksymalna prędkość: 30 fps format zapisu obrazów statycznych: JPG, BMP, PNG, TIF format zapisu video: AVI regulacja balansu bieli: automatyczna regulacja czasu ekspozycji: automatyczna interfejs: USB 2.0, kabel USB połączony z obudową mikroskopu zasilanie: 5V poprzez port USB długość przewodu USB: 1,4 m obsługa systemów operacyjnych: Windows XP/Vista/7/8 oraz Mac OSX 10.6.-10.8 minimalne wymagania systemowe: 512 MB RAM/64 MB pamięci video / wolny port USB / napęd CD-ROM języki: minimum polski, gwarancja minimum 24miesiące 57. Aparat fotograficzny 58. Wymiary Maks. 99 x 59.9 x 29.8 mm 59. Masa Maks. 177 g z baterią i kartą pamięci SD 60. Liczba efektywnych pikseli Min. 16 megapikseli 61. Wielkość CCD / Liczba pikseli / Filtr Przetwornik CCD 1/2,33 / łączna liczba pikseli: 16,6 megapiksela, filtr barw podstawowych 62. Zakres przysłony F3,1 - 6,3 / 2-etapowy (F3,1 / 7,8 (W), F6,3 / 16,3 (T)) 63. Zoom optyczny 12x 64. Długość ogniskowej f = 4,3-51,6 mm (odpowiednik 24-288 mm w aparacie 35 mm) 65. (równoważne 26-314 mm w aparacie 35 mm przy nagrywaniu wideo w formacie 16:9) 66. Ekstra zoom optyczny (EZ) 16,9x (4:3 / 8 megapikseli), 27,0x (4:3 / poniżej 3 megapikseli) 67. Inteligentny zoom 24x 68. Zoom cyfrowy Maks. 4x 69. Zakres ustawiania ostrości Tryb normalny / tryb inteligentnej automatyki / film: 3 cm - nieskończoność (W) / 150 cm - nieskończoność (T) 70. Lampa wspomagająca AF Tak (Wł./Wył.) 71. Ostrość Normalny/Szybki AF (zawsze włączony), ciągły AF (tylko w przypadku filmów) 72. Pomiar AF Wykrywanie twarzy / 1-polowe ustawianie ostrości / 9-polowe ustawianie ostrości 73. Szybkość migawki ok. 8 - 1/2000 s/Tryb gwiaździste niebo: 15, 30, 60 s 74. Format plików Zdjęcia: JPEG (DCF/Exif2.3) Film: QuickTime Motion JPEG 75. Przełącznik funkcji iAuto, Zdjęcia normalne,, Panorama, Scena, Kretywna regulacja 76. Tryb kreatywnych ustawień Ekspresyjny, retro, dawne czasy. jasne tony. ciemne tony. sepia, dynamiczny monochromatyczny, impresjonistyczny, szeroki zakres dynamiczny, cross processing, efekt zabawki, efekt miniatury, miękka ostrość, filtr gwiazdkowy, kolor punktowy (15 filtrów) 77. Tryby zdjęć Portrait (portret), Soft Skin (wygładzona skóra), Scenery (sceneria), Sports (sport), NightPortrait (portret nocą), Night Scenery (nocna sceneria), Food (żywność), Baby1* (dziecko1*), Baby2* (dziecko2*), Pet* (zwierzaki*), Sunset (zachód słońca), High Sensitivity (wysoka czułość), Glass Through (przezroczyste jak szyba), HDR, StarrySky (gwiaździste niebo) * Tylko urodziny. 78. Tryb zdjęć seryjnych Obraz w pełnej rozdzielczości (nieograniczone wykonywanie zdjęć seryjnych): 1,4 klatki/sekundę/Szybka seria: Ok. 3,5 klatki/sekundę/(nagrywanych w 3M dla 4:3, 2.5M dla 3:2, 2M dla 16:9, 2.5M dla 1:1) 79. Film wideo HD 1280 x 720 pikseli, 30 ramek/s (w trybie HD / Motion JPEG) 80. Ekspozycja Auto (Program AE) 81. Kompensacja ekspozycji Krok 1/3 EV, +/-2 EV 82. Pomiar światła Inteligentny wielopunktowy 83. Czułość ISO Auto / i.ISO / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600/Tryb wysokiej czułości (ISO1600 - 6400) 84. Rejestracja zdjęć [4:3] 4608 x 3456 (16M) / 3264 x 2448 (8M EZ) / 2048 x 1536 (3M EZ) / 640 x 480 (0,3M EZ)/[3:2] 4608 x 3072 (14M) / 3264 x 2176 (7M EZ) / 2048 x 1360 (2,5M EZ)/[16:9] 4608 x 2592 (12M) / 1920 x 1080 (2M EZ)/[1:1] 3456 x 3456 (12M) / 1536 x 1536 (2,5M EZ) 85. Balans bieli Auto / Światło dzienne / Pochmurno / W cieniu / Światło żarowe / Ustawienie własne / 86. Korekcja czerwonych oczu (Usuwanie czerwonych oczu) Tak (Wł./Wył.) 87. Wi-FI IEEE 802.11 b/g/n/2412 MHz - 2462 MHz (1-11 kanałów)/WPA / WPA2/Tryb infrastrukturalny / WPS/Wi-Fi Button 88. Zoom w trakcie filmowania Tak 89. Samowyzwalacz 2 s / 10 s 90. Tryb odtwarzania Normalne odtwarzanie, pokaz slajdów, wybór kategorii, kalendarz 91. Miniatury / Odtwarzanie z przybliżeniem 12,30-miniatur / Tak 92. Wyświetlacz kalendarza Tak (Menu / Zoom Lever) 93. Ochrona plików Tak 94. Zmiana rozmiaru / Kadrowanie Tak / Tak 95. Obsługa PictBridge Pojedyncze / Wiele / Wszystkie 96. Język OSD Japoński, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Hiszpański, Polski, Czeski, Węgierski, Holenderski, Turecki, Portugalski, Fiński, Duński, Szwedzki, Grecki 97. Ekran LCD Wyświetlacz TFT LCD 2,7" (6,4 cm), 460 tys. punktów/Pole widzenia: około 100%/Tryb Power Monitor, tryb AUTO Power Monitor, tryb ujęcia z góry 98. Wbudowany flesz Auto, Auto/Redukcja efektu "czerwonych oczu", Wymuszone włączenie, Spowolniona synchronizacja/Redukcja efektu "czerwonych oczu", Wymuszone wyłączenie/0,6 - 5,2 m (W / ISO Auto), 1,5 - 2,6 m (T / ISO Auto) 99. Nośniki zapisu Wbudowana pamięć, karty pamięci SD, karty pamięci SDHC, karty pamięci SDXC 100. Pamięć wewnętrzna ok. 80 MB 101. Mikrofon / Głośnik Mono / Mono 102. Złącza Wyjście AV Output (PAL/NTSC), USB (AV/USB Multi) 103. Zasilanie Akumulator litowy 104. Czas pracy akumulatora (przybliżony) Gwarancja Min. 200 zdjęć (wg standardu CIPA)*1 Min.24 miesiące 105. W zestawie etui, ładowarka. 106. Ekran do rzutnika multimedialnego 107. Uniwersalny: Montaż sufitowy lub ścienny Obudowa metalowa Dolna belka zapobiega fałdowaniu materiału Blokada zabezpieczająca przed zwijaniem Regulacja wysokości dolnej krawędzi Wysokiej jakości powierzchnia projekcyjna ze współczynnikiem odbicia światła 1.0 Typ ekranu: Rozwijany ręcznie Wymiary ekranu: 200 x 200 cm Format: 1:1 Wymiary obrazu: 200 x 200 cm Rodzaj powierzchni: Matt White 3 lata gwarancji Cena zwiera dostawę, montaż na suficie lub suficie. 108. Etui na komputer przenośny 109. Torba na laptopa 15,6 cala Kolor: Czarna Materiał: Nylon Liczba przegród: min. 2 Dodatkowa przegroda z przodu na dokumenty Zamykana na zamek błyskawiczny Wzmocniona tylna ściana i sztywna rama zabezpieczająca sprzęt Możliwość przymocowania do rączki walizki podróżnej 110. Kamera sportowa + akcesoria 111. Kamera sportowa Matryca: 10 mln. pikseli Format pliku wideo: MP4 (H.254) Obsługiwane nośniki danych: Karta microSDHC, Karta micro SDXC Rozdzielczość nagrywanego filmu: 4K Stabilizator obrazu: cyfrowy Wodoodporny: do 10m Łączność: UBS, Wi-Fi, Bluetooth Dźwięk: min. 2 mikrofony eliminacja szumów wiatru Dodatkowe funkcje: Sterowanie głosem, zdjęcia seryjne, zdjęcia nocne, film w pętli Akcesoria w zestawie: karta pamięci 64GB, etui, mocowanie na głowę, mocowanie na klatkę piersiową, ładowarka i akumulator litowo-jonowy. Gwarancja minimum 24 miesiące 112. Komputer przenośny dla nauczyciela 113. Nazwa komponentu Wymagane minimalne parametry techniczne komputerów 114. Komputer W ofercie należy podać nazwę producenta, typ, model, oraz numer katalogowy oferowanego sprzętu umożliwiający jednoznaczną identyfikację oferowanej konfiguracji w oparciu o materiały i systemy dostępne na stronie producenta - załączyć link do strony/systemu gdzie można dokonać weryfikacji. Wszystkie komponenty musza być zainstalowane fabrycznie i dostarczone w fabrycznie zabezpieczonym pudełku. 115. Ekran Matryca TFT wykonana w technologii IPS, 15,6" z podświetleniem LED, powłoka antyrefleksyjna Anti-Glare- nie dopuszcza sie matryc błyszących. rozdzielczość: FHD 1920x1080, jasność min 250nits i kontrast min 600:1 116. Obudowa Obudowa komputera wyposażona w dock serwisowy umożliwiająca łatwy dostęp do pamięci RAM, dysków i karty WIFi. Zawiasy metalowe. Pokrywa ekranu wykonana z wytrzymałych materiałów. 117. Chipset Dostosowany do zaoferowanego procesora 118. Płyta główna Zaprojektowana i wyprodukowana przez producenta komputera wyposażona w min. dwa złącza dla dysków z czego min. jedno M.2 z obsługą dysków PCIe NVMe. Płyta główna umożliwiająca konfiguracje wielodyskową. 119. Procesor Procesor zaprojektowany do pracy w komputerach przenośnych, osiągający w teście PassMark - CPU Mark co najmniej 5015 punktów zgodnie z wynikami zamieszczonymi na stronie http://www.cpubenchmark.net Należy załączyć wydruk ze strony. Notebook z zaoferowanym procesoram powinien osiągać wydajność w teście Bapco Mobilemark 2014 Scenario Office Productivity: Office productivity: min 1590pkt w min 3 iteracjach Performance Qualification Rating: min 1560pkt W/W test powinien być wykonany na oferowanym modelu notebooka z procesorem identycznym z zaoferowanym w konfiguracji min 8GB RAM oraz dyskiem SSD, przy rozdzielczości ekranu min 1920 x 1080 @ 60 Hz i innymi ustawieniami zgodnymi z zaleceniami producenta testu. Test musi być wykonany na systemie operacyjnym Microsoft Windows 10 Proffesional 64 bit. Wykonawca musi dostarczyć wydruk wyników testu. 120. Pamięć operacyjna Min 8GB z możliwością rozbudowy do 32GB, rodzaj pamięci DDR4, 2133MHz. Komputer wyposażony w minimum dwa banki pamięci umożliwiające pracę w trybie dual-channel. Minimum 1 bank wolny. 121. Dyski Min 256GB SSD PCIe NVMe, zawierający partycję RECOVERY umożliwiającą odtworzenie systemu operacyjnego fabrycznie zainstalowanego na komputerze po awarii. Możliwość zainstalowania drugiego dysku. 122. Karta graficzna Zintegrowana karta graficzna wykorzystująca pamięć RAM systemu dynamicznie przydzielaną na potrzeby grafiki. 123. Audio/Video Wbudowana, zgodna z HD Audio, wbudowane głośniki stereo min 2x 2W, wbudowane dwa mikrofony, sterowanie głośnością głośników za pośrednictwem wydzielonych klawiszy funkcyjnych na klawiaturze, wydzielony przycisk funkcyjny do natychmiastowego wyciszania głośników oraz mikrofonu (mute), kamera HD720p pracująca przy niskim oświetleniu. 124. Karta sieciowa 10/100/1000 - RJ 45 wspierająca technologia PXE i WoL. 125. Porty/złącza Min. 2xUSB 3.0, 1xUSB 2.0 w wersji Power On USB, złącze słuchawek i złącze mikrofonu typu COMBO, VGA, HDMI, RJ-45, czytnik kart multimedialnych (min SD/SDHC/SDXC/MMC). 126. Klawiatura Klawiatura odporna na zalanie, układ US, z wbudowanym trackpointem oraz z wydzielonym blokiem numerycznym. 127. WiFi Wbudowana karta sieciowa, pracująca w standardzie AC, Bluetooth 128. Czytnik linii papilarnych Wbudowany czytnik linii papilarnych. 129. Napęd optyczny Wbudowane nagrywarka DVD 130. Bateria Bateria - 4 cell, min 41 Wh pozwalająca na nieprzerwaną pracę urządzenia min10 godzin wg wyników Mobile Mark2014 przeprowadzonych na zaoferowanym modelu notebooka wraz z zaoferowaną baterią Wydruk testu należy załączyć do oferty. Możliwość beznarzędziowej wymiany baterii. Nie dopuszcza sie baterii zabudowanej w notebooku. 131. Zasilacz Zasilacz zewnętrzny max 45W 132. System Diagnostyczny Wizualny system diagnostyczny producenta działający nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego z systemem operacyjnym komputera umożliwiający na wykonanie diagnostyki następujących podzespołów: Wykonanie testu CPU wykonanie testu pamięci RAM test dysku twardego test matrycy LCD test magistrali PCI-e test portów USB test napędu optycznego Wizualna lub akustyczna sygnalizacja w przypadku uszkodzenia badź błędów któregokolwiek z powyższych podzespołów komputera. Ponadto system powinien umożliwiać identyfikacje testowanej jednostki i jej komponentów w następującym zakresie: Notebook: Producent, PN, model BIOS: Wersja oraz data wydania Bios Procesor : Nazwa, taktowanie, obsługiwane instrukcje, ilości pamięci L1, L2, L3 Pamięć RAM : Ilość zainstalowanej pamięci RAM, producent oraz numer seryjny poszczególnych kości pamięci Dysk twardy: model, numer seryjny, wersja firmware, pojemność, prędkość obrotowa, temperatura pracy LCD: producent, model, rozmiar, rozdzielczość, data produkcji panelu LCD Napęd optyczny - producent, model, numer seryjny, wersja firmware, obsługiwane standardy w szczególności czy nagrywarka obsługuje płyty dual layer(DL) System Diagnostyczny dzialający nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego z systemem operacyjnym komputera. 133. BIOS BIOS zgodny ze specyfikacją UEFI. Możliwość odczytania z BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych następujących informacji: - wersji BIOS wraz z datą, - nr seryjnym komputera - PN producenta sprzętu pozwalający na identyfikację jednostki - ilości pamięci RAM - typie procesora i jego prędkości - MAC adresu zintegrowanej karty sieciowej - unikalnych nr inwentażowych tzw. Asset Tag'ów - nr seryjnym płyty głównej komputera Administrator z poziomu BIOS musi mieć możliwość wykonania poniższych czynności: Możliwość Wyłączania/Włączania technologii antykradzieżowej Możliwość ustawienia hasła dla twardego dysku Możliwość ustawienia hasła na starcie komputera tzw. POWER-On Password Możliwość ustawienia minimalnych wymagań dotyczących długości hasła POWER-On oraz hasła dysku twardego. Możliwość włączania/wyłączania wirutalizacji z poziomu BIOSU Możliwość ustawienia kolejności bootowania Możliwość Wyłączania/Włączania: zintegrowanej karty sieciowej, zintegrowanej karty WIFI i BT, czytnika linii papilarnych, mikrofonu, zintegrowanej kamery, portów USB, napędu optycznego, czytnika kart multimedialnych 134. Bezpieczeństwo Złącze Kensington Lock 135. Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO9001:2000 dla producenta sprzętu (należy załączyć do oferty) ENERGY STAR Deklaracja zgodności CE (załączyć do oferty) Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki Oferowany notebook muszi posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę systemem operacyjnym Windows 10 (załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL) Głośność jednostki mierzona zgodnie z ISO 9296 z pozycji operatora w trybie IDLE: max 20 dB, w trybie HDD Operating max 25dB Do oferty należy załączyc poswiadczenia w/w certyfikatów i testów. 136. Waga/Wymiary Waga urządzenia max 2,3kg, wg dokumentacji producenta. 137. Szyfrowanie Komputer wyposażony w moduł dTPM 2.0 138. System operacyjny Zainstalowany fabrycznie Windows 10 Home lub Professional 64 bit 139. Gwarancja Producentanotebooka-3 lata świadczona w miejscu instalacji Serwis świadczący usługi gwarancyjne powinien posiadać certyfikat ISO 9001:2000 - załączyć do oferty Oświadczenie producenta komputera, że w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem. 140. Wsparcie techniczne producenta Dedykowany numer oraz adres email dla wsparcia technicznego i informacji produktowej. - możliwość weryfikacji na stronie producenta konfiguracji fabrycznej zakupionego sprzętu - możliwość weryfikacji na stronie producenta posiadanej/wykupionej gwarancji - możliwość weryfikacji statusu naprawy urządzenia po podaniu unikalnego numeru seryjnego - Naprawy gwarancyjne urządzeń muszą być realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta. 141. Dodatkowe wyposażenie Mysz przewodowa na port USB 142. Komputer przenośny dla ucznia 143. Nazwa komponentu Wymagane minimalne parametry techniczne komputerów 144. Komputer W ofercie należy podać nazwę producenta, typ, model, oraz numer katalogowy oferowanego sprzętu umożliwiający jednoznaczną identyfikację oferowanej konfiguracji w oparciu o materiały i systemy dostępne na stronie producenta - załączyć link do strony/systemu gdzie można dokonać weryfikacji. Wszystkie komponenty musza być zainstalowane fabrycznie i dostarczone w fabrycznie zabezpieczonym pudełku. 145. Ekran Matryca TFT wykonana w technologii IPS, 15,6" z podświetleniem LED, powłoka antyrefleksyjna Anti-Glare- nie dopuszcza sie matryc błyszczących. rozdzielczość: FHD 1920x1080, jasność min 250nits i kontrast min 600:1 146. Obudowa Obudowa komputera wyposażona w dock serwisowy umożliwiająca łatwy dostęp do pamięci RAM, dysków i karty WIFi. Zawiasy metalowe. Pokrywa ekranu wykonana z wytrzymałych materiałów. 147. Chipset Dostosowany do zaoferowanego procesora 148. Płyta główna Zaprojektowana i wyprodukowana przez producenta komputera wyposażona w min. dwa złącza dla dysków z czego min. jedno M.2 z obsługą dysków PCIe NVMe. Płyta główna umożliwiająca konfiguracje wielodyskową. 149. Procesor Procesor zaprojektowany do pracy w komputerach przenośnych, osiągający w teście PassMark - CPU Mark co najmniej 3255 punktów zgodnie z wynikami zamieszczonymi na stronie http://www.cpubenchmark.net Należy załączyć wydruk ze strony. 150. Pamięć operacyjna Min 4GB z możliwością rozbudowy do 32GB, rodzaj pamięci DDR4, 2133MHz. Komputer wyposażony w minimum dwa banki pamięci umożliwiające pracę w trybie dual-channel. Minimum 1 bank wolny. 151. Dyski Min 180 GB SSD, zawierający partycję RECOVERY umożliwiającą odtworzenie systemu operacyjnego fabrycznie zainstalowanego na komputerze po awarii. Możliwość zainstalowania drugiego dysku. 152. Karta graficzna Zintegrowana karta graficzna wykorzystująca pamięć RAM systemu dynamicznie przydzielaną na potrzeby grafiki. 153. Audio/Video Wbudowana, zgodna z HD Audio, wbudowane głośniki stereo min 2x 2W, wbudowane dwa mikrofony, sterowanie głośnością głośników za pośrednictwem wydzielonych klawiszy funkcyjnych na klawiaturze, wydzielony przycisk funkcyjny do natychmiastowego wyciszania głośników oraz mikrofonu (mute), kamera HD720p pracująca przy niskim oświetleniu. 154. Karta sieciowa 10/100/1000 - RJ 45 wspierająca technologia PXE i WoL. 155. Porty/złącza Min. 2xUSB 3.0, 1xUSB 2.0 w wersji Power On USB, złącze słuchawek i złącze mikrofonu typu COMBO, VGA, HDMI, RJ-45, czytnik kart multimedialnych (min SD/SDHC/SDXC/MMC). 156. Klawiatura Klawiatura odporna na zalanie, układ US, z wbudowanym trackpointem oraz z wydzielonym blokiem numerycznym. 157. WiFi Wbudowana karta sieciowa, pracująca w standardzie AC, Bluetooth 158. Czytnik linii papilarnych Wbudowany czytnik linii papilarnych. 159. Napęd optyczny Wbudowane nagrywarka DVD 160. Bateria Bateria - 4 cell, min 41 Wh pozwalająca na nieprzerwaną pracę urządzenia min10 godzin wg wyników Mobile Mark2014 przeprowadzonych na zaoferowanym modelu notebooka wraz z zaoferowaną baterią Wydruk testu należy załączyć do oferty. Możliwość beznarzędziowej wymiany baterii. Nie dopuszcza sie baterii zabudowanej w notebooku. 161. Zasilacz Zasilacz zewnętrzny max 45W 162. System Diagnostyczny Wizualny system diagnostyczny producenta działający nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego z systemem operacyjnym komputera umożliwiający na wykonanie diagnostyki następujących podzespołów: Wykonanie testu CPU wykonanie testu pamięci RAM test dysku twardego test matrycy LCD test magistrali PCI-e test portów USB test napędu optycznego Wizualna lub akustyczna sygnalizacja w przypadku uszkodzenia bądź błędów któregokolwiek z powyższych podzespołów komputera. Ponadto system powinien umożliwiać identyfikacje testowanej jednostki i jej komponentów w następującym zakresie: Notebook: Producent, PN, model BIOS: Wersja oraz data wydania Bios Procesor : Nazwa, taktowanie, obsługiwane instrukcje, ilości pamięci L1, L2, L3 Pamięć RAM : Ilość zainstalowanej pamięci RAM, producent oraz numer seryjny poszczególnych kości pamięci Dysk twardy: model, numer seryjny, wersja firmware, pojemność, prędkość obrotowa, temperatura pracy LCD: producent, model, rozmiar, rozdzielczość, data produkcji panelu LCD Napęd optyczny - producent, model, numer seryjny, wersja firmware, obsługiwane standardy w szczególności czy nagrywarka obsługuje płyty dual layer(DL) System Diagnostyczny działający nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego z systemem operacyjnym komputera. 163. BIOS BIOS zgodny ze specyfikacją UEFI. Możliwość odczytania z BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych następujących informacji: - wersji BIOS wraz z datą, - nr seryjnym komputera - PN producenta sprzętu pozwalający na identyfikację jednostki - ilości pamięci RAM - typie procesora i jego prędkości - MAC adresu zintegrowanej karty sieciowej - unikalnych nr inwentażowych tzw. Asset Tag'ów - nr seryjnym płyty głównej komputera Administrator z poziomu BIOS musi mieć możliwość wykonania poniższych czynności: Możliwość Wyłączania/Włączania technologii antykradzieżowej Możliwość ustawienia hasła dla twardego dysku Możliwość ustawienia hasła na starcie komputera tzw. POWER-On Password Możliwość ustawienia minimalnych wymagań dotyczących długości hasła POWER-On oraz hasła dysku twardego. Możliwość włączania/wyłączania wirtualizacji z poziomu BIOSU Możliwość ustawienia kolejności bootowania Możliwość Wyłączania/Włączania: zintegrowanej karty sieciowej, zintegrowanej karty WIFI i BT, czytnika linii papilarnych, mikrofonu, zintegrowanej kamery, portów USB, napędu optycznego, czytnika kart multimedialnych 164. Bezpieczeństwo Złącze Kensington Lock 165. Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO9001:2000 dla producenta sprzętu (należy załączyć do oferty) ENERGY STAR Deklaracja zgodności CE (załączyć do oferty) Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki Oferowany notebook muszi posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę systemem operacyjnym Windows 10 (załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL) Głośność jednostki mierzona zgodnie z ISO 9296 z pozycji operatora w trybie IDLE: max 20 dB, w trybie HDD Operating max 25dB Do oferty należy załączyć poświadczenia w/w certyfikatów i testów. 166. Waga/Wymiary Waga urządzenia max 2,3kg, wg dokumentacji producenta. 167. Szyfrowanie Komputer wyposażony w moduł dTPM 2.0 168. System operacyjny Zainstalowany fabrycznie Windows 10 Home lub Professional 64 bit 169. Gwarancja Producenta notebooka - 3lataświadczona w miejscu instalacji Serwis świadczący usługi gwarancyjne powinien posiadać certyfikat ISO 9001:2000 - załączyć do oferty Oświadczenie producenta komputera, że w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem. 170. Wsparcie techniczne producenta Dedykowany numer oraz adres email dla wsparcia technicznego i informacji produktowej. - możliwość weryfikacji na stronie producenta konfiguracji fabrycznej zakupionego sprzętu - możliwość weryfikacji na stronie producenta posiadanej/wykupionej gwarancji - możliwość weryfikacji statusu naprawy urządzenia po podaniu unikalnego numeru seryjnego - Naprawy gwarancyjne urządzeń muszą być realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta. 171. Dodatkowe wyposażenie Mysz przewodowa na port USB 172. Cyfrowe urządzenie zapisujące obraz i dźwięk z oprzyrządowaniem i statywem 173. Masa Maksymalnie 691g z baterią i kartą pamięci SD 174. Liczba efektywnych pikseli Min. 12.1 megapiksela 175. Zakres przysłony F2,8 176. Zoom optyczny 24x 177. Długość ogniskowej f = 4,5-108 mm (odpowiednik 25-600 mm dla kliszy 35 mm w formacie 4:3) 178. Zmienianie prędkości zoomu 2-stopnowy zoom 179. Optyczny stabilizator obrazu 5-płaszczyznowy 180. Zakres ustawiania ostrości Normal: Wide 30 cm - do nieskończoności/ Tele 200 cm - do nieskończoności/AF Macro / MF / Inteligentna automatyka 181. Filmy: Najkrótsza ogniskowa 1 cm - nieskończoność / Najdłuższa ogniskowa 100 cm - nieskończoność 182. Lampa wspomagająca AF Tak (wł./wył.) 183. Ostrość AFS (Jednorazowy) 184. AFF (Zmienny) 185. AFC (Ciagły) 186. MF 187. AF makro 188. Makro zoom 189. Szybki AF 190. Ciągły AF (podczas nagrywania filmów) 191. Eye Sensor AF 192. funkcja Touch AF/AE 193. migawka dotykowa / Touch Pad AF 194. MF Assist, Touch MF Assist,/AF+M 195. Focus Peaking 196. AF jednej sceny (Ustaw przycisk funkcyjny w menu własnym na AF-WŁ.) 197. LowLight AF 198. Starlight AF 199. przycisk blokady AF/AE 200. Pomiar AF Wykrywanie oczu/twarzy 201. Śledzenie 202. Tryb 49-obszarowy 203. Tryb Custom Multi 204. Tryb 1-obszarowy 205. Pinpoint (funkcja dotyku jest dostępna dla pełnego obszaru) 206. Szybkość migawki Zdjęcia: 207. 60 - 1/4000 sekundy (migawka mechaniczna) 208. 1 - 1/16 000 sekundy (migawka elektroniczna) 209. Bulb (60 sekund) 210. Film: 211. 1/25-1/16 000 sekundy (przy nagraniach 24p) 212. 1/2 - 1/16 000 sekundy (tryb Creative Video M / tryb MF) 213. Wizjer Wizjer OLED LVF (Live View Finder) 0,39" (1440 tys. punktów) 214. Pole widzenia: około 100%, 215. Powiększenie: około 3,88x / 0,7x (odpowiednik dla 35 mm) 216. 217. Czujnik oka 218. Format plików Zdjęcia: 219. JPEG (DCF/Exif2.3) 220. RAW 221. DPOF 222. Film: 223. AVCHD 224. MP4 225. Tryb scen zdjęciowych Ostry portret, Gładka skóra, Miękkie podświetlenie, Ostre pod światło, Relaks, Słodka twarz dziecka, Wyrazista sceneria, Błękitne niebo, Romantyczny zachód słońca, Jaskrawy zachód słońca, Połyskująca woda, Ostry nocny pejzaż, Chłodne nocne niebo, Ciepła noc, Artystyczny nocny pejzaż, Iluminacje, Zdjęcie nocne z ręki, Ostry nocny portret, Rozmyty kwiat, Apetyczne jedzenie, Deser, Zatrzymany ruch zwierzęcia, Ostre zdjęcie sportowe, Monochromatyczne 226. Pokrętło wyboru trybów / Przycisk trybu Inteligentna automatyka, P, A, S, M, Creative Video, C (własne), panorama, podgląd scen, Creative Control 227. Tryb kreatywnych ustawień Ekspresyjne / retro / dawne czasy / jasne tony / ciemne tony / sepia / monochromatyczne / dynamiczne monochromatyczne / surowe monochromatyczne / gładkie monochromatyczne / impresjonizm / wysokodynamiczne / cross process / efekt zabawki / zabawka-pop art / bleach bypass / efekt miniatury / delikatna ostrość / fantasy / filtr gwiazdkowy / kolor punktowy / światło słoneczne (22 filtrów) 228. Tryb zdjęć 4K (*2) 4K Burst: 30 klatek/sekundę, maks. 29 minut 59 sekund/4K Burst (S/S): 30 klatek/sekundę, maks. 29 minut 59 sekund/4K Pre-Burst: 30 klatek/sekundę, ok. 2 sekund/(W zależności od pojemności karty pamięci i mocy baterii)/Dane EXIF: Tak/Możliwość wyboru proporcji obrazu: Tak (do wyboru 4:3 / 3:2 / 16:9 / 1:1)/Tryb ekspozycji: Program AE / Priorytet przysłony AE / Priorytet migawki AE / Ręczne/Funkcja oznaczania: Tak (w trybie 4K Burst (S/S)) 229. Gwarancja Min. 24 miesiące 230. Dodatkowo w wyposażeniu statyw, etui, dodatkowy akumulator, ładowarka 231. Drukarka 3d 232. Technologia druku: FDM Obszar roboczy nie mniejszy niż: 29,2 x 19,5 x 16,5 cm Wymiary urządzenia nie większe niż: 52,8 x 44,1 x 41,0 cm Waga: do 20kg Ustawienia rozdzielczości warstw: Wysoka 100 mikronów [0,1 mm] Średnia 200 mikronów [0,2 mm] Niska 300 mikronów [0,3 mm] Najniższa 400 mikronów [0,4 mm] Dokładność pozycjonowania: XY - 11 mikronów, Z - 2.5 mikrona Średnica filamentu: 1,75mm Średnica dyszy drukującej: 0,4mm Typ filamentu: PLA Wbudowana kamera: Tak Komunikacja drukarki poprzez port USB, Ethernet, Wi-Fi Obsługiwane typy plików: obj, thing, stl Minimum 3 calowy kolorowy panel LCD Gwarancja minimum 24miesiące 233. Robot programowalny - zestaw 234. Zestaw robotów programowalnych, w którego skład wchodzą: 2 sztuki: Zestaw pozwala na budowę robota gąsienicowego Modularne serwomotory pozwalające na szybki i prosty montaż robotów oraz łatwe podłączenie z modułem głównym Aplikacja na tablety i smartfony umożliwiająca programowanie i kontrolowanie robota, a także przeglądanie trójwymiarowej instrukcji montażu i modeli 3D robotów predefiniowanych Dostęp do serwisu społecznościowego użytkowników z całego świata i umożliwiającego dzielenie się swoimi robotami, oraz przeglądanie i budowanie robotów innych ludzi Moduł główny - mikrokomputer, jednostka centralna sterująca robotem 6 modularnych serwomotorów - czyli silników elektrycznych odpowiedzialnych za ruch robota 190 klocków do budowy robota Czujnik podczerwieni Akumulator litowo-jonowy Ładowarka sieciowa Instrukcja obsługi Materiał: Tworzywo sztuczne Ładowarka sieciowa: - Napięcie wejściowe: 230V - Napięcie wyjściowe: 6.8V - 9.6V Akumulator: Li-Ion 1200mAh Łączność: Bluetooth 3.0/4.0 BLE+EDR Temperatura działania: -5°C - 60°C Aplikacja współpracuje z systemami: Android 4.03 i wyższe oraz iOS 8.0 i wyższe 1 sztuka: Zestaw pozwala na budowę 3 predefiniowanych robotów w kosmicznej tematyce, oraz realizację własnych pomysłów Modularne serwomotory pozwalające na szybki i prosty montaż robotów oraz łatwe podłączenie z modułem głównym Aplikacja na tablety i smartfony umożliwiająca programowanie i kontrolowanie robota, a także przeglądanie trójwymiarowej instrukcji montażu i modeli 3D robotów predefiniowanych Kompatybilność z innymi zestawami- możliwość rozszerzenia zestawu w przyszłości o nowe klocki, serwa a także czujniki Moduł główny - mikrokomputer, jednostka centralna sterująca robotem 5 modularnych serwomotorów - czyli silników elektrycznych odpowiedzialnych za ruch robota 371 klocków do budowy robota Głośnik Bluetooth Czujnik podczerwieni 2 moduły LED w kształcie oczu robota Akumulator litowo-jonowy Ładowarka sieciowa Instrukcja obsługi Materiał: Tworzywo sztuczne Ładowarka sieciowa: - Napięcie wejściowe: 230V - Napięcie wyjściowe: 6.8V - 9.6V Akumulator: Li-Ion 1200mAh Łączność: Bluetooth 3.0/4.0 BLE+EDR Temperatura działania: -5°C - 60°C Aplikacja współpracuje z systemami: Android 4.03 i wyższe oraz iOS 8.0 i wyższe Dodatkowo w zestawie kompatybilne czujniki: - czujnik IR - żyroskop - czujnik dotyku Gwarancja minimum 24miesiące 235. Mikrofon bezprzewodowy 236. Kompletny zestaw bezprzewodowy z 4 mikrofonami do ręki odbiornik dwuantenowy, czterokanałowy UHF PLL zakres pracy częstotliwości w paśmie UHF (niskie zakłócenia) zasilacz i komplet baterii w zestawie regulacja głośności zasięg ok. 50 m (w zależności od warunków) wskaźnik LED pracy oraz sygnału audio osobne wyjście kanałów XLR oraz wyjście MIX jack 6,3 mm przewód JACK w komplecie mikrofon musi posiadać przełącznik "mute" uchwyty do montażu RACK w komplecie Licencja na częstotliwości zaakceptowana na terenie EU 237. Myszka do komputera 238. Mysz przewodowa Interfejs usb 2.0 Sensor Optyczny Długość przewodu 1,8m Iloścprzyisków 3 Ilość rolek 1 Rozdzielczośc max 1000 dpi Ergonomia Mysz do obsługi osób lewo i praworęcznych Kolor Czarny Waga Max. 109g Gwarancja Min 24miesiące 239. Odtwarzacz CD 240. Odtwarzane nośniki CD CD-R CD-RW MP3-CD Pamięć flash USB Tryby odtwarzania płyt szybkie odtwarzanie do przodu/do tyłu wyszukiwanie następnej/poprzedniej ścieżki odtwarzanie wielokrotne/losowe/zaprogramowane Liczba magnetofonów 1 Technologia magnetofonów kasetowych mechaniczny Tryby odtwarzania przez bezpośrednie połączenie USB szybkie przewijanie do tyłu/do przodu poprzedni/następny odtwarzanie wielokrotne losowa kolejność odtwarzania odtwarzanie zaprogramowane odtwarzanie/wstrzymywanie zatrzymywanie Korekcja dźwięku Dynamiczne wzmocnienie basów System dźwięku stereo Regulacja głośności obrotowy (analogowy) Moc wyjściowa min 2 x 1 W RMS Wejście audio (3,5 mm) - odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych Odtw. CD z funkcją program. Min. 20 utworów Wyświetlacz LCD Gwarancja min 24 miesiące 241. Odtwarzacz CD z głośnikami 242. Pilot: Tak Ilość głośników: 2 szt., rozdzielne z możliwością odstawienia od wieży na odległość co najmniej 1m Moc głośników: 40W Rodzaj odtwarzacza CD: Szufladowy Typ odtwarzacza: DVD Ilość obsługiwanych płyt: 1 Rodzaje odtwarzanych płyt: CD, CD-R, CD-RW, MP3 Tuner cyfrowy: z syntezą PLL Zakresy fal radiowych: FM Obsługiwane formaty plików: MP3 Dodatkowy system połączenia: Bluetooth Złącza: USB, Wejście audio Gwarancja min. 24 miesiące 243. Rzutnik multimedialny 244. Rozdzielczość rzeczywista 1280 x 800 (WXGA) pikseli Typ matrycy LCD LCD 3 x 0,59 cali Rzeczywisty współczynnik proporcji obrazu 16:10 Ogniskowa obiektywu 16,9-20,28 mm Przesłona 1,58-1,72 Zoom Optyczny (manualny) Współczynnik powiększenia (optyczny) 10:1 Automatyczne ustawianie ostrości (autofocus) Nie Korekcja zniekształceń trapezowych (Keystone) * +- 30 (w poziomie) stopni * +- 30 (w pionie) stopni Cyfrowa korekcja Keystona Tak Moc lampy 200 Wat Żywotność lampy (tryb cichy) 10000 godz. Jasność (tryb normalny) 3000 ANSI lumen Jasność (tryb cichy) 2080 ANSI lumen Kontrast (tryb normalny) 15000:1 Poziom hałasu (tryb normalny) max37 dB Poziom hałasu (tryb cichy) Max 28 dB Odległość projekcji 1,68-2,02 metr Wielkość obrazu 33-320 cali Stosunek projekcji 1.30 - 1.56:1 Głośniki Tak Złącza (wejścia) * 1 x USB Typ A * 1 x USB typ B * 1 x D-sub 15-pin * 1 x HDMI * 1 x Composite * 1 x Mini DIN 4-pin (S-Video) * 1 x RCA (audio) * 1 x wejście zasilania (AC-in) Pobór mocy (praca/spoczynek) * 277 Wat * 0,26 Wat Pilot w zestawie Tak Torba w zestawie Tak Zawartość opakowania * Etui * Kabel zasilający * Pilot zdalnego sterowania * baterie do pilota * instrukcja Masa netto Max 2,4 kg Uchwyt sufitowy do projektora Typ: sufitowy Maksymalne obciążenie: 10 kg Możliwość pochylenia: w osi projektora +/- 15°, na boki +/- 22.5° Odległość od punktu mocowania: 43 - 65 cm Możliwość ukrycia przewodów w uchwycie: bez złącza Okablowanie Kable: zasilający/VGA/HDMI/ o długości min. 10m prowadzony w listwie maskującej Cena zwiera dostawę, montaż na suficie i kalibrację zestawu do ekranu ściennego Gwarancja producenta na projektor minimum 24miesiące Gwarancja producenta na lampę 12miesiący 245. Sieciowe urządzenie wielofunkcyjne 246. Typ urządzenia: Urządzenie wielofunkcyjne Dostępne funkcje: Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie. Metoda drukowania: Monochromatyczny druk laserowy Szybkość drukowania: Jednostronne - min. 30 str./min (A4) Dwustronne - min. 16 str./min (A4) Jakość wydruku: 1200 x 1200 dpi Rozdzielczość drukowania: 600 x 600 dpi Czas pierwszego wydruku: 6,5 s lub mniej Drukowanie dwustronne: Automatyczne Języki obsługi drukarki: UFRII, PCL 5e, PCL6, Adobe PostScript Szybkość kopiowania: Jednostronne - min. 30 str./min (A4) Dwustronne - min. 16 str./min (A4) Czas druku pierwszej kopii: około 10s lub mniej Rozdzielczość kopiowania: 600 x 600 dpi Kopiowanie dwustronne: Automatyczne Kopiowanie wielokrotne: Do 999 kopii Pomniejszenie/powiększenie: 25-400% ze zmianą co 1% Typ skanera: kolorowy Rozdzielczość skanowania min.: Optyczna: 600 x 600 dpi Zgodność: TWAIN, WIA Skanowanie do: komputera, pamięci USB, e-mail, FTP, chmury Formaty skanowanych plików: TIFF, JPEG, PDF z możliwością wyszukiwania, kompaktowy PDF Szybkość modemu: 33,6 Kb/s Rozdzielczość faksowania: Standard: 200 x 100 dpi Dokładna: 200 x 200 dpi Najwyższa: 400 x 400 dpi Pamięć faksu: do 512 arkuszy Szybkie wybieranie: 281 numerów Faksowanie dwustronne: Tak Podajnik papieru: kaseta o pojemności 250 arkuszy podajnik uniwersalny 50 arkuszy Odbiornik papieru: kaseta o pojemności 150 arkuszy Rozmiary nośników: A4, A5, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, rozmiary niestandardowe: min. 105 x 148mm; max. 215,9 x 355,6 mm Gramatura nośników: Kaseta: od 60 do 128 g/m2 Podajnik uniwersalny: od 60 do 163 g/m2 Automatyczny podajnik dokumentów: od 50 do 105 g/m2 Typ interfejsu: USB 2.9 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T, łączność bezprzewodowa 802.11b/g/n Zgodność z systemami operacyjnymi: Windows(R) 10 / Windows(R) 8.1 / Windows(R) 8 / Windows(R) 7 / Server(R) 2012R2 / Server(R) 2012 / Server(R) 2008R2 / Server(R) 2008 / Server(R) 2003R2 / Server(R) 2003 / Vista Mac OS X w wersji 10.6 lub nowszej Linux Zalecany nakład miesięczny: 750-3000 stron miesięcznie Cykl pracy: Maks. 50 000 stron miesięcznie Pamięć: 1 GB Panel sterowania: kolorowy ekran dotykowy LCD Gwarancja minimum 36 miesiący 247. Słuchawki z mikrofonem 248. Słuchawki nagłowne z mikrofonem Impedancja: 32 OH Pasmo przenoszenia: minimum 20 Hz Pasmo przenoszenia: maksymalnie 20 kHz Czułość: 119 dB Dźwięk: stereofoniczny Wbudowana technologia redukcji szumów Przeznaczenie słuchawek: słuchanie muzyki, prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem internetu Typ obudowy: nauszne pełne Typ komunikacji: przewodowa Typ złącza: Mini jack 3,5 mm Kontroler dźwięku: regulacja głośności Mikrofon: Tak 249. Urządzenie umożliwiające ładowanie oraz zarządzanie mobilnym sprzętem komputerowym 250. Szafka na laptopy posiadająca funkcję ładowania baterii, - posiadająca bezpiecznik oraz sekwenser, który umożliwia włączanie się poszczególnych listew przyłączeniowych po upływie określonego czasu (ok. 3minut), - drzwi wózka zabezpieczone są zamkiem kluczowym, który posiada blokadę w dwóch punktach. - dwie kolumny po 8 gniazdek zasilających230V - ilość półek: min. 16 - korpus wózka wykonany jest z blachy o grubości min 0,8-1,0 mm, drzwi z blachy o grubości min 1,0 mm - mobilność wózka zapewniona jest dzięki jezdnym kółkom - deklarację zgodności z Dyrektywami Parlamentu Europejskiego 2001/95 dot. bezpieczeństwa użytkowania. Jedna szafka umożliwiająca ładowanie minimum 32 laptopów uczniowskich lub zestaw dwóch szafek po 16 laptopów. 251. Urządzenie wielofunkcyjne laserowe druk/skan/kopiowanie mono a3 252. Parametry i funkcjonalności Wymagane minimalne parametry techniczne i funkcjonalne 253. Typ urządzenia Urządzenie laserowe, monochromatyczne 254. Funkcje urządzenia Kopiowanie, drukowanie, skanowanie 255. Czas nagrzewania Nie większy niż 24 sekundy 256. Panel operacyjny Dotykowy, o przekątnej nie mniejszej niż 10,5 centymetra 257. Dysk twardy O pojemności nie mniejszej niż 250 GB 258. Pamięć ram O pojemności nie mniejszej niż 1,5 GB 259. Interfejsy Ethernet BASE 10/100/1000, USB 2.0 260. Zarządzanie ustawieniami urządzenia Urządzenie musi umozliwiaćdostep do jego ustawień poprzez narzędzie uruchamiane w przeglądarce internetowej. 261. Pojemność wejściowa papieru Nie mniejsza niż 600 arkuszy A4 o gramaturze 80 g/m^2 realizowana przez przynajmniej 1 kasetę oraz podajnik boczny 262. Pojemność wyjściowa papieru Nie mniejsza niż 250 arkuszy arkuszy A4 o gramaturze 80 g/m^2 263. Czas realizacji pierwszej kopii Nie większy niż 6 sekund 264. Wymiary zajmowanej przez urządzenie powierzchni Nie więcej niż 0,41 m^2 265. Waga modułu głównego Nie więcej niż 78 kg 266. Obsługiwane systemy operacyjne microsoft Windows 10 (x64), Windows 8.1 (x64), Windows 8 (x64), Windows 7 (x64), Windows Vista (x64), Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2012 R2 (x64), Windows Server 2012 (x64), Windows Server 2008 R2 (x64), Windows Server 2008 (x64), Windows Server 2003(x64), Windows Server 2008, Windows Server 2003 267. Prędkość kopiowania a4 Nie mniej niż 25 stron na minutę 268. Prędkość kopiowania a3 Nie mniej niż 13 stron na minutę 269. Kopiowanie ciągłe W zakresie nie mniejszym niż 1 - 999 kopii 270. Zoom W zakresie nie mniejszym niż 25 - 400% w krokach co 1% 271. Rozdzielczość kopiowania 600 dpi 272. Moduł skanera Wbudowany skaner płaski (szybkowy) oraz automatyczny dwustronny podajnik oryginałów 273. Technologia skanera CCD 274. Pojemność podajnika oryginałów Nie mniejsza niż 100 arkuszy A4 o gramaturze 80 g/m^2 275. Prędkość skanowania Nie mniej niż 50 oryginałów A4 o gramaturze 80 g/m^2 w trybie jednostronnym w rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi 276. Formaty zeskanowanych plików Przynajmniej: PDF, PDF/A, PDF skompresowany, PDF szyfrowany, JPEG, TIFF 277. Rozdzielczość skanowania W zakresie nie mniejszym niż: 100 - 600 dpi 278. Moduł druku dwustronnego Wymagany wbudowany. 279. Obsługiwane formaty papieru A3, A4, A5, rozmiary niestandardowe, obsługiwane przez przynajmniej 1 kasetę podstawową oraz podajnik ręczny 280. Obsługiwana gramatura W zakresie nie mniejszym niż 60 - 160 g/m^2 281. Rozdzielczość drukowania Nie mniejsza niż 600 x 600 dpi 282. Języki opisu strony Przynajmniej: PCL5, PCL6, PDF directprint, druk mediów: JPEG, TIFF. 283. Protokoły sieciowe TCP/IP 284. Protokoły skanowania SMTP, POP, IMAP, SMB, FTP, URL 285. Filtrowanie mac adresów Wymagane 286. Nadpisywanie danych dyskowych Wymagane przynajmniej 9-krotne 287. Szyfrowanie danych dyskowych Wymagane szyfrowanie kluczem AES 128-bitowym lub lepszym 288. Szyfrowanie ssl Wymagane 289. Maksymalne zużycie energii Nie większe niż 1550 W 290. Dostawa i uruchomienie na miejscu u zamawiającego wraz z konfiguracją według wytycznych zamawiającego a także szkolenie użytkowników z obsługi 291. W zestawie podstawa jezdna dedykowana przez producenta umożliwiająca przechowywanie papieru i tonerów o wysokości min. 180 mm 292. Wykonawca zapewni kompleksową obsługę serwisową w miejscu instalacji na 50 000 wydruków A4, wraz z tonerami i materiałami eksploatacyjnymi bez papieru, przy założeniu: Średni poziomu pokrycia strony na poziomie 5% Jedna kopia A4 czarno biała jest liczona jako jedna strona wydruku Jedna kopia kolorowa A4 jest liczona jako cztery strony wydruku Każda strona wydruku stanowiąca całość kopii czarno białej lub 1/4 część wydruku kolorowego jest wliczana jako pojedyncza jednostka wydruku składająca się na 100 000 jednostek wydruku 1. Kompleksowa obsługa serwisowa obejmuje: a) wykonywanie konserwacji i przeglądów technicznych wymaganych przez producenta oferowanego sprzętu jednocześnie obejmujących czynności: sprawdzenie drukarki pod względem uszkodzeń mechanicznych, oczyszczenie drukarki z wszelkich nieczystości (toner, pył z papieru i kurz), oczyszczenie układu skanowania drukarki mającego bezpośredni wpływ na jakość skanowanych dokumentów, sprawdzenie układu utwardzania druku druku (wałek dociskowy oraz grzewczy), oczyszczenie toru prowadzenia papieru (rolki poboru papieru, rolki wyjścia papieru), smarowanie elementów układu napędowego oraz innych elementów ruchomych w przypadku ich wymiany, wymianę uszkodzonych części określonych jako materiały eksploatacyjne, montaż oczyszczonych elementów, sprawdzenie prawidłowości poboru papieru oraz wszystkich podzespołów drukarki, b) naprawy polegające na usuwaniu zgłoszonych przez Zamawiającego awarii urządzeń, wynikłych w czasie eksploatacji, w tym dostawę i wymianę części zamiennych, c) dostawę i wymianę tonerów oraz innych materiałów eksploatacyjnych, d) dojazd i transport do siedziby Zamawiającego e) wykonanie regulacji urządzeń w celu wykonania kopii należytej (dobrej) jakości, f) czas reakcji serwisowej określony jako fakt pojawienia się serwisanta w lokalizacji instalacji urządzenia nie dłuższy niż 24 godziny, g) odbiór i utylizację zużytych części i materiałów eksploatacyjnych. 2. Zamawiający wymaga, aby dostarczone przez Wykonawcę części zamienne i materiały eksploatacyjne były zgodne z zaleceniami producenta urządzenia, określone jako oryginalne i wolne od wad (ich użycie nie może powodować utraty gwarancji producenta urządzenia). 3. Czynności serwisowe realizowane będą w siedzibie Zamawiającego w miejscu użytkowania drukarki, w dni robocze i w godzinach urzędowania. 4. W razie konieczności wykonania naprawy w siedzibie Wykonawcy, przed przetransportowaniem urządzenia do jego siedziby, konieczne jest uzyskanie zgody Zamawiającego na wykonanie usługi oraz dokumentu (protokołu) zezwalającego na jego wywóz, z wyszczególnieniem: typu drukarki, nr fabrycznego, nr inwentarzowego, oraz stanu liczników. 5. Zamawiający wymaga aby urządzenia zostały skonfigurowane w sposób umożliwiający zdalne raportowanie do Wykonawcy informacji o błędach zaistniałych w maszynie oraz stanie materiałów eksploatacyjnych. 6. Naprawy muszą być wykonywane przez autoryzowany serwis producenta oferowanego sprzętu. 293. Wielkoformatowe, niskoemisyjne, interaktywne urządzenie do projekcji obrazu i emisji dźwięku - ekran dotykowy 294. Monitor interaktywny z wbudowanym komputerem i głośnikami Przekątna 65" Rozdzielczość 1920 x 1080 Jasność 350 cd/m2 Czas reakcji 8ms Wyświetlane kolory 8 bit Kąt widzenia 178 / 178 Głośniki 2x 10 W Złącza min. 2x HDMI min. 3x VGA min. 3x USB 2.0 slot na dedykowany komputer RJ45 RS232 Żywotność panelu min. 30 000h Interfejs dotyku HID USB Technologia dotyku Podczerwień Punkty dotyku min. 10 punkty Narzędzie obsługi Palec oraz wskaźnik Certyfikaty CE, RoHS Sterowniki Niewymagane lub dołączone do zestawu Akcesoria Pilot Gwarancja min. 3 lata realizowana przez autoryzowany serwis na terenie Polski Dedykowany komputer Typ komputera Dedykowany przez producenta monitora interaktywnego komputer, musi być zainstalowany w dedykowanym gnieździe monitora interaktywnego i mieć zainstalowany system operacyjny Windows 10. CPU Osiągający co najmniej 4000 punktów w teście wydajnościowym PassMark(TM) CPU Benchmarks RAM min. 4 GB DDR3 GPU Osiągający co najmniej 570 punktów wteście wydajnościowym PassMark(TM) Video Card Benchmark Bluetooth Co najmniej 4.0 Dysk min. 120 GB SSD Karta sieci przewodowej min. 1x LAN 1GBit Karta sieci bezprzewodowej pracująca w technologii nie gorszej niż 802.11a/g/n Złącza min. 1x mini display port min. 1x 3.5mm mini jack min. 1x HDMI min. 1x VGA min. 4x USB, w tym min. 2x USB 2.0 i 2x USB 3.0 min. 1x RJ45 Gwarancja min. 2 lata realizowana przez autoryzowany serwis na terenie Polski Zewnętrzny napęd DVD na USB Przyłącze sygnałowe modułowe z okablowaniem. Gniazdo HDMI/VGA/Audio/USB. Okablowanie pomiędzy przyłączem a monitorem HDMI/Audio/VGA min. 5m, , przewody podłączeniowe pomiędzy komputerem a przyłączem ściennym 1,8 m (HDMI, USB, VGA, Audio). Puszka natynkowa z ramką pojedynczą. Okablowanie prowadzone w listwie maskującej. 295. Zestaw ekran + projektor 296. Projektor krótkoogniskowy Natężenie światła barwnego3.100 lumen- 1.800 lumen (tryb ekonomiczny) Natężenie światła białego3.100 lumen - 1.800 lumen (tryb ekonomiczny) zgodne z normą ISO 21118:2012 Rozdzielczość XGA, 1024 x 768, 4:3 Współczynnik proporcji obrazu4:3 Stosunek kontrastu14.000 : 1 Lampa215 W, 5.000 h Żywotność, 10.000 h Żywotność (w trybie oszczędnym) Korekcja obrazu Ręczna obsługa (lub "Instrukcja obsługi") pionowo: +- 3 °, Ręczna obsługa (lub "Instrukcja obsługi") poziomo +- 3 ° Stosunek projekcji0,32 - 0,43:1 Zoom Digital, Factor: 1 - 1,35 Rozmiar projekcji56 cale - 93 cale Przesunięcie6,9 : 1 Funkcja USB wyświetlacza3 w 1: obraz / mysz / dźwięk Przyłącza Złącze USB 2.0 typu A, Złącze USB 2.0 typu B, RS-232C, Interfejs Ethernet (100 Base-TX / 10 Base-T), Bezprzewodowa sieć LAN IEEE 802.11b/g/n (opcja), Wejście VGA (2x), Wyjście VGA, Wejście HDMI (3x), Wejście sygnału kompozytowego, Wejście RGB (2x), Wyjście RGB, MHL, Stereofoniczne wyjście audio mini-jack, Stereofoniczne wejście audio mini-jack (3x), wejście mikrofonu Połączenie ze smartfonemAd-hoc/Infrastruktura Bezpieczeństwo Zamek Kensington, Blokada panelu obsługi, Ochrona hasłem, Kłódka, Otwór na linkę zabezpieczającą, Blokada modułu bezprzewodowej sieci LAN, Bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN, Ochrona hasłem Kompatybilne systemy operacyjneMac OS 10.7.x, Mac OS 10.8.x, Mac OS 10.9.x, Ubuntu 14.10, Ubuntu 15.04, Ubuntu 15.10, Ubuntu 16.04 LTS, Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 Gwarancja producentana projektor min. 36 miesiący Gwarancja producenta na lampę minimum 12 miesięcy Głośniki min. 16 W Zawartość zestawu Urządzenie podstawowe, Kabel zasilający, Skrócona instrukcja uruchomienia, Pilot z bateriami, Kabel USB, Instrukcja obsługi (CD), Uchwyt naścienny, Warranty card Okablowanie Kable: zasilający/VGA/HDMI/ o długości min. 10m prowadzony w listwie maskującej Ekran Uniwersalny: Montaż sufitowy lub ścienny Obudowa metalowa Dolna belka zapobiega fałdowaniu materiału Blokada zabezpieczająca przed zwijaniem Regulacja wysokości dolnej krawędzi Wysokiej jakości powierzchnia projekcyjna ze współczynnikiem odbicia światła 1.0 Typ ekranu: Rozwijany ręcznie Wymiary ekranu: 200 x 200 cm Format: 1:1 Wymiary obrazu: 200 x 200 cm Rodzaj powierzchni: Matt White 3 lata gwarancji Cena zwiera dostawę, montaż na suficie i kalibrację zestawu do ekranu ściennego 297. Zestaw z tablicą interakcyjną 298. Tablica interaktywna z oprogramowaniem 1. Efektywna powierzchnia tablicy (obszar interaktywny), na której można dokonywać notatek, sterować pracą komputera i wyświetlać obraz z projektora 156,5 cm × 117,5 cm (przekątna 77 cali - 195,6 cm). 2. Format tablicy - 4 / 3 3. Waga - maksymalnie 18,5 kg 4. Powierzchnia tablicy magnetyczna (wykorzystanie magnesów do mocowania kartek do tablicy) oraz umożliwiająca pisanie pisakami sucho ścieralnymi. 5. Technologia - dotykowa, optyczna. 6. Komunikacja tablicy z komputerem za pomocą przewodu USB. 7. Gwarancja producenta na tablicę - 2 lata. 8. Obsługa tablicy za pomocą załączonych pisaków i za pomocą palca. 9. W zastawie z tablicą dwa pisaki. 10. Półka na pisaki wyposażona w przyciski do wyboru kolorów (czarny, niebieski, czerwony i zielony). Przycisk uruchamiający funkcję gąbki oraz przyciski do wywoływania procesu orientacji tablicy, klawiatury ekranowej i prawego przycisku myszy. 11. Obsługa dwóch jednoczesnych dotknięć umożliwia pracę do dwóch użytkowników z materiałem interaktywnym na tablicy wykorzystując dołączone pisaki, inne przedmioty lub swoje palce do pisania. 12. Rozpoznawanie gestów wielodotyku: dotknięcie obiektu w dwóch punktach i obracanie punktów dotyku wokół środka - obracanie obiektu, dotknięcie obiektu w dwóch punktach i oddalanie lub przybliżanie punktów dotyku - zwiększanie i zmniejszanie obiektu. 13. Autoryzowany przez producenta tablicy serwis w Polsce, certyfikowany zgodnie z normą ISO 9001:2000 lub ISO 9001:2008 w zakresie urządzeń audiowizualnych. 14. Wraz z tablicą dostarczyć (w języku polskim) podręcznik użytkownika tablicy i przewodnik metodyczny dla nauczycieli dotyczący wykorzystywania tablicy w procesie dydaktycznym 15. Wraz z urządzeniem dostarczyć program do przygotowywania i przeprowadzenie interaktywnych lekcji w języku polskim. 16. Program umożliwia obsługę gestów multitouch i pozwala na pracę kilku osób jednocześnie (możliwość pisania, używania gestów wielodotyku). 17. Organizacja okna programu na wzór popularnych programów do edycji tekstu, arkuszy kalkulacyjnych itp. pasek menu tekstowego, pasek narzędzi w postaci ikon, pasek tytułu okna, ikony minimalizuj, maksymalizuj i zamknij okno, paski przewijania poziomego i pionowego, suwaki i obszar roboczy okna. Dzięki czemu można skrócić czas potrzebny na wdrożenie nowych użytkowników wykorzystując ich umiejętności i doświadczenia nabyte przy pracy z tymi popularnymi aplikacjami. 18. Formatowanie wpisanego lub wklejonego tekstu między innymi poprzez regulację odstępów pomiędzy liniami i wcięć akapitów. Możliwość zastosowania styl umożliwiający rozpoczynanie każdego akapitu dużą literą, tzw. inicjał. 19. Wstawianie obiektów z wewnętrznej bazy programu obsługującego tablicę (np. obrazów, animacji, gotowych szablonów, widżetów (gadżetów), obiektów 3D). 20. Wypełnianie zamkniętych kształtów kolorem, gradientem, wzorem i wybranym plikiem graficznym. Grupowanie i rozgrupowywanie obiektów graficznych. Obracanie, przesuwanie i zmiana rozmiaru obiektów, notatek. Regulacja stopnia przeźroczystości obiektów. 21. Wstawianie tabel i ich formatowanie (zmiana wielkości komórek, tła komórek, zmiana linii tabeli itp.). Rozpoznawanie ręcznie narysowanej tabeli, która po rozpoznaniu może być poddawana formatowaniu (zmiana wielkości komórek, tła komórek, zmiana linii tabeli itp.). Ujawnianie i ukrywanie informacji w wybranych komórkach tabeli. Usuwanie pojedynczych komórek w tabeli (konstruowanie krzyżówek). Dzielenie łączenie komórek tabeli. Funkcja automatycznie ustawiająca taką samą szerokość lub wysokość lub rozmiar komórek w tabeli. 22. Porządkowanie kolejności stron poprzez mechanizm przeciągnij i upuść. Przenoszenie poprzez mechanizm przeciągnij i upuść obiektów miedzy stronami w oprogramowaniu tablicy. 23. Łączenie stron w grupy. Usuwanie, przesuwanie kolejności całych grup stron. Możliwość nadawania grupom stron, jak i samym stronom dowolnych nazw. Domyślna nazwa każdej strony to informacja o godzinie i dacie jej utworzenia (użycie funkcji utwórz nową stronę). 24. Proste wstawianie zewnętrznych plików graficznych zapisanych w innych aplikacjach poprzez mechanizm przeciągnij i upuść pomiędzy oknem z zawartością katalogu eksploratora Windows i oknem programu dostarczanego wraz z tablicą. 25. Modyfikowanie zawartej w oprogramowaniu tablicy bazy obiektów poprzez dodawanie własnych obiektów oraz porządkowanie ich w drzewiastej strukturze katalogów i podkatalogów. 26. Narzędzia umożliwiające tworzenie własnych ćwiczeń interaktywnych. Dodatkowe funkcje pozwalające zabezpieczyć elementy ćwiczeń interaktywnych przez przypadkową edycją przez uczniów, ale pozwalające na ich dowolne przemieszczanie po stronie tablicy oraz obracanie, przemieszczanie tylko w pionie lub tylko w poziome. 27. Narzędzie do tworzenia dowolnych wielokątów nieregularnych poprzez wskazywanie ich kolejnych wierzchołków. 28. Możliwość modyfikowania kształtów figur geometrycznych poprzez przesuwanie ich wierzchołków. 29. Wyświetlanie w figurach geometrycznych miary kątów wewnętrznych i długości boków. Zmiana tych wartości w przypadku edycji kształtu. 30. Funkcja dzielenia figur geometrycznych kół, kwadratów oraz prostokątów na części o równej powierzchni. Te fragmenty można później osobno edytować oraz przesuwać jak osobne obiekty. Funkcja pomocna przy nauczaniu ułamków. 31. Dodatek pozwalający na wyświetlanie obiektów 3D i animacji 3D na slajdach programu do obsługi tablicy interaktywnej. Każdy obiekt (obiekty) może być w dowolny sposób obracany i oglądany ze wszystkich stron. Istnieje możliwość dodawania dowolnych etykiet tekstowych opisujących elementy obiektu oraz ukrywania (odsłaniania) obiektu przed prezentacją. Dodatek pozwala na automatyczne tworzenie scen 3D, które pozwalają obserwować obiekty tak jakby oglądający znajdował się w scenie. Dodatek pozwala na prezentowanie obiektów zapisanych w plikach o rozszerzeniach (.dae), (.obj), (.fbx). 32. Importowanie i eksportowanie materiałów powstałych na tablicy w czasie zajęć (notatek, obiektów) w formacie pliku IWB. 33. Wykonywanie notatek przy pomocy tablicy na plikach popularnych aplikacji (przynamniej: MS Word, MS Excel). Możliwość przekształcenia notatek odręcznych na tekst maszynowy i wstawienia ich do ww. programów. 34. Wykonywanie notatek przy pomocy tablicy na plikach popularnych aplikacji (przynamniej: MS PowerPoint). Możliwość konwersji na pismo maszynowe i wstawienia ich do ww. programów. 35. Dostępna na stronie producenta aplikacja pozwalająca na dostęp do plików stworzonych za pomocą oprogramowania producenta tablicy bez konieczności instalowania go na komputerze. Aplikacja musi umożliwiać przeglądanie plików, pisanie za pomocą pisaków po slajdach, wprowadzanie tekstu i zapis do pliku wprowadzonych zmian. 36. Pomiarowe narzędzia matematyczne linijka, kątomierz, ekierka, cyrkiel. Możliwość powiększania długości linijki bez zmiany skali. Rysowanie linii przy narzędziach linijka, ekierka i kątomierz. Możliwość zmiany kolorów ww. narzędzi do teł ciemnych i jasnych. Narzędzie do rysowania wielokątów foremnych od trójkąta do co najmniej piętnastokąta. 37. Narzędzie graficzny edytor zapisu matematycznego, który pozwala pisać odręcznie równania i wzory matematyczne oraz przekształcać je na tekst maszynowy (rozpoznawanie równań matematycznych napisanych odręcznie). 38. Funkcja usuwania jednocześnie wszystkich zapisków i rysunków wprowadzonych na stronę za pomocą pisaków. Funkcja resetowania strony pozwalająca na przywrócenie stanu pojedynczego slajdu do postaci bezpośrednio po otwarciu pliku z dysku. Funkcja ta pozwala szybko rozpocząć pracę od nowa. 39. Dostęp bezpośrednio z poziomu programu do obsługi tablicy do bazy gotowych lekcji, ilustracji, zdjęć, reprodukcji, animacji, obiektów 3D i widżetów (gadżetów) sieciowych itp. dostępnej przez sieć Internet. Baza musi zawierać co najmniej 500 lekcji w języku polskim z różnych przedmiotów i na różne poziomy edukacyjne. 40. Automatyczna optymalizacja wielkości wstawianych plików graficznych, co umożliwia szybsze i łatwiejsze przekazywanie materiałów edukacyjnych przez sieć np. pocztą elektroniczną, na stronach WWW itp. 41. Pióro kaligraficzne - narzędzie automatycznie wygładza kreskę w czasie pisania lub rysowania w celu poprawienia czytelności zapisków lub rysunków. 42. Pióro typu kredka świecowa- narzędzie pozwalające uzyskać rysunki lub notatki wykonane przy pomocy kredek świecowych. 43. Pióro kreatywne - narzędzie umożliwiające pisanie i rysowane dowolnymi kształtami (np. gwiazdki, kwiatki itp.). Użytkownik może dostosować pióro kreatywne do swoich potrzeb poprzez wybranie dowolnego kształtu, który jest obiektem znajdującym się na slajdzie lub plikiem graficznym. 44. Narzędzie pisak, które automatycznie rozpoznaje pismo odręczne i zamienia go na tekst maszynowy (również pisma w języku polski). Pozwala na zatwierdzenie przez użytkownika poprawności rozpoznania pisma. Pisak ponadto rozpoznaje znaki edycji: pionowa linia w tekście- dodaje spację, pozioma linia - usuwa przekreślony tekst, znak litery V - wstawia tekst napisany na pojawiającym się polu, zakreślenie tekstu kółkiem - zastępuje zakreślony tekst tekstem napisany na pojawiającym się polu. 45. Narzędzie pędzel, które imituje malowanie pędzelkiem. 46. Użytkownik ma możliwość ustawienia, aby ślad atramentu piór stopniowo bladł, aż do całkowitego zniknięcia. Można regulować czas po jakim ślad atramentu zaczyna znikać. 47. Oprogramowanie do obsługi tablicy posiada własną przeglądarką internetową, którą można wstawić bezpośrednio do slajdu. Przenoszenie poprzez mechanizm przeciągnij i upuść grafiki oraz zaznaczonych fragmentów tekstów bezpośrednio z treści strony internetowej na slajd bez konieczności opuszczania okna z tym slajdem. Przeglądarka może automatycznie załadować wskazaną wcześniej przez użytkownika stronę po wyświetleniu slajdu z wstawioną przeglądarką. 48. Uruchamianie trybu przeźroczyste tło pozwalającego na wykorzystanie obiektów z galerii, wykonywania notatek i rysunków cyfrowym atramentem (zachowując możliwości przenoszenia, zmiany rozmiaru i obrotu obiektów) przy jednoczesnym używaniu i sterowaniu oprogramowaniem edukacyjnym, aplikacjami i systemem operacyjnym. Po wyjściu z ww. trybu wszystkie naniesione obiekty i notatki pozostają na slajdzie. 49. Dodatkowe, zintegrowane funkcje w oprogramowaniu do przygotowywania i przeprowadzenia lekcji, które będą dostępne dla użytkownika przez minimum jeden rok (z możliwością przedłużania o kolejne lata w trakcie używania programu): a. Mechanizm tworzenia ćwiczeń wykorzystujący obiekty umieszczone na slajdzie, które po umieszczeniu jednego na drugim mogą zachowywać się z zaprogramowany, różny sposób, co pozwala na tworzenie gier lub ćwiczeń interaktywnych dających możliwość automatycznej weryfikacji poprawności rozwiązań tych ćwiczeń b. Generator ćwiczeń zawierający gotowe scenariusze (typy), szaty graficzne i komponenty do wyboru przez nauczyciela, który musi tylko dodać samą treść ćwiczenia. Aplikacja generująca musi zawierać co najmniej takie rodzaje ćwiczeń: sortowanie wyrażeń do dwóch grup, układanie wyrażeń w odpowiedniej kolejności, fiszki słowo-słowo, fiszki słowo-obrazek, uzupełnianie brakujących słów w zdaniu, dopasowywanie elementów w pary. c. Narzędzie do tworzenia map myśli (ConceptMapping). Poszczególne węzły mapy myśli mogą być wypełnione z klawiatury, pismem odręcznym lub obrazem. d. Dodatek pozwalający utworzyć sesję w chmurze, gdzie poprzez stronę internetową na urządzeniach mobilnych, uczniowie mogą wpisywać dowolne teksty lub przesyłać zdjęcia, które są wyświetlane bezpośrednio na tablicy. Każdy pojedynczy tekst lub zdjęcie przekazane ucznia jest osobnym obiektem, które potem można w dowolny sposób obrabiać na tablicy (usuwać, przesuwać, łączyć w grupy itd.). Teksty uczniów mogą pojawiać się poprzedzone nazwą ucznia (w postaci inicjału) wpisaną w czasie przyłączania się do sesji. e. Dodatek pozwalający na tworzenie i wyświetlanie materiału przygotowanego w aplikacji Geogebra bezpośrednio na stronach programu do obsługi tablicy. f. Dodatek pozwalający na budowanie pojedynczych ocen oraz testów opartych na pytaniach testowych. Oceny mogą być umieszczane bezpośrednio w materiale lekcyjnym przygotowanym przez nauczyciela w programie do obsługi tablicy. Możliwość używania pytań typu: prawda-fałsz, tak-nie, pytanie testowe z jedną poprawną odpowiedzią, pytanie testowe z wieloma poprawnymi odpowiedziami, odpowiedź jako tekst, pytanie o opinie (bez wskazywania poprawnej odpowiedzi). Aplikacja zbiera w jednym miejscu informacje o wynikach testu poszczególnych uczniów. Po zakończeniu pracy program pozwala na powtórkę klasową testu (prezentacja poprawnych odpowiedzi, zbiorcze wyniki dla każdego pytania, rozkład odpowiedzi uczniów). Uczniowie udzielają odpowiedzi poprzez stronę internetową na urządzeniach mobilnych lub komputerach. Urządzenia uczniów wyświetlają treść pytań i ewentualne elementy graficzne związane z poszczególnymi pytaniami umieszczonymi przez nauczyciela. Dodatek działa przez rok od zakupu tablicy z możliwością ewentualnego przedłużenia. g. Funkcja nagrywania zajęć, która pozwala na odtworzenie w postaci animacji czynności wykonywanych na tablicy w obrębie jednego okna programu do przygotowywania i przeprowadzania zajęć (np. nagranie przeprowadzenia jakieś konstrukcji geometrycznej lub zapis kolejnych etapów rozwiązania jakiegoś zadania). h. Wyszukiwarka plików graficznych (do wyboru użytkownika zdjęcia lub clipart'y) w sieci Internet dostępna z poziomu programu. Ma na stałe włączony filtr, który pomaga blokować obrazy nieodpowiednie lub przeznaczone dla osób dorosłych, tak by nie pojawiały się w wynikach wyszukiwania. Prezentuje tylko obrazy oznaczone licencją CrativeCommons. Obrazy wstawione na slajd z wyszukiwarki oznaczane są automatycznie linkiem do strony, z której pochodzą. i. Platforma edukacyjna do współpracy w czasie rzeczywistym oparta o technologię przetwarzania w chmurze. Spełniająca wszystkie poniższe cechy: Pozwala na pracę grupową poprzez wspólne obszary robocze, które są dostępne dla użytkowników poprzez sieć Internet za pomocą graficznej przeglądarki internetowej na prawie dowolnym urządzeniu komputerowym bez względu na system operacyjny (wyświetlacz urządzenia > 5"). Integracja systemu z LDAP przez Google Apps for Education. System przewiduje co najmniej konto administratora, 1 nauczyciela i 30 uczniów. Moduł do przeprowadzania testów obsługuje następujące typy pytań: testowe wielokrotnego wyboru z jedną poprawną odpowiedzią, pytanie z odpowiedzią tak/nie, twierdzenie z odpowiedzią prawda/fałsz, pytanie z odpowiedzią w postaci tekstu, pytanie z odpowiedzią za pomocą liczb naturalnych, ułamków zwykłych i dziesiętnych. Moduł testowy może zapisywać i udostępniać wyniki dla każdego ucznia nauczycielowi. Uczeń może mieć wgląd w swoje wyniki z poszczególnych testów oraz informacje o średniej uzyskanej przez całą klasę. Obszar roboczy pozwala na takie funkcjonalność jak: przesuwanie obszaru roboczego w oknie, pisanie za pomocą pisaków, ścieranie, powiększenie i pomniejszenie obszaru roboczego, ustawienie powiększenia obszaru roboczego 1:1, ustawienie powiększenia obszaru roboczego - cały obszar widoczny w oknie, dodawanie obrazów z dysku twardego, dostęp, wyszukiwanie i wstawianie obrazów z galerii on-line, wyszukiwanie i wstawianie obrazów z sieci Internet, wstawianie odnośników do stron internetowych z opcją otwarcia linku w nowym oknie przeglądarki, wyszukiwanie i wstawianie filmów z serwisu YouTube i otwieranie ich w nowym oknie, wstawianie tekstu w polu tekstowym za pomocą klawiatury urządzenia, dobór koloru, kroju czcionki i jej wielkości wstawianie prostych kształtów geometrycznych i linii, dobór koloru tych obiektów, interakcja z obiektami w obszarze roboczym pozwala na: przesuwanie, obracanie, usuwanie, zmianę rozmiaru, klonowanie obiektu, kopiowanie i wklejanie, blokowanie oraz przenoszenie obiektu pomiędzy warstwami, dołączanie do obszaru roboczego stron z dokumentów *.pdf oraz *.notebook. Uczniowie w czasie pracy w obszarze roboczym mogą komunikować się z innymi osobami pracującymi w tym samym obszarze roboczym za pomoc chata. Nauczyciel posiada te same funkcje co uczeń. Dodatkowo może oglądać obszar roboczy z informacją, który z uczniów z danej klasy wstawił dany obiekt na obszar roboczy. Projektor ultra krótkoogniskowy 1. Technologia LCD 2. Jasność minimum 2700 ANSI lumenów w trybie pełnej jasności 3. Kontrast minimum 10000:1 4. Rozdzielczość rzeczywista minimum 1024x768, format matrycy 4:3 5. Projektor musi umożliwić wyświetlenie obrazu o przekątnej 80 cali (format 4:3) z odległości nie większej niż 65 cm (odległość od obrazu do najbardziej oddalonego od niej elementu projektora) przy zachowaniu proporcji obrazu, jego formatu, a także zapewniając ostrość na całej powierzchni bez stosowania jakichkolwiek elektronicznych korekcji, 6. Żywotność lampy minimum 5000 godzin w trybie pełnej jasności 7. Porty wejścia min.: a. 2 x VGA (DB-15), b. 2 x HDMI, c. 1 x composite video (RCA Chinch), d. 1 x audio stereo mini Jack e. 1 x audio stereo 2RCA f. 1 x RS232 g. 1 x RJ45 h. 1 x USB typ A i. 1 x USB typ B 8. Porty wyjścia min: a. 1 x VGA (DB-15), b. 1 x audio stereo mini Jack 9. Waga maksymalnie 4,5 kg 10. Głośność pracy (max) 34dB w trybie pełnej jasności 11. Moc wbudowanych głośników minimum 15W 12. Zabezpieczenia antykradzieżowe kodem PIN 13. Filtr powietrza, który użytkownik sam może wymienić i wyczyścić bez konieczności demontażu projektora i użycia narzędzi 14. Wymiana lampy bez konieczności demontażu projektora 15. Funkcja blokady klawiatury uniemożliwiająca osobom niepowołanym na samodzielne włączenie i obsługę projektora bez nadzoru 16. Gwarancja producenta na projektor - 36 miesięcy 17. Gwarancja producenta na lampę - 36 miesięcy 18. Co najmniej 2 uchwyty do montażu mechanicznych zabezpieczeń przeciw kradzieżowych - przygotowane przez producenta projektora 19. Uchwyt mocujący do ściany tego samego producenta co projektor a. Minimalne płynne regulacje: i. wysokość góra/dół ii. odległość od ściany bliżej/dalej iii. pochylenie projektora przód/tył, iv. pochylenie na prawo/lewo, v. odchylenie od ściany prawo/lewo 20. Elektroniczna regulacja geometrii obrazu pozwalająca na regulację każdego narożnika i krawędzi obrazu z osobna Przyłącze ścienne Przyłącze sygnałowe modułowe z okablowaniem. Gniazdo HDMI/VGA/Audio/USB. Okablowanie pomiędzy przyłączem a projektorem i tablicą HDMI/Audio/VGA 10m, USB 3m, przedłużacz USB 5 m, zasilanie 10m, przewody podłączeniowe pomiędzy komputerem a przyłączem ściennym 1,8 m (HDMI, USB, VGA, Audio). Puszka natynkowa z ramką pojedynczą.. Głośnik dedykowany do tablic interaktywnych - głośnik typu soundbar z uchwytem do zamontowania na ścianie - Moc 2x 18 W - Wejścia audio: optyczne, mini jack, RCA - Wyjście na subwoofer - Łączność Bluetooth - w zestawie pilot z możliwością wyboru źródła, wyboru predefiniowanych trybów dźwięku, regulacji tonów niskich i wysokich, regulacji głośności. Gwarancja producenta na tablicę: 5 lat Gwarancja na uchwyt, głośniki, i przyłącze : 2 lata Gwarancja producenta na projektor - 3 lata Gwarancja producenta na lampę - 3 lata Cena zwiera dostawę, montaż na suficie i kalibrację zestawu. 299. Program typu OCR 300. Skanowanie i wysokiej jakości wstępne przetwarzanie obrazów pochodzących ze skanów i zdjęć cyfrowych dokumentów Dokładna konwersja na edytowalne formaty cyfrowe (Microsoft Office itp.)oraz Edytor OCR narzędzia redakcyjne Obsługa ponad 190 języków rozpoznawania Tworzenie plików PDF do cyfrowej archiwizacji Praca bezpośrednio na zeskanowanych i cyfrowych plikach PDF: edytowanie i komentowanie, przeglądanie i przeszukiwanie, ponowne wykorzystanie tekstu i tabel, udostępnianie i ochrona, wypełnianie formularzy Tworzenie plików PDF z cyfrowych formatów (Microsoft Office itp.) Licencje nie są ograniczone czasowo i zawierają: - certyfikat opisujący użytkownika oraz rodzaj licencji lub zabezpieczenie software w przypadku wersji elektronicznej ESD lub nośnik, umowę licencyjną, numer licencji w przypadku wersji pudełkowej - interface użytkownika w języku polskim - darmowe wsparcie techniczne klienta końcowego w języku polskim do dwóch wersji wstecz - możliwość aktualizacji do trzech wersji wstecz 301. Pakiet graficzny 302. Pakiet graficzny, najnowsza wersja, licencja edukacyjna licencja wieczysta na 16 stanowisk produkt w języku polskim współpraca z urządzeniami dotykowymi, możliwość rysowania krzywymi wektorowymi kreślonymi bezpośrednio na urządzeniu obsługującym rysik obsługa wyświetlaczy ultrahd 5k zaawansowana obsługa wielu monitorów w pełni skalowalny interfejs użytkownika obsługa formatów adobe photoshop, adobe illustrator, pdf/a i acrobat x, formatów microsoft publisher (wersje 2002, 2003, 2007 i 2010) oraz microsoft word 2007 i microsoft visio(R) (2000-2007), obsługa formatów autocad dwg/dxf zaawansowana obsługa czcionek opentype kody qr z tekstem, obrazkami i kolorami wbudowana funkcja obsługi plików raw z aparatów cyfrowych możliwość: edycji grafiki wektorowej i układ stron, edycja zdjęć, przeglądania czcionek i zarządzania nimi, przekształcanie map bitowych do postaci wektorowej , wyszukiwania zasobów, przechwytywania zawartości ekranu, projektowania stron internetowych. zawiera kliparty, zdjęcia, fonty, szablony. 303. Pakiet do przygotowywania i montażu filmów 304. Pakiet oprogramowania do obróbki VIDEO licencja wieczysta edukacyjna na 16 stanowisk Interfejs dający możliwość odczepiania i umieszczenia na innym monitorze takich części jak biblioteka, edycja, podgląd (mały) oraz podglądu na pełnym ekranie. możliwość eksportu filmu bez wsparcia odpowiednich komponentów do kodeku H.265 zaawansowane zarządzanie osią czasu (nieograniczona ilość ścieżek) edytor napisów 3D, multicamera - edycja nagrań z wielu kamer, wideo z kamer 360, Go Pro praca przy użyciu "plików proxy" - możliwość utworzenia plików tymczasowych mniejszych co przyspiesza pracę z dużymi materiałami (4K, wysoki bitrate - XAVC S) dwa programy do tworzenia płyt DVD/AVCHD/BLU-RAY dodatkowo program do nagrywania pulpitu wsparcie dla najnowszych procesorów od i7 6-tej generacji 305. Oprogramowanie pakiet biurowy do komputera nauczycielskiego 306. Pakiet biurowy musi spełniać następujące wymagania poprzez wbudowane mechanizmy, bez użycia dodatkowych aplikacji: 1. Dostępność pakietu w wersjach 32-bit oraz 64-bit umożliwiającej wykorzystanie ponad 2 GB przestrzeni adresowej, 2. Wymagania odnośnie interfejsu użytkownika: a. Pełna polska wersja językowa interfejsu użytkownika z możliwością przełączania wersji językowej interfejsu na inne języki, w tym język angielski. b. Prostota i intuicyjność obsługi, pozwalająca na pracę osobom nieposiadającym umiejętności technicznych. c. Możliwość zintegrowania uwierzytelniania użytkowników z usługą katalogową (Active Directory lub funkcjonalnie równoważną) - użytkownik raz zalogowany z poziomu systemu operacyjnego stacji roboczej ma być automatycznie rozpoznawany we wszystkich modułach oferowanego rozwiązania bez potrzeby oddzielnego monitowania go o ponowne uwierzytelnienie się. 3. Możliwość aktywacji zainstalowanego pakietu poprzez mechanizmy wdrożonej usługi katalogowej Active Directory. 4. Narzędzie wspomagające procesy migracji z poprzednich wersji pakietu i badania zgodności z dokumentami wytworzonymi w pakietach biurowych. 5. Oprogramowanie musi umożliwiać tworzenie i edycję dokumentów elektronicznych w ustalonym standardzie, który spełnia następujące warunki: a. posiada kompletny i publicznie dostępny opis formatu, b. ma zdefiniowany układ informacji w postaci XML zgodnie z Załącznikiem 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2012, poz. 526), c. umożliwia kreowanie plików w formacie XML, d. wspiera w swojej specyfikacji podpis elektroniczny w formacie XAdES, 6. Oprogramowanie musi umożliwiać dostosowanie dokumentów i szablonów do potrzeb instytucji. 7. Oprogramowanie musi umożliwiać opatrywanie dokumentów metadanymi. 8. W skład oprogramowania muszą wchodzić narzędzia programistyczne umożliwiające automatyzację pracy i wymianę danych pomiędzy dokumentami i aplikacjami (język makropoleceń, język skryptowy). 9. Do aplikacji musi być dostępna pełna dokumentacja w języku polskim. 10. Pakiet zintegrowanych aplikacji biurowych musi zawierać: a. Edytor tekstów b. Arkusz kalkulacyjny c. Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji d. Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych e. Narzędzie do tworzenia i pracy z lokalną bazą danych f. Narzędzie do zarządzania informacją prywatą (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami) g. Narzędzie do tworzenia notatek przy pomocy klawiatury lub notatek odręcznych na ekranie urządzenia typu tablet PC z mechanizmem OCR. h. Narzędzie komunikacji wielokanałowej stanowiące interfejs do systemu wiadomości błyskawicznych (tekstowych), komunikacji głosowej, komunikacji video. 11. Edytor tekstów musi umożliwiać: a. Edycję i formatowanie tekstu w języku polskim wraz z obsługą języka polskiego w zakresie sprawdzania pisowni i poprawności gramatycznej oraz funkcjonalnością słownika wyrazów bliskoznacznych i autokorekty. b. Edycję i formatowanie tekstu w języku angielskim wraz z obsługą języka angielskiego w zakresie sprawdzania pisowni i poprawności gramatycznej oraz funkcjonalnością słownika wyrazów bliskoznacznych i autokorekty. c. Wstawianie oraz formatowanie tabel. d. Wstawianie oraz formatowanie obiektów graficznych. e. Wstawianie wykresów i tabel z arkusza kalkulacyjnego (wliczając tabele przestawne). f. Automatyczne numerowanie rozdziałów, punktów, akapitów, tabel i rysunków. g. Automatyczne tworzenie spisów treści. h. Formatowanie nagłówków i stopek stron. i. Śledzenie i porównywanie zmian wprowadzonych przez użytkowników w dokumencie. j. Zapamiętywanie i wskazywanie miejsca, w którym zakończona była edycja dokumentu przed jego uprzednim zamknięciem. k. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności. l. Określenie układu strony (pionowa/pozioma). m. Wydruk dokumentów. n. Wykonywanie korespondencji seryjnej bazując na danych adresowych pochodzących z arkusza kalkulacyjnego i z narzędzia do zarządzania informacją prywatną. o. Pracę na dokumentach utworzonych przy pomocy Microsoft Word 2010, 2013 i 2016 z zapewnieniem bezproblemowej konwersji wszystkich elementów i atrybutów dokumentu. p. Zapis i edycję plików w formacie PDF. q. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji. r. Możliwość jednoczesnej pracy wielu użytkowników na jednym dokumencie z uwidacznianiem ich uprawnień i wyświetlaniem dokonywanych przez nie zmian na bieżąco, s. Możliwość wyboru jednej z zapisanych wersji dokumentu, nad którym pracuje wiele osób. 12. Arkusz kalkulacyjny musi umożliwiać: a. Tworzenie raportów tabelarycznych b. Tworzenie wykresów liniowych (wraz linią trendu), słupkowych, kołowych c. Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych zawierających teksty, dane liczbowe oraz formuły przeprowadzające operacje matematyczne, logiczne, tekstowe, statystyczne oraz operacje na danych finansowych i na miarach czasu. d. Tworzenie raportów z zewnętrznych źródeł danych (inne arkusze kalkulacyjne, bazy danych zgodne z ODBC, pliki tekstowe, pliki XML, webservice) e. Obsługę kostek OLAP oraz tworzenie i edycję kwerend bazodanowych i webowych. Narzędzia wspomagające analizę statystyczną i finansową, analizę wariantową i rozwiązywanie problemów optymalizacyjnych f. Tworzenie raportów tabeli przestawnych umożliwiających dynamiczną zmianę wymiarów oraz wykresów bazujących na danych z tabeli przestawnych g. Wyszukiwanie i zamianę danych h. Wykonywanie analiz danych przy użyciu formatowania warunkowego i. Tworzenie wykresów prognoz i trendów na podstawie danych historycznych z użyciem algorytmu ETS j. Nazywanie komórek arkusza i odwoływanie się w formułach po takiej nazwie k. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności l. Formatowanie czasu, daty i wartości finansowych z polskim formatem m. Zapis wielu arkuszy kalkulacyjnych w jednym pliku. n. Inteligentne uzupełnianie komórek w kolumnie według rozpoznanych wzorców, wraz z ich możliwością poprawiania poprzez modyfikację proponowanych formuł. o. Możliwość przedstawienia różnych wykresów przed ich finalnym wyborem (tylko po najechaniu znacznikiem myszy na dany rodzaj wykresu). p. Zachowanie pełnej zgodności z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania Microsoft Excel 2010, 2013 i 2016, z uwzględnieniem poprawnej realizacji użytych w nich funkcji specjalnych i makropoleceń. q. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji 13. Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji musi umożliwiać: a. Przygotowywanie prezentacji multimedialnych, które będą: i. Prezentowanie przy użyciu projektora multimedialnego ii. Drukowanie w formacie umożliwiającym robienie notatek b. Zapisanie jako prezentacja tylko do odczytu. c. Nagrywanie narracji i dołączanie jej do prezentacji d. Opatrywanie slajdów notatkami dla prezentera e. Umieszczanie i formatowanie tekstów, obiektów graficznych, tabel, nagrań dźwiękowych i wideo f. Umieszczanie tabel i wykresów pochodzących z arkusza kalkulacyjnego g. Odświeżenie wykresu znajdującego się w prezentacji po zmianie danych w źródłowym arkuszu kalkulacyjnym h. Możliwość tworzenia animacji obiektów i całych slajdów i. Prowadzenie prezentacji w trybie prezentera, gdzie slajdy są widoczne na jednym monitorze lub projektorze, a na drugim widoczne są slajdy i notatki prezentera, z możliwością podglądu następnego slajdu. j. Pełna zgodność z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania MS PowerPoint 2010, 2013 i 2016. 14. Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych musi umożliwiać: a. Tworzenie i edycję drukowanych materiałów informacyjnych b. Tworzenie materiałów przy użyciu dostępnych z narzędziem szablonów: broszur, biuletynów, katalogów. c. Edycję poszczególnych stron materiałów. d. Podział treści na kolumny. e. Umieszczanie elementów graficznych. f. wykorzystanie mechanizmu korespondencji seryjnej g. Płynne przesuwanie elementów po całej stronie publikacji. h. Eksport publikacji do formatu PDF oraz TIFF. i. Wydruk publikacji. j. Możliwość przygotowywania materiałów do wydruku w standardzie CMYK. 15. Narzędzie do tworzenia i pracy z lokalną bazą danych musi umożliwiać: a. Tworzenie bazy danych przez zdefiniowanie: b. Tabel składających się z unikatowego klucza i pól różnych typów, w tym tekstowych i liczbowych. c. Relacji pomiędzy tabelami d. Formularzy do wprowadzania i edycji danych e. Raportów f. Edycję danych i zapisywanie ich w lokalnie przechowywanej bazie danych g. Tworzenie bazy danych przy użyciu zdefiniowanych szablonów h. Połączenie z danymi zewnętrznymi, a w szczególności z innymi bazami danych zgodnymi z ODBC, plikami XML, arkuszem kalkulacyjnym. 16. Narzędzie do zarządzania informacją prywatną (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami) musi umożliwiać: a. Uwierzytelnianie wieloskładnikowe poprzez wbudowane wsparcie integrujące z usługą Active Directory, b. Pobieranie i wysyłanie poczty elektronicznej z serwera pocztowego, c. Przechowywanie wiadomości na serwerze lub w lokalnym pliku tworzonym z zastosowaniem efektywnej kompresji danych, d. Filtrowanie niechcianej poczty elektronicznej (SPAM) oraz określanie listy zablokowanych i bezpiecznych nadawców, e. Tworzenie katalogów, pozwalających katalogować pocztę elektroniczną, f. Automatyczne grupowanie poczty o tym samym tytule, g. Tworzenie reguł przenoszących automatycznie nową pocztę elektroniczną do określonych katalogów bazując na słowach zawartych w tytule, adresie nadawcy i odbiorcy, h. Oflagowanie poczty elektronicznej z określeniem terminu przypomnienia, oddzielnie dla nadawcy i adresatów, i. Mechanizm ustalania liczby wiadomości, które mają być synchronizowane lokalnie, j. Zarządzanie kalendarzem, k. Udostępnianie kalendarza innym użytkownikom z możliwością określania uprawnień użytkowników, l. Przeglądanie kalendarza innych użytkowników, m. Zapraszanie uczestników na spotkanie, co po ich akceptacji powoduje automatyczne wprowadzenie spotkania w ich kalendarzach, n. Zarządzanie listą zadań, o. Zlecanie zadań innym użytkownikom, p. Zarządzanie listą kontaktów, q. Udostępnianie listy kontaktów innym użytkownikom, r. Przeglądanie listy kontaktów innych użytkowników, s. Możliwość przesyłania kontaktów innym użytkowników, t. Możliwość wykorzystania do komunikacji z serwerem pocztowym mechanizmu MAPI poprzez http. 17. Narzędzie komunikacji wielokanałowej stanowiące interfejs do systemu wiadomości błyskawicznych (tekstowych), komunikacji głosowej, komunikacji video musi spełniać następujące wymagania: a. Pełna polska wersja językowa interfejsu użytkownika. b. Prostota i intuicyjność obsługi, pozwalająca na pracę osobom nieposiadającym umiejętności technicznych. c. Możliwość zintegrowania uwierzytelniania użytkowników z usługą katalogową (Active Directory lub funkcjonalnie równoważną) - użytkownik raz zalogowany z poziomu systemu operacyjnego stacji roboczej ma być automatycznie rozpoznawany we wszystkich modułach oferowanego rozwiązania bez potrzeby oddzielnego monitowania go o ponowne uwierzytelnienie się. d. Możliwość obsługi tekstowych wiadomości błyskawicznych. e. Możliwość komunikacji głosowej i video. f. Sygnalizowanie statusu dostępności innych użytkowników serwera komunikacji wielokanałowej. g. Możliwość definiowania listy kontaktów lub dołączania jej z listy zawartej w usłudze katalogowej. h. Możliwość wyświetlania szczegółowej informacji opisującej innych użytkowników oraz ich dostępność, pobieranej z usługi katalogowej i systemu kalendarzy serwera poczty elektronicznej. 54. Oprogramowanie pakiet biurowy do komputera uczniowskiego 55. Pakiet biurowy musi spełniać następujące wymagania poprzez wbudowane mechanizmy, bez użycia dodatkowych aplikacji: 1. Dostępność pakietu w wersjach 32-bit oraz 64-bit umożliwiającej wykorzystanie ponad 2 GB przestrzeni adresowej, 2. Wymagania odnośnie interfejsu użytkownika: a. Pełna polska wersja językowa interfejsu użytkownika. b. Prostota i intuicyjność obsługi, pozwalająca na pracę osobom nieposiadającym umiejętności technicznych. 3. Oprogramowanie musi umożliwiać tworzenie i edycję dokumentów elektronicznych w ustalonym formacie, który spełnia następujące warunki: a. posiada kompletny i publicznie dostępny opis formatu, b. ma zdefiniowany układ informacji w postaci XML zgodnie z Załącznikiem 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2012, poz. 526), c. Pozwala zapisywać dokumenty w formacie XML. 4. Oprogramowanie musi umożliwiać dostosowanie dokumentów i szablonów do potrzeb instytucji. 5. W skład oprogramowania muszą wchodzić narzędzia programistyczne umożliwiające automatyzację pracy i wymianę danych pomiędzy dokumentami i aplikacjami (język makropoleceń, język skryptowy). 6. Do aplikacji musi być dostępna pełna dokumentacja w języku polskim. 7. Pakiet zintegrowanych aplikacji biurowych musi zawierać: a. Edytor tekstów b. Arkusz kalkulacyjny c. Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji d. Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych e. Narzędzie do zarządzania informacją prywatą (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami) f. Narzędzie do tworzenia notatek przy pomocy klawiatury lub notatek odręcznych na ekranie urządzenia typu tablet PC z mechanizmem OCR. 8. Edytor tekstów musi umożliwiać: a. Edycję i formatowanie tekstu w języku polskim wraz z obsługą języka polskiego w zakresie sprawdzania pisowni i poprawności gramatycznej oraz funkcjonalnością słownika wyrazów bliskoznacznych i autokorekty. b. Wstawianie oraz formatowanie tabel. c. Wstawianie oraz formatowanie obiektów graficznych. d. Wstawianie wykresów i tabel z arkusza kalkulacyjnego (wliczając tabele przestawne). e. Automatyczne numerowanie rozdziałów, punktów, akapitów, tabel i rysunków. f. Automatyczne tworzenie spisów treści. g. Formatowanie nagłówków i stopek stron. h. Śledzenie i porównywanie zmian wprowadzonych przez użytkowników w dokumencie. i. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności. j. Określenie układu strony (pionowa/pozioma). k. Wydruk dokumentów. l. Wykonywanie korespondencji seryjnej bazując na danych adresowych pochodzących z arkusza kalkulacyjnego i z narzędzia do zarządzania informacją prywatną. m. Pracę na dokumentach utworzonych przy pomocy Microsoft Word 2007 lub Microsoft Word 2010 i 2013 z zapewnieniem bezproblemowej konwersji wszystkich elementów i atrybutów dokumentu. n. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji. o. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi umożliwiających wykorzystanie go, jako środowiska kreowania aktów normatywnych i prawnych, zgodnie z obowiązującym prawem. p. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi umożliwiających podpisanie podpisem elektronicznym pliku z zapisanym dokumentem przy pomocy certyfikatu kwalifikowanego zgodnie z wymaganiami obowiązującego w Polsce prawa. 9. Arkusz kalkulacyjny musi umożliwiać: a. Tworzenie raportów tabelarycznych b. Tworzenie wykresów liniowych (wraz linią trendu), słupkowych, kołowych c. Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych zawierających teksty, dane liczbowe oraz formuły przeprowadzające operacje matematyczne, logiczne, tekstowe, statystyczne oraz operacje na danych finansowych i na miarach czasu. d. Tworzenie raportów z zewnętrznych źródeł danych (inne arkusze kalkulacyjne, bazy danych zgodne z ODBC, pliki tekstowe, pliki XML, webservice) e. Obsługę kostek OLAP oraz tworzenie i edycję kwerend bazodanowych i webowych. Narzędzia wspomagające analizę statystyczną i finansową, analizę wariantową i rozwiązywanie problemów optymalizacyjnych f. Tworzenie raportów tabeli przestawnych umożliwiających dynamiczną zmianę wymiarów oraz wykresów bazujących na danych z tabeli przestawnych g. Wyszukiwanie i zamianę danych h. Wykonywanie analiz danych przy użyciu formatowania warunkowego i. Nazywanie komórek arkusza i odwoływanie się w formułach po takiej nazwie j. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności k. Formatowanie czasu, daty i wartości finansowych z polskim formatem l. Zapis wielu arkuszy kalkulacyjnych w jednym pliku. m. Zachowanie pełnej zgodności z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania Microsoft Excel 2007 oraz Microsoft Excel 2010 i 2013, z uwzględnieniem poprawnej realizacji użytych w nich funkcji specjalnych i makropoleceń. n. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji. 10. Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji musi umożliwiać: a. Przygotowywanie prezentacji multimedialnych, które będą: b. Prezentowanie przy użyciu projektora multimedialnego c. Drukowanie w formacie umożliwiającym robienie notatek d. Zapisanie jako prezentacja tylko do odczytu. e. Nagrywanie narracji i dołączanie jej do prezentacji f. Opatrywanie slajdów notatkami dla prezentera g. Umieszczanie i formatowanie tekstów, obiektów graficznych, tabel, nagrań dźwiękowych i wideo h. Umieszczanie tabel i wykresów pochodzących z arkusza kalkulacyjnego i. Odświeżenie wykresu znajdującego się w prezentacji po zmianie danych w źródłowym arkuszu kalkulacyjnym j. Możliwość tworzenia animacji obiektów i całych slajdów k. Prowadzenie prezentacji w trybie prezentera, gdzie slajdy są widoczne na jednym monitorze lub projektorze, a na drugim widoczne są slajdy i notatki prezentera l. Pełna zgodność z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania MS PowerPoint 2007, MS PowerPoint 2010 i 2013. 11. Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych musi umożliwiać: a. Tworzenie i edycję drukowanych materiałów informacyjnych b. Tworzenie materiałów przy użyciu dostępnych z narzędziem szablonów: broszur, biuletynów, katalogów. c. Edycję poszczególnych stron materiałów. d. Podział treści na kolumny. e. Umieszczanie elementów graficznych. f. Wykorzystanie mechanizmu korespondencji seryjnej. g. Płynne przesuwanie elementów po całej stronie publikacji. h. Eksport publikacji do formatu PDF oraz TIFF. i. Wydruk publikacji. j. Możliwość przygotowywania materiałów do wydruku w standardzie CMYK. 12. Narzędzie do zarządzania informacją prywatną (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami) musi umożliwiać: a. Pobieranie i wysyłanie poczty elektronicznej z serwera pocztowego, b. Przechowywanie wiadomości na serwerze lub w lokalnym pliku tworzonym z zastosowaniem efektywnej kompresji danych, c. Filtrowanie niechcianej poczty elektronicznej (SPAM) oraz określanie listy zablokowanych i bezpiecznych nadawców, d. Tworzenie katalogów, pozwalających katalogować pocztę elektroniczną, e. Automatyczne grupowanie poczty o tym samym tytule, f. Tworzenie reguł przenoszących automatycznie nową pocztę elektroniczną do określonych katalogów bazując na słowach zawartych w tytule, adresie nadawcy i odbiorcy, g. Oflagowanie poczty elektronicznej z określeniem terminu przypomnienia, oddzielnie dla nadawcy i adresatów, h. Mechanizm ustalania liczby wiadomości, które mają być synchronizowane lokalnie, i. Zarządzanie kalendarzem, j. Udostępnianie kalendarza innym użytkownikom z możliwością określania uprawnień użytkowników, k. Przeglądanie kalendarza innych użytkowników, l. Zapraszanie uczestników na spotkanie, co po ich akceptacji powoduje automatyczne wprowadzenie spotkania w ich kalendarzach, m. Zarządzanie listą zadań, n. Zlecanie zadań innym użytkownikom, o. Zarządzanie listą kontaktów, p. Udostępnianie listy kontaktów innym użytkownikom, q. Przeglądanie listy kontaktów innych użytkowników, r. Możliwość przesyłania kontaktów innym użytkowników, s. Możliwość wykorzystania do komunikacji z serwerem pocztowym mechanizmu MAPI poprzez http. Pozycje 55-64 dotyczą struktury sieciowo-usługowej, oprogramowania antywirusowego, ochrony rodzicielskiej i antyspamowej zakupionego sprzętu komputerowego. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu, wykonanie i skonfigurowanie sieci bezprzewodowej w budynkach Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej przy ulicy Sportowej 7. Schemat rozmieszczenia poszczególnych elementów sieci dostępny w sekretariacie szkoły. W skład instalacji wchodzą następujące elementy: 1. Router UTM z licencjami umożliwiającymi pełne filtrowanie - 1 szt 2. Przełącznik sieciowy -4 szt. 3. Punkt dostępowy wewnętrzny - 16 szt. 4. Zasilacz awaryjny UPS z listwami zasilającymi RACK -4szt 5. Wyposażenie szaf: Patch panele 4szt, półki 4szt, kable krosujące, śruby montażowe, opaski. 6. Kable sieciowe U/FTP prowadzone w korytach natynkowych. 7. Szafka wisząca RACK Zamówienie obejmuje również montaż struktury sieciowo-usługowej, serwis, przeszkolenie administratora z podstawowej obsługi. Licencja na filtry UTMa, opcja serwisowa UTM i punktów dostępowych wynosi minimum 36 miesięcy. 55. Router UTM z licencjami 56. Router UTM z licencjami umożliwiającymi pełne filtrowanie oraz licencją na obsługę minimum 20 punktów dostępowych 57. Nazwa parametru Wymagane parametry 58. Obudowa Obudowa urządzenia musi być przystosowana do montażu w standardowej szafie 19" (w zestawie muszą znajdować się odpowiednie uchwyty). Obudowa urządzenia nie może być wyższa niż 1U. 59. Zasilanie Maksymalna moc pobierana przez urządzenie nie może przekraczać 37W. 60. Elementy mechaniczne Urządzenie nie może posiadać wbudowanego dysku/dysków twardych. 61. Interfejsy Minimum 4 porty LAN/DMZ, 2 porty WAN oraz 1 port OPT 62. Tryby pracy Urządzenie musi umożliwiać konfigurację trybu router, trybu bridge oraz hybrydowo (router i bridge jednocześnie). Urządzenie musi mieć wbudowany kontroler do zarządzania infrastrukturą WIFI. 63. Obsługa łączy 3G Urządzenie musi posiadać co najmniej dwa porty USB umożliwiające podłączenie adaptera 3G i realizację za pośrednictwem w/w adaptera łącza zapasowego. 64. Protokoły Routingu Urządzenie musi wspierać routing statyczny, protokoły RIPv1/v2 oraz OSPF 65. VLAN 802.1q Urządzenie musi umożliwiać kreowanie interfejsów VLAN 802.1q. Funkcjonalność ta musi być dostępna w standardzie (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 66. IDS/IPS Urządzenie musi pozwalać na aktywację funkcjonalność IDS/IDP (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 67. Anty Virus Urządzenie musi pozwalać na aktywację ochrony antywirusowej (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 68. Anty Spam Urządzenie musi pozwalać na aktywację ochrony anty spam (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 69. Filtr stron internetowych Urządzenie musi pozwalać na aktywację filtra stron internetowych (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 70. VPN Obsługa conajmniej 200 równoczesnych połączeń IPSec VPN/L2TP. Obsługa co najmniej 35 równoczesnych połączeń SSL VPN. Funkcjonalność ta musi być dostępna w standardzie (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów). Dodatkowo musi istnieć możliwość rozszerzenia ilości równocześnie obsługiwanych połączeń SSL VPN poprzez zakup dodatkowej licencji do minimum 150. 71. Wysoka dostępność Urządzenie musi wspierać tryb wysokiej dostępności. W przypadku awarii głównego urządzenia, odpowiednio skonfigurowane urządzenie zapasowe musi przejąć obsługę sieci bez ingerencji administratora. 72. Monitorowanie oraz raportowanie zdarzeń W zestawie z urządzeniem musi być dostarczone nieodpłatnie oprogramowanie pozwalające na zbieranie informacji o zdarzeniach zachodzących na tym urządzeniu oraz na generowanie różnego rodzaju raportów (np. najczęściej odwiedzane strony internetowe, rodzaj czy wielkość ruchu generowanego przez poszczególnych użytkowników) Musi istnieć możliwość zapisywania logów na nośniku USB lub dysku twardym podłączonym do urządzenia poprzez interfejs USB oraz wysyłania logów na zewnętrzne serwery syslog. 73. Kształtowanie Pasma Urządzenie musi umożliwiać elastyczne zarządzanie przepustowością, bezpośrednio na interfejsach jak i pozwalać na zdefiniowanie odpowiedniego pasma dla konkretnych portów i protokołów sieciowych. W przypadku aktywnej licencji IDS/IDP musi istnieć również możliwość definiowania pasma dla wybranych aplikacji. 74. Autoryzacja użytkowników Urządzenie powinno umożliwiać autoryację użytkowników w oparciu o wewnętrzną bazę użytkowników oraz zewętrzne serwery RADIUS, Microsoft AD, LDAP 75. Wydajność Przepustowość dla firewall'a nie powinna być mniejsza niż 1900 Mbps Przepustowość UTM (aktywowane moduły AV, IDP, Firewall) nie powinna być mniejsza niż 300 Mbps 76. Maksymalna liczba równoczesnych sesji Maksymalna liczba równolegle obsługiwanych sesji nie może być mniejsza niż 80000. 77. Gwarancja Minimum 5 lat gwarancji na oferowane urządzenie 78. Serwis W przypadku awarii urządzenia, wysyłka zastępczego produktu następuje w tym samym dniu roboczym, w którym zgłoszona zostanie awaria. Urządzenie powinno być objęte w/w opcją serwisową w okresie nie krótszym niż 5 lat. 79. Inne Urządzenie musi być fabrycznie nowe i pochodzić z polskiego kanału dystrybucji 80. Nazwaparametru Wymaganeparametry 81. Obudowa Obudowa urządzenia musi być przystosowana do montażu w standardowej szafie 19" (w zestawie muszą znajdować się odpowiednie uchwyty). Obudowa urządzenia nie może być wyższa niż 1U. 82. Zasilanie Maksymalna moc pobierana przez urządzenie nie może przekraczać 37W. 83. Elementy mechaniczne Urządzenie nie może posiadać wbudowanego dysku/dysków twardych. 84. Interfejsy Minimum 4 porty LAN/DMZ, 2 porty WAN oraz 1 port OPT 85. Tryby pracy Urządzenie musi umożliwiać konfigurację trybu router, trybu bridge oraz hybrydowo (router i bridge jednocześnie). Urządzenie musi mieć wbudowany kontroler do zarządzania infrastrukturą WIFI. 86. Obsługa łączy 3G Urządzenie musi posiadać co najmniej dwa porty USB umożliwiające podłączenie adaptera 3G i realizację za pośrednictwem w/w adaptera łącza zapasowego. 87. Protokoły Routingu Urządzenie musi wspierać routing statyczny, protokoły RIPv1/v2 oraz OSPF 88. VLAN 802.1q Urządzenie musi umożliwiać kreowanie interfejsów VLAN 802.1q. Funkcjonalność ta musi być dostępna w standardzie (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 89. IDS/IPS Urządzenie musi pozwalać na aktywację funkcjonalność IDS/IDP (bez konieczności zakupu dodatkowych licencji/modułów) 90. Punkt dostępowy wewnętrzny 91. Punkt dostępowy wewnętrzny - 16szt 92. Nazwa parametru Wymagane parametry 93. Obudowa Obudowa urządzenia musi być przystosowana zarówno do montażu sufitowego, jaki ściennego 94. Ilość portów Urządzenie w standardzie musi posiadać co najmniej 2 porty 10/100/1000M LAN 95. Zasilanie Punkt dostępowy musi umożliwiać jego zasilanie z PoE, Maksymalny pobór mocy ma wynosić 13W 96. Funkcje WLAN Urządzenie musi: posiadać co najmniej dwa radia być wyposażone w co najmniej sześć anten 3x3 MIMO posiadać funkcję podwójnie zoptymalizowanej anteny zapewniającej modyfikację propagowania sygnału w zależności od sposobu montażu (sufitowy/ścienny) jednocześnie obsługiwać dwa zakresy częstotliwości 2.4 GHz i 5 GHz wspierać standard 802.11AC wspierać MRC (Maximal Ratio Combining) wspierać agregację pakietów A-MPDU (Tx/Rx), A-MSDU (Tx/Rx) wspierać CSD (CyclicDelaydiversity) wspierać MLD (Maximum LikelihoodDemodulation) wspierać LDPC (LowDensityParityCheck) wspierać funkcję Mesh dla wielu SSID wspierać fast roaming (Pre-authentication and PMK caching) wspierać: WMM, WEP, WPA/WPA2-PSK, WPA/WPA2-Enterprise ilość obsługiwanych SSID nie może być mniejsza niż 16 97. Bezpieczeństwo Urządzenie powinno wspierać następujące funkcje: lista dostępowa WLAN EAP (EAP-TLS, EAP-TTLS, EAP-PEAP, EAP-FAST, EAP-AKA ,EAP-SIM) IEEE 802.1x autoryzacja Web filtrowanie MAC Izolacja warstwy 2 autoryzacja RADIUS autoryzacja Microsoft AD autoryzacja LDAP autoryzacja MAC wykrywanie i izolacja nieautoryzowanych punktów dostępowych 98. Funkcje sieci Urządzenie musi obsługiwać: VLAN, klient DHCP oraz IPv6 host 99. Zarządzanie Urządzenie musi mieć możliwość zarządzania przez kontroler WiFi 100. Zgodność ze standardami Ethernet Urządzenie musi być zgodne z: * IEEE 802.3 * IEEE 802.3u * IEEE 802.11ab * IEEE 802.3au * IEEE 802.3az * IEEE 802.3at 101. Zgodność ze standardami WLAN Urządzenie musi być zgodne z: * 802.11b: DBPSK, DQPSK, CCK * 802.11g: BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM * 802.11a: BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM * 802.11n: BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM * 802.11ac: BPSK, QPSK, 64-QAM, 256-QAM 102. Certyfikaty Urządzenie musi posiadać certyfikaty: Radio: FCC part 15C, FCC part 15E, ETSI EN 300 328, EN 301 893, LP0002 EMC : FCC part 15B, EN 301 489-1, EN 301 489-17, EN55022, EN55024, EN61000-3-2/-3, EN60601-1-2, BSMI CNS13438 Bezpieczeństwo : EN 60950-1, IEC 60950-1, BSMI CNS14336-1 103. MTBF (hr) Urządzenie powinno mieć wskaźnik MTBF (hr) nie niższy niż 1 000 000 104. Gwarancja Urządzenie powinno być objęte ograniczoną dożywotnia gwarancją producenta 105. Serwis W przypadku awarii urządzenia, wysyłka zastępczego produktu następuje następnego dnia roboczego po tym, w którym zgłoszona zostanie awaria. Urządzenie powinno być objęte w/w opcją serwisową w okresie nie krótszym niż 3 lat. (rekomendowany okres 5 lat) 106. Pozostałe Sprzęt musi pochodzić z polskiego kanału dystrybucji 107. Przełącznik sieciowy 108. Przełącznik sieciowy- 4szt 109. Nazwa parametru Wymagane parametry 110. Obudowa Obudowa urządzenia nie posiadać wentylatora Maksymalne wymiary: Szerokość - 25 cm Głębokość - 11 cm Wysokość - 3, cm. Waga do 0,77 kg 111. Pamięć/procesor Min: DDRII 64MB FLASH : 16MB 112. Interfejsy 1Gb Minimum 8 gigabitowych interfejsów RJ-45 10/100/1000 MbpsPoE 113. Wydajność Potencjał przełączania nie mniejszy niż 16 Gbps Prędkość przełączania/Przepustowość nie mniejsza niż 11,5 Mbps Bufor pakietu nie mniejszy niż 525 KB Tabela adresów MAC nie mniejsza niż 8 K Ramki Jumbo nie mniejsze niż 9KB Budżet PoE nie mniejszy niż 70W 114. Zgodność ze standardami * IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet * IEEE 802.3u 100BASE-TX Ethernet * IEEE 802.3ab (1000BASE-T) Ethernet * IEEE 802.3x flowcontrol * IEEE 802.3az EEE support * IEEE 802.1p CoSsupport * IEEE 802.3af PoE * IEEE 802.3at PoE plus * IEEE 802.1D SpanningTreeProtocol (STP) * IEEE 802.1w RapidSpanningTreeProtocol (RSTP) * IEEE 802.1s MultipleSpanningTreeProtocol (MSTP) * Full-duplex and half duplex operation with IEEE 802.3x flowcontrol and backpressure * Store and forward * Auto MDI/MID-X 115. Odporność i dostępność * IEEE 802.1D SpanningTreeProtocol (STP) * IEEE 802.1w RapidSpanningTreeProtocol (RSTP) * IEEE 802.1s MultipleSpanningTreeProtocol (MSTP) * IEEE 802.3ad LACP * Dual configurationfiles * Dual images 116. Zarządzanie ruchemiQoS * Port-based VLAN * IEEE 802.1Q VLAN tagging * IEEE 802.3ad LACP * Guest VLAN * Voice VLAN * Stormcontrol * IEEE 802.1p priorityqueues per port * IEEE 802.1p Queuingmethod (scheduler) * Input prioritymapping * Ratelimiting per port (ingress/ egress) * IEEE 802.3x flowcontrol 117. Class of Service (CoS) * IEEE 802.1p class of service (SPQ, WRR) * Port-basedCoS * IP TOS precedence 118. Bezpieczeństwo * IEEE 802.1x * Port security * Layer 2 MAC filtering * Static MAC forwarding * RADIUS * TACACS+ * SSL * Management VLAN * CPU defenseengine * DoSprevention 119. Layer 2 Multicast * IGMP snooping (v1, v2, v3) 120. IPv6 * IPv6 over Ethernet (RFC 2464) * Dual-stack (RFC 4213) * ICMPv6 (RFC 4884) * Neighbordiscovery (RFC 4861) * Auto configuration * Static IPv6 address and prefixlength * Static IPv6 defaultgateway * IPv6 duplicateaddressdetection 121. Patchpanel 122. Patchpanel- 4szt Wysokość 1u - 44,5mm Szerokość 19" Ilość portów 24 Rodzaj gniazd RJ-45 Kategoria złączy - 6 123. Zasilacz awaryjny z listwą zasilającą 124. Zasilacz awaryjny -UPS - 4szt MOC - 650VA (360W) Zakres napięci 163- 290V Zakres częstotliwości - 45Hz - 55Hz Typ gniazda zasilającego IEC C14 Faza - 1- fazowy z uziemieniem Napięcie wyjściowe - 220V/230V/240V Regulacja napięcia - +/- 15% Częstotliwość pracy na baterii 50Hz +/- 0,1Hz Współczynnik mocy (PF) - 0,55 Kształt napięcia wyjściowego - sinusoida aproksymowana Typ gniazd wyjściowych IEC C13 Sprawność w trybie liniowym > 95% Sprawności w trybie AVR 88% Czas podtrzymania 7 min Czas ładowania 6h do 90% Czas przełączaniatrybu liniowy - bateryjny - 2-4ms Wyświetlacz LCD Port komunikacyjny USB Poziom hałasu <40db Alarmy dźwiękowe Ochrona TVSS - RJ11 Listwa zasilająca---- 4szt Listwa o szerokości 19", przeznaczona do szaf teleinformatycznych Listwa musi posiadać co najmniej 8 gniazd typu F Listwa musi posiadać wtyk zasilający w standardzie IEC C14 Lista musi posiadać lampkę kontrolna wskazującą napięcie na listwie. Długość przewodu 1,5m 125. Półki do szafy RACK 126. Półka do szafy - 4szt szerokość 19" Wysokość 1u głębokość 250mm 127. Kabel przyłączeniowy 128. Kabel przyłączeniowy (krosowy do szafy) - 30 szt Kategoria kabla 6A Rodzaj kabla U/UTP Długość kabla 2m Kabel zakończony wtykami RJ-45 129. Materiały instalacyjne: koryta, kable, opaski, wtyki, śruby, kołki itp. 130. Wtyk - RJ45 Wtyk przeznaczony do kabla - drutu Kategoria wtyku 6 Kabel sieciowy do instalacji pomiędzy punktami dostępowymi a patch panelem Kabel sieciowy U/FTP 4x2x23AWG Częstotliwość pracy 550MHz Izolacja wykonana w standardzie LSOH (Lowsmoke zero halogen). Długość kabla wynika ze schematu rozmieszczenia elementów sieci Koryta instalacyjne z montażem Zamykane w kolorze białym przekrój minimum 40x60 mm w głównych ciągach komunikacyjnych przekrój minimum 15x30 mm pomiędzy głównymi ciągami kablowymi a punktami dostępowymi liczba koryt wynika ze schematu rozmieszczenie elementów sieci 131. Szafka wiszącą RACK 132. Szafka wisząca typu RACK - 1 szt. Szerokość robocza 19" Wysokość robocza 12u Głębokość robocza 600mm 64. Montaż struktury sieciowo-usługowej, serwis, przeszkolenie administratora z podstawowej obsługi 133. Usługa obejmuje: 1. Montaż urządzeń UTM, przełączników, zasilaczy awaryjnych w szafach rack. 2. Montaż szafki RACK we wskazanym miejscu. 3. Montaż punktów dostępowych pod sufitem we wskazanych lokalizacjach. 4. Montaż koryt instalacyjnych i ułożenie w nich kabli U/FTP umożliwiających połączenie wszystkich urządzeń. 5. Konfiguracja UTM, przełączników, punktów dostępowych zgodnie z zaleceniami zamawiającego. 6. Wsparcie techniczne poinstalacyjne przez 36 miesięcy (zdalnie lub jeśli jest to wymagane na miejscu instalacji). Przez wsparcie należy rozumieć pomoc w konfiguracji urządzeń i usuwaniu usterek sieci. 7. Szkolenie osób z obsługi urządzeń: UTM. 8. Instalacja sieciowa (pasywna i aktywna) zostanie wykonana przez certyfikowaną i przeszkoloną firmę przez producenta danego rozwiązania. 9. Rozwiązanie będzie umożliwiało zarządzanie infrastruktura aktywną z poziomu jednej konsoli. Aplikacja do konfiguracji urządzeń, zarządzania i obsługi musi być dostarczona w ramach projektu i pochodzić od producenta sprzętu. Czas realizacji usługi montażu struktury sieciowo-usługowej wynosi 30 dni od podpisania umowy.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 22113000-5,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 45
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Termin realizacji40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4Nazwa: 4) zakup i dostawa oraz montaż sprzętu komputerowego do obsługi projektu wraz z oprogramowaniem - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ( załącznik nr 4 )wraz z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 4a (formularz cenowy) do siwz.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Lp. Nazwa sprzętu, artykułu/ opis techniczny, minimalne wymagania/ilość sztuk 1. Komputer przenośny do obsługi projektu - 2szt. 2. Nazwa komponentu Wymagane minimalne parametry techniczne komputerów 3. Komputer W ofercie należy podać nazwę producenta, typ, model, oraz numer katalogowy oferowanego sprzętu umożliwiający jednoznaczną identyfikację oferowanej konfiguracji w oparciu o materiały i systemy dostępne na stronie producenta - załączyć link do strony/systemu gdzie można dokonać weryfikacji. Wszystkie komponenty musza być zainstalowane fabrycznie i dostarczone w fabrycznie zabezpieczonym pudełku. 4. Ekran Matryca TFT wykonana w technologii IPS, 15,6" z podświetleniem LED, powłoka antyrefleksyjna Anti-Glare- nie dopuszcza sie matryc błyszących. rozdzielczość: FHD 1920x1080, jasność min 250nits i kontrast min 600:1 5. Obudowa Obudowa komputera wyposażona w dock serwisowy umożliwiająca łatwy dostęp do pamięci RAM, dysków i karty WIFi. Zawiasy metalowe. Pokrywa ekranu wykonana z wytrzymałych materiałów. 6. Chipset Dostosowany do zaoferowanego procesora 7. Płyta główna Zaprojektowana i wyprodukowana przez producenta komputera wyposażona w min. dwa złącza dla dysków z czego min. jedno M.2 z obsługą dysków PCIe NVMe. Płyta główna umożliwiająca konfiguracje wielodyskową. 8. Procesor Procesor zaprojektowany do pracy w komputerach przenośnych, osiągający w teście PassMark - CPU Mark co najmniej 5015 punktów zgodnie z wynikami zamieszczonymi na stronie http://www.cpubenchmark.net Należy załączyć wydruk ze strony. Notebook z zaoferowanym procesoram powinien osiągać wydajność w teście Bapco Mobilemark 2014 Scenario Office Productivity: Office productivity: min 1590pkt w min 3 iteracjach Performance Qualification Rating: min 1560pkt W/W test powinien być wykonany na oferowanym modelu notebooka z procesorem identycznym z zaoferowanym w konfiguracji min 8GB RAM oraz dyskiem SSD, przy rozdzielczości ekranu min 1920 x 1080 @ 60 Hz i innymi ustawieniami zgodnymi z zaleceniami producenta testu. Test musi być wykonany na systemie operacyjnym Microsoft Windows 10 Proffesional 64 bit. Wykonawca musi dostarczyć wydruk wyników testu. 9. Pamięć operacyjna Min 8GB z możliwością rozbudowy do 32GB, rodzaj pamięci DDR4, 2133MHz. Komputer wyposażony w minimum dwa banki pamięci umożliwiające pracę w trybie dual-channel. Minimum 1 bank wolny. 10. Dyski Min 256GB SSD PCIe NVMe, zawierający partycję RECOVERY umożliwiającą odtworzenie systemu operacyjnego fabrycznie zainstalowanego na komputerze po awarii. Możliwość zainstalowania drugiego dysku. 11. Karta graficzna Zintegrowana karta graficzna wykorzystująca pamięć RAM systemu dynamicznie przydzielaną na potrzeby grafiki. 12. Audio/Video Wbudowana, zgodna z HD Audio, wbudowane głośniki stereo min 2x 2W, wbudowane dwa mikrofony, sterowanie głośnością głośników za pośrednictwem wydzielonych klawiszy funkcyjnych na klawiaturze, wydzielony przycisk funkcyjny do natychmiastowego wyciszania głośników oraz mikrofonu (mute), kamera HD720p pracująca przy niskim oświetleniu. 13. Karta sieciowa 10/100/1000 - RJ 45 wspierająca technologia PXE i WoL. 14. Porty/złącza Min. 2xUSB 3.0, 1xUSB 2.0 w wersji Power On USB, złącze słuchawek i złącze mikrofonu typu COMBO, VGA, HDMI, RJ-45, czytnik kart multimedialnych (min SD/SDHC/SDXC/MMC). 15. Klawiatura Klawiatura odporna na zalanie, układ US, z wbudowanym trackpointem oraz z wydzielonym blokiem numerycznym. 16. WiFi Wbudowana karta sieciowa, pracująca w standardzie AC, Bluetooth 17. Czytnik linii papilarnych Wbudowany czytnik linii papilarnych. 18. Napęd optyczny Wbudowane nagrywarka DVD 19. Bateria Bateria - 4 cell, min 41 Wh pozwalająca na nieprzerwaną pracę urządzenia min10 godzin wg wyników Mobile Mark2014 przeprowadzonych na zaoferowanym modelu notebooka wraz z zaoferowaną baterią Wydruk testu należy załączyć do oferty. Możliwość beznarzędziowej wymiany baterii. Nie dopuszcza sie baterii zabudowanej w notebooku. 20. Zasilacz Zasilacz zewnętrzny max 45W 21. System Diagnostyczny Wizualny system diagnostyczny producenta działający nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego z systemem operacyjnym komputera umożliwiający na wykonanie diagnostyki następujących podzespołów: Wykonanie testu CPU wykonanie testu pamięci RAM test dysku twardego test matrycy LCD test magistrali PCI-e test portów USB test napędu optycznego Wizualna lub akustyczna sygnalizacja w przypadku uszkodzenia badź błędów któregokolwiek z powyższych podzespołów komputera. Ponadto system powinien umożliwiać identyfikacje testowanej jednostki i jej komponentów w następującym zakresie: Notebook: Producent, PN, model BIOS: Wersja oraz data wydania Bios Procesor : Nazwa, taktowanie, obsługiwane instrukcje, ilości pamięci L1, L2, L3 Pamięć RAM : Ilość zainstalowanej pamięci RAM, producent oraz numer seryjny poszczególnych kości pamięci Dysk twardy: model, numer seryjny, wersja firmware, pojemność, prędkość obrotowa, temperatura pracy LCD: producent, model, rozmiar, rozdzielczość, data produkcji panelu LCD Napęd optyczny - producent, model, numer seryjny, wersja firmware, obsługiwane standardy w szczególności czy nagrywarka obsługuje płyty dual layer(DL) System Diagnostyczny dzialający nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego z systemem operacyjnym komputera. 22. BIOS BIOS zgodny ze specyfikacją UEFI. Możliwość odczytania z BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych następujących informacji: - wersji BIOS wraz z datą, - nr seryjnym komputera - PN producenta sprzętu pozwalający na identyfikację jednostki - ilości pamięci RAM - typie procesora i jego prędkości - MAC adresu zintegrowanej karty sieciowej - unikalnych nr inwentażowych tzw. Asset Tag'ów - nr seryjnym płyty głównej komputera Administrator z poziomu BIOS musi mieć możliwość wykonania poniższych czynności: Możliwość Wyłączania/Włączania technologii antykradzieżowej Możliwość ustawienia hasła dla twardego dysku Możliwość ustawienia hasła na starcie komputera tzw. POWER-On Password Możliwość ustawienia minimalnych wymagań dotyczących długości hasła POWER-On oraz hasła dysku twardego. Możliwość włączania/wyłączania wirutalizacji z poziomu BIOSU Możliwość ustawienia kolejności bootowania Możliwość Wyłączania/Włączania: zintegrowanej karty sieciowej, zintegrowanej karty WIFI i BT, czytnika linii papilarnych, mikrofonu, zintegrowanej kamery, portów USB, napędu optycznego, czytnika kart multimedialnych 23. Bezpieczeństwo Złącze Kensington Lock 24. Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO9001:2000 dla producenta sprzętu (należy załączyć do oferty) ENERGY STAR Deklaracja zgodności CE (załączyć do oferty) Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki Oferowany notebook muszi posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę systemem operacyjnym Windows 10 (załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL) Głośność jednostki mierzona zgodnie z ISO 9296 z pozycji operatora w trybie IDLE: max 20 dB, w trybie HDD Operating max 25dB Do oferty należy załączyc poswiadczenia w/w certyfikatów i testów. 25. Waga/Wymiary Waga urządzenia max 2,3kg, wg dokumentacji producenta. 26. Szyfrowanie Komputer wyposażony w moduł dTPM 2.0 27. System operacyjny Zainstalowany fabrycznie Windows 10 Home lub Professional 64 bit 28. Gwarancja Producentanotebooka-3 lata świadczona w miejscu instalacji Serwis świadczący usługi gwarancyjne powinien posiadać certyfikat ISO 9001:2000 - załączyć do oferty Oświadczenie producenta komputera, że w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem. 29. Wsparcie techniczne producenta Dedykowany numer oraz adres email dla wsparcia technicznego i informacji produktowej. - możliwość weryfikacji na stronie producenta konfiguracji fabrycznej zakupionego sprzętu - możliwość weryfikacji na stronie producenta posiadanej/wykupionej gwarancji - możliwość weryfikacji statusu naprawy urządzenia po podaniu unikalnego numeru seryjnego - Naprawy gwarancyjne urządzeń muszą być realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta. 30. Dodatkowe wyposażenie Mysz przewodowa na port USB 2. Oprogramowanie pakiet biurowy do komputera - 2szt
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 30213000-5,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 45
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Termin realizacji40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.