eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi HrubieszówUtrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg administrowanych przez RDW Hrubieszów 2021 r.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2020-12-03



Ogłoszenie nr 761416-N-2020 z dnia 2020-12-03 r.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie:

Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg administrowanych przez RDW Hrubieszów 2021 r.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych: Nie

Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający: Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie
I. 1) NAZWA I ADRES: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, krajowy numer identyfikacyjny 00000000000000, ul. Grabowiecka, 22-500 Hrubieszów, woj. lubelskie, państwo Polska

e-mail: rdw.hrubieszow@zdw.lublin.pl
www: https://zdw.bip.lubelskie.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny - Samorządowa jednostka budżetowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Tak, https://zdw.bip.lubelskie.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, https://zdw.bip.lubelskie.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Tak

Inny sposób: Pisemnie

Adres: Siedziba RDW w Hrubieszowie, ul. Grabowiecka 18 b, 22-500 Hrubieszów pokój nr 3

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg administrowanych przez RDW Hrubieszów 2021 r.

Numer referencyjny: R3.ST.372.40.2020.rp

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części: Nie


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Zadanie nr 1 - Pielęgnacja elementów zieleni na terenie miejscowości: Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Bełżec, Białopole.
1) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Hrubieszów.
a) Dziesięciokrotne mechaniczne koszenie trawników o łącznej powierzchni 67 235 m2 (w tym 24 565 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska) wraz z odcięciem odrostów przy pniach drzew, zgrabieniem i zebraniem trawy, zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.
b) Dwukrotne cięcie żywopłotów o łącznej powierzchni 6 698 m2 (w tym 1 710 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska) zebranie odpadów i zagospodarowanie we własnym zakresie.
c) Dwukrotne ręczne pielenie żywopłotów o łącznej powierzchni 2 171 m2 (w tym 570 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska), zebranie resztek roślin i zagospodarowanie we własnym zakresie.
d) Pięciokrotne pielenie krzewów ozdobnych na rondzie i w jego obrębie wraz z mechanicznym koszeniem trawy o łącznej o powierzchni 580 m2. Zebranie resztek roślin oraz zgrabienie i zebranie trawy i zagospodarowanie ich we własnym zakresie.
e) Jednokrotne oczyszczenie opaski przykrawężnikowej na ulicy Żeromskiego 50+240 do km 51+800 obustronnie o łącznej powierzchni 1 470 m2 (w tym 690 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska) wraz z zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.
2) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Tomaszów Lubelski.
a) Pięciokrotne mechaniczne koszenie trawników o łącznej powierzchni 1 180 m2 (ul. Łaszczowiecka) od km 0+000 do km 1+000, wraz z odcięciem odrostów od pni drzew, zgrabieniem trawy, zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.
3) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Bełżec.
a) Czterokrotne pielenie krzewów ozdobnych w m. Bełżec o łącznej powierzchni 430 m2
4) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Białopole.
a) Pięciokrotne mechaniczne koszenie trawników od km 26+776 do km 27+175 o łącznej powierzchni 980 m2 wraz z odcięciem odrostów od pni drzew, zgrabieniem trawy, zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.

2. Zadanie nr 2 - Obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia w miejscowości: Wólka Kraśniczyńska, Bończa, Kukawka.
1) Rów odpływowy w m. Wólka Kraśniczyńska w km 13+950.
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Wólka Kraśniczyńska o łącznej powierzchni 1 669,20 m2 (długość odcinka 266 mb).
2) Rów odpływowy w m. Bończa w km 15+400.
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Bończa o łącznej powierzchni 3 665,70 m2 (długość odcinka 452 mb).
3) Rów odpływowy w m. Bończa w km 16+250
a) Dwukrotne mechaniczne koszenie trawy rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Bończa o łącznej powierzchni 3 447,70 m2 (długość odcinka 435 mb).
4) Rów odpływowy w m. Bończa w km 18+800
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Bończa o łącznej powierzchni 1 075,00 m2 (długość odcinka 170 mb).
5) Rów odpływowy w m. Kukawka w km 20+585
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Kukawka o łącznej powierzchni 913,50 m2 (długość odcinka 145 mb).


II.5) Główny kod CPV: 77.31.20.00


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 0,00

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data zakończenia: 31.10.2021

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 29 maja 2020 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. 2020 poz. 1041), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu nr 84 697-26-91 lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 06 lutego 2020 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 344), w szczególności e-mail: rdw.hrubieszow@zdw.lublin.pl.
2. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. Językiem do porozumiewania się jest język polski.
4. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
1) W sprawach technicznych: Monika Czajkowska e-mail: m.czajkowska@zdw.lublin.pl
lub Tadeusz Klocek e-mail t.klocek@zdw.lublin.pl Tel 84 697 26 91
2) W sprawach formalno-prawnych związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia i zawarciem umowy Pasieka Robert e-mail: r.pasieka@zdw.lublin.pl Tel 691 955 219
lub Tadeusz Klocek e-mail t.klocek@zdw.lublin.pl Tel 84 697 26 91

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: 1) Doświadczenie wykonawcy
minimalne warunki dotyczące wykonania, w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonanie:
a) W przypadku składania ofert na zadanie nr 1 minimum 1 usługę polegającą na utrzymaniu pasów drogowych dróg publicznych i udokumentuje, że usługi te wykonane zostały należycie.
b) W przypadku składania ofert na zadanie nr 2 minimum 1 usługę polegającą na utrzymaniu pasów drogowych dróg publicznych i udokumentuje, że usługi te wykonane zostały należycie.
2) Dysponowanie narzędziami, wyposażeniem zakładu lub dostępnymi wykonawcy urządzeniami technicznymi
minimalne warunki dotyczące wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (wraz z podstawą dysponowania) stosownie do oferowanego zakresu zamówienia jednostkami sprzętu i środkami transportu wymienionymi poniżej:
a) Dla zadania nr 1
Lp. Opis (typ/model/parametry) Wymagana liczba
(minimum)
1. Kosiarki spalinowe do trawników 4
2. Wykaszarki spalinowe 4
3. Ciągnik rolniczy z przyczepą lub samochód ciężarowy wyposażony w skrzynię ładunkową 1
4. Spalinowe nożyce do żywopłotów 2
b) Dla zadania nr 2
Lp. Opis (typ/model/parametry) Wymagana liczba
(minimum)
1. Wykaszarki spalinowe 2
2. Ciągnik rolniczy z przyczepą lub samochód ciężarowy wyposażony w skrzynię ładunkową 1
Pod pojęciem dróg publicznych, Zamawiający rozumie drogi publiczne określone w ustawie z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (t.j. Dz. U. 2020 poz. 470 z późn. zmianami) lub drogi będące ich odpowiednikami w państwach Unii Europejskiej, państwach będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych i państwach będącymi stronami umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska.


Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Tak

Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp - TAK

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu: Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu zamawiający będzie żądał następujących dokumentów:
a) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp,
b) oświadczenia wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, przekazane zamawiającemu, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez zamawiającego na stronie internetowej informacji, dotyczących:
- kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
- firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie;
- ceny, terminu wykonania zamówienia i warunków płatności zawartych w ofertach.
W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu,
c) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w lit a), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
d) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w lit. c), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby – wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
e) Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w lit. a), składa dokument, o którym mowa w lit. c) w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 14 i 21 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby - wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne, konsorcja) dokumenty i oświadczenia określone w lit a)-e) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

W przypadku, o którym mowa w pkt 8.ust 1) c) do e), Zamawiający będzie żądał od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów.

Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w pkt. VII 8.1) i 8.2) SIWZ, jeżeli zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy, o ile są one aktualne.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na oświadczenia lub dokumenty, będące w posiadaniu Zamawiającego, potwierdzające okoliczności, o których mowa w pkt VII 8.1) i 8.2) SIWZ, zaleca się wskazanie w ofercie informacji dotyczących numeru i nazwy postępowania Zamawiającego, w którym powyższe dokumenty zostały złożone.
Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16-20 ustawy Pzp lub przesłanek określonych w pkt VI. 1. 1)-3) SIWZ, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej i zawodowej zamawiający będzie żądał:

Dla Zad nr 1 i nr 2:
a) Wykazu usług, o których mowa w pkt V.1.1) a), b), SIWZ dla każdego zadania osobno, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty.
b) Wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub dostępnych wykonawcy urządzeń technicznych, o których mowa w pkt V.1.2) a), b) SIWZ dla każdego zadania osobno wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.


III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Do oferty wykonawca dołączy aktualne na dzień ich składania oświadczenia, wzór załącznik B i C w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w niniejszej SIWZ. Informacje zawarte w oświadczeniach stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca: nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenia, o których mowa w pkt VII 1 SIWZ, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
3. Ponadto, oprócz oświadczeń stanowiących wstępne potwierdzenie, że Wykonawca: nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty:
a) dowód wniesienia wadium.
b) ofertę przetargową (z ceną brutto, netto i z podatkiem VAT) (wzór - zał. A) oraz formularze ofertowe (wzór Zał A1 i A2).
c) w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, do oferty należy załączyć dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zgodnie z art. 23 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
d) w przypadku, gdy ofertę w imieniu wykonawcy podpisuje pełnomocnik, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy.
e) Załącznik do druku oferty dot. rozwiązań równoważnych (w przypadku oferowania rozwiązań równoważnych) (wzór – Zał. I).
f) W celu weryfikacji prawidłowości podpisania oferty lub innych oświadczeń lub dokumentów Zamawiający prosi o dołączenie do oferty dokumentów (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem), z których wynika prawo do podpisania oferty względnie do podpisania innych oświadczeń lub dokumentów składanych wraz z ofertą.
W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności powyższych dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych (w rozumieniu ustawy z dnia 16 października 2019r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. 2019 poz. 2294 z późn zmianami) Zamawiający pobierze je samodzielnie.
4. Dokumenty należy sporządzić zgodnie ze wzorami dołączonymi do SIWZ w sposób wymieniony w pkt. XI.
5. Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie.
6. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz (art. 45 ust. 6 pkt 2-5 ustawy Prawo zamówień publicznych) winno być złożone do oferty w formie oryginałów.
7. Zamawiający, zgodnie z art. 24 aa ustawy Pzp najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona, jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium:
1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w następujących wysokościach:
Zad nr 1: 1 500,00 zł (słownie złotych: jeden tysiąc pięćset 00/100).
Zad nr 2: 200,00 zł (słownie złotych: dwieście 00/100).
W przypadku składania oferty na oba zadania kwota wadium wyniesie: 1 700,00 zł (słownie złotych: jeden tysiąc siedemset 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach zgodnie z art. 45, ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) Pieniądzu;
2) Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) Gwarancjach bankowych;
4) Gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. 2020 poz. 299).
3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy ZDW w Lublinie w Banku PKO Bank Polski S.A. nr 74 1020 3147 0000 8002 0105 5730 z podaniem w tytule wpłaty nazwy postępowania: „Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg administrowanych przez RDW Hrubieszów 2021 r. zadanie nr ……”.
4. W ofercie należy złożyć dokument potwierdzający wniesienie wadium.
5. W przypadku wniesienia wadium w jednej z form wymienionych w ust. 2 pkt 2)-5) Beneficjenta poręczenia/gwarancji należy określić następująco: Województwo Lubelskie, ul. A. Grottgera 4, 20-029 Lublin, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin.
UWAGA:
- Wadium w pieniądzu należy wnosić ściśle z dyspozycją art. 45 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, tzn. „przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego”. W myśl art. 63. ust. 3 pkt.1 ustawy Prawo bankowe z dnia 22 listopada 2019 (j.t. Dz. U z 2019 poz. 2357z późn. zm.) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63c Prawa bankowego polecenie przelewu stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela.
- Wadium wnoszone przelewem (art. 45 ust. 7 ustawy Pzp) uważa się za wniesione w terminie jeżeli wpłynie na rachunek bankowy ZDW w Lublinie przed upływem terminu składania ofert.
- W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne, konsorcja), treść gwarancji, w miejscu gdzie wskazany jest podmiot, na którego zlecenie udzielana jest gwarancja, winna wskazywać wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub jednego z wykonawców - z zaznaczeniem, że składa on ofertę wspólną wraz z innymi podmiotami i ta właśnie oferta jest zabezpieczona gwarancją.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców:

Przewidywana minimalna liczba wykonawców:

Maksymalna liczba wykonawców:

Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta: brak danych

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: brak danych

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: brak danych

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: brak danych

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: brak danych

IV.1.8) Aukcja elektroniczna

Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
cena:100,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: brak danych

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: brak danych

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: brak danych

Informacje na temat etapów dialogu:

Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: brak danych

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak

Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej.
2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, polegających na:
1) zmianie wynagrodzenia umowy w przypadku, gdy zmianie uległy stawki podatku VAT - wynagrodzenie, ulegnie zmianie w ten sposób, że wynagrodzenie netto pozostanie takie samo, a wartość podatku VAT i wynagrodzenie brutto ulegną zmianie;
2) Zmianie podwykonawcy - podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w złożonej ofercie, na zasadach określonych w art. 22a ust.1 ustawy Pzp, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu - w przypadku akceptacji przez Zamawiającego wskazanego innego podwykonawcy po wykazaniu, iż proponowany inny podwykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca się powołuje w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
3) Rezygnacji z podwykonawcy - podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w złożonej ofercie, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu - w przypadku wykazania Zamawiającemu, iż Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca się powołuje w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
4) Powierzeniu podwykonawcy realizacji części zamówienia - w przypadku, gdy Wykonawca w ofercie nie wskazał części, którą na etapie realizacji zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcy.
5) Zmianie czasu wykonywania poszczególnych elementów zamówienia w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych (długotrwałych, obfitych opadów deszczu uniemożliwiających wykonywanie usługi zgodnie ze Specyfikacją Techniczną) – w tym przypadku czas wykonania poszczególnych elementów zamówienia zostanie przedłużony o liczbę dni trwania warunków uniemożliwiających prowadzenie usług potwierdzone przez upoważnionego pracownika zamawiającego.
3. Strony zgodnie postanawiają, że wymienione w ust. 2 niniejszego paragrafu przypadki dopuszczające zmianę Umowy nie stanowią zobowiązania Stron do dokonania takiej zmiany.
4. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
5. W przypadku odstąpienia od umowy, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu prawidłowo zrealizowanej części umowy.


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym:

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 14.12.2020, godzina: 10:00

Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Polski

IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie

IV.6.5) Informacje dodatkowe:
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie przysługuje, zgodnie z art. 180 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) wyłącznie wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego;
5) opisu przedmiotu zamówienia;
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
6. Zgodnie z art. 182. ust. 1. pkt. 2) odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie, albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
2) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
 administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin.
 z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl
 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na: RDW w Hrubieszowie utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg administrowanych przez RDW Hrubieszów, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego;
 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”
 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
 obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
 posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
 nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
_____________________
* Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych.
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego
1. Kryteria oceny ofert:
1) Zadanie nr 1

Cena – znaczenie kryterium 100%

Oferta z najniższą ceną otrzyma PC= 10 pkt.
Pozostałe oferty otrzymają liczbę punktów obliczoną według następującego wzoru:

Cena oferty najtańszej
P = ------------------------------- x 10 (p= ilość punktów)
Cena oferty ocenianej
Za najkorzystniejszą uznana będzie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów

P= PCx100%

2) Zadanie nr 2

Cena – znaczenie kryterium 100%

Oferta z najniższą ceną otrzyma PC= 10 pkt.
Pozostałe oferty otrzymają liczbę punktów obliczoną według następującego wzoru:

Cena oferty najtańszej
P = ------------------------------- x 10 (p= ilość punktów)
Cena oferty ocenianej

Za najkorzystniejszą uznana będzie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów

P= PCx100%
1. Oferty należy złożyć w siedzibie Zamawiającego - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, ul. Grabowiecka 18 b 22-500 Hrubieszów w pokoju nr 3 do dnia 14-12-2020 r. do godz. 10:00
2. Oferty zostaną otwarte siedzibie Zamawiającego - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, ul. Grabowiecka 18 b 22-500 Hrubieszów w pokoju nr 3 w dniu 14-12-2020 r. o godz. 10:10
3. Niezwłocznie po otwarciu ofert zamawiający zamieszcza na stronie internetowej informacje dotyczące:
1) kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
2) firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie;
3) ceny, terminu wykonania zamówienia, i warunków płatności zawartych w ofertach.
1. Ofertę należy przygotować na podstawie opisu przedmiotu zamówienia (pkt. III SIWZ), podając cenę (brutto, netto i należny podatek VAT) wyliczoną wg pkt. XIII SIWZ dla każdego oferowanego Zadania. Do oferty należy dołączyć Formularz ofertowy (Zał. A1, A2) sporządzony oddzielnie dla każdego oferowanego Zadania. Wykonawca przed opracowaniem oferty powinien dokładnie zapoznać się z charakterystyką i zakresem zamówienia. Ewentualne uwagi i niejasności powinien zgłosić Zamawiającemu.
2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności, opieczętowana pieczęcią Wykonawcy i osób/osoby uprawnionych do składania oświadczeń w jego imieniu oraz podpisana przez te osoby. Oferta winna być ponumerowana łącznie ze wszystkimi dokumentami i załącznikami. Oferta powinna zawierać: dokładną nazwę/firmę i adres/siedzibę Wykonawcy,

- określenie przedmiotu oferty,
- cenę (cyfrowo i słownie),
- datę sporządzenia oferty,
- ilość i numery załączników do oferty. Zamawiający prosi o składanie ofert w skoroszytach w celu ułatwienia ich powielenia.
3. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wykonanie jednego lub więcej wybranych przez siebie Zadań spośród Zadań wyszczególnionych w pkt III. „Opis przedmiotu zamówienia".
5. Ofertę (w jednym egzemplarzu) należy złożyć w pokoju Nr 3 Sekcji Technicznej w zamkniętych kopertach. Zewnętrzna koperta powinna być zaadresowana:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
Rejon Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie
ul. Grabowiecka 18 b
22-500 Hrubieszów
pokój nr 3

Ponadto zewnętrzna koperta powinna być oznaczona napisem:

Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg administrowanych
przez RDW Hrubieszów 2021 r.
Zadanie nr 1 Pielęgnacja elementów zieleni na terenie miejscowości:
Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Bełżec, Białopole
Zadanie nr 2 - Obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia w miejscowości:
Wólka Kraśniczyńska, Bończa, Kukawka
6. Koperta powinna posiadać oznaczenie „Nie otwierać przed 14-12-2020 r. godz. 10:10”.
Koperta wewnętrzna musi posiadać nazwę/firmę i adres/siedzibę wykonawcy (pieczęć firmową), aby można było odesłać ofertę w przypadku stwierdzenia złożenia jej po terminie.
Koperta wewnętrzna musi posiadać nazwę/firmę i adres/siedzibę wykonawcy (pieczęć firmową), aby można było odesłać ofertę w przypadku stwierdzenia złożenia jej po terminie.
7. Do oferty należy dołączyć wszystkie dokumenty wymienione w pkt. VII pkt. 1-3 SIWZ.
8. Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty.
9. Oświadczenia, o których mowa w SIWZ dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, składane są w oryginale.
10. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą
11. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
12. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać ofertę przed terminem składania ofert.
13. Zamawiający zobowiązany jest odrzucić ofertę jeżeli:
1) jest niezgodna z ustawą;
2) jej treść nie odpowiada treści SIWZ, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp;
3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
4) zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia;
5) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub niezaproszonego do składania ofert;
6) zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;
7) Wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp;
8) Wykonawca nie wyraził zgody, o której mowa w art. 85 ust. 2 ustawy Pzp, na przedłużenie terminu związania ofertą;
9) wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy, jeżeli Zamawiający żądał wniesienia wadium;
10) oferta wariantowa nie spełnia minimalnych wymagań określonych przez Zamawiającego;
11) jej przyjęcie naruszałoby bezpieczeństwo publiczne lub istotny interes bezpieczeństwa państwa, w tym bezpieczeństwo podmiotów objętych jednolitym wykazem obiektów, instalacji, urządzeń i usług wchodzących w skład infrastruktury krytycznej, o której mowa w art. 5b ust. 7 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. 2019 poz. 1398 z późn zmianami), a tego bezpieczeństwa lub interesu nie można zagwarantować w inny sposób;
12) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy wykonawcę, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 12)-23) ustawy Pzp oraz wykonawcę w stosunku do którego zachodzi co najmniej jedna z poniższych przesłanek:
1) w stosunku, do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (t.j. Dz. U.2019 poz. 243 z późn zmianami) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 22 lutego 2019 r. - Prawo upadłościowe (t.j. Dz.U. 2019 poz. 498 z poźn. zm.).
2) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych.
3) który, z przyczyn leżących po jego stronie, nie wykonał albo nienależycie wykonał w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia publicznego lub umowę koncesji, zawartą z zamawiającym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania.
2. W przypadku powoływania się na zdolności techniczne lub zawodowe innych podmiotów wymagane jest wykazanie braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania przez te podmioty warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 ustawy Pzp oraz powodów wskazanych w pkt VI 1.1)-3) SIWZ.

ZAŁĄCZNIKI

Część nr: 1
Nazwa: Zadanie nr 1: Pielęgnacja zieleni na terenie miejscowości: Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Bełżec, Białopole

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Zadanie nr 1 - Pielęgnacja elementów zieleni na terenie miejscowości: Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Bełżec, Białopole.
1) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Hrubieszów.
a) Dziesięciokrotne mechaniczne koszenie trawników o łącznej powierzchni 67 235 m2 (w tym 24 565 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska) wraz z odcięciem odrostów przy pniach drzew, zgrabieniem i zebraniem trawy, zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.
b) Dwukrotne cięcie żywopłotów o łącznej powierzchni 6 698 m2 (w tym 1 710 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska) zebranie odpadów i zagospodarowanie we własnym zakresie.
c) Dwukrotne ręczne pielenie żywopłotów o łącznej powierzchni 2 171 m2 (w tym 570 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska), zebranie resztek roślin i zagospodarowanie we własnym zakresie.
d) Pięciokrotne pielenie krzewów ozdobnych na rondzie i w jego obrębie wraz z mechanicznym koszeniem trawy o łącznej o powierzchni 580 m2. Zebranie resztek roślin oraz zgrabienie i zebranie trawy i zagospodarowanie ich we własnym zakresie.
e) Jednokrotne oczyszczenie opaski przykrawężnikowej na ulicy Żeromskiego 50+240 do km 51+800 obustronnie o łącznej powierzchni 1 470 m2 (w tym 690 m2 przejęty odc. byłej dr. krajowej nr 74 ul. Zamojska) wraz z zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.
2) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Tomaszów Lubelski.
a) Pięciokrotne mechaniczne koszenie trawników o łącznej powierzchni 1 180 m2 (ul. Łaszczowiecka) od km 0+000 do km 1+000, wraz z odcięciem odrostów od pni drzew, zgrabieniem trawy, zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.
3) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Bełżec.
a) Czterokrotne pielenie krzewów ozdobnych w m. Bełżec o łącznej powierzchni 430 m2
4) Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie m. Białopole.
a) Pięciokrotne mechaniczne koszenie trawników od km 26+776 do km 27+175 o łącznej powierzchni 980 m2 wraz z odcięciem odrostów od pni drzew, zgrabieniem trawy, zebraniem odrostów i zagospodarowaniem ich we własnym zakresie.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 77312000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 31.10.2021

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena:100,00
Część nr: 2
Nazwa: Zadanie nr 2: Obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia w miejscowości: Wólka Kraśniczyńska, Bończa, Kukawka

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

2. Zadanie nr 2 - Obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia w miejscowości: Wólka Kraśniczyńska, Bończa, Kukawka.
1) Rów odpływowy w m. Wólka Kraśniczyńska w km 13+950.
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Wólka Kraśniczyńska o łącznej powierzchni 1 669,20 m2 (długość odcinka 266 mb).
2) Rów odpływowy w m. Bończa w km 15+400.
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Bończa o łącznej powierzchni 3 665,70 m2 (długość odcinka 452 mb).
3) Rów odpływowy w m. Bończa w km 16+250
a) Dwukrotne mechaniczne koszenie trawy rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Bończa o łącznej powierzchni 3 447,70 m2 (długość odcinka 435 mb).
4) Rów odpływowy w m. Bończa w km 18+800
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Bończa o łącznej powierzchni 1 075,00 m2 (długość odcinka 170 mb).
5) Rów odpływowy w m. Kukawka w km 20+585
a) Dwukrotne mechaniczne obkaszanie rowu odpływowego oraz jego otoczenia znajdującego się w m. Kukawka o łącznej powierzchni 913,50 m2 (długość odcinka 145 mb).


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 77312000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 30.09.2021

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena:100,00

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.