eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi OlsztynBudowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Olsztyn



Ogłoszenie z dnia 2025-02-20


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Olsztyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Olsztyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-256

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: (34) 3285076

1.5.8.) Numer faksu: (34) 3285057

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olsztyn-jurajski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2a355fa-05d5-41ef-b023-35749c5c0260

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Olsztyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2a355fa-05d5-41ef-b023-35749c5c0260

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00112586

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020076/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Budowa oświetlenia drogi gminnej w Przymiłowicach, ul. Kielnicka

1.1.13 Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż drogi krajowej nr 46 - Olsztyn, ul. Kazimierza Wielkiego oraz Przymiłowiece, ul. Zamkowa - etap 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00618660

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Olsztyn.
Zakres niniejszego postępowania obejmuje:
1) Budowę oświetlenia drogi gminnej w Przymiłowicach ul. Kielnicka
2) Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż drogi krajowej nr 46 – Olsztyn
ul. Kazimierza Wielkiego oraz Przymiłowice ul. Zamkowa – etap 1.

a. Budowa oświetlenia w drogi gminnej w Przymiłowicach ul. Kielnicka
Zakres robót obejmuje:
- Wytyczenie przez uprawnionego geodetę miejsca lokalizacji projektowanych: latarni oświetleniowych, tras linii kablowych oraz rur ochronnych przepustowych i zabezpieczających
- Wykonanie przekopów kontrolnych
- Budowę linii kablowych oświetleniowych
- Wykonanie przewiertów w rurach osłonowych przepustowych w miejscach gdzie trasy kablowe przechodzą pod drogami
- Wykonanie zabezpieczenia istniejących kabli elektroenergetycznych krzyżujących bądź zbliżających się do budowanej sieci oświetlenia
- Budowę słupów oświetlenia ulicznego wraz z oprawami oświetlenia ulicznego

UWAGA: słupy oświetleniowe winny być trwale oznakowane symbolem właściciela w formie czarnego napisu na białym tle.
b. Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż drogi krajowej nr 46 – Olsztyn
ul. Kazimierza Wielkiego oraz Przymiłowice ul. Zamkowa – etap 1
Zakres robót obejmuje:
- Wytyczenie przez uprawnionego geodetę miejsca lokalizacji projektowanych: latarni oświetleniowych, tras linii kablowych oraz rur ochronnych przepustowych i zabezpieczających
- Wykonanie przekopów kontrolnych
- Budowę linii kablowych oświetleniowych
- Wykonanie przewiertów w rurach osłonowych przepustowych w miejscach gdzie kable przechodzą pod wjazdami na posesję oraz wzdłuż drogi krajowej
- Budowę szafy oświetleniowej wyposażoną w tzw. część sterującą oświetleniem. Szafa winna być wyposażona w system wentylacji minimalizujący gromadzenie się wilgoci.
- Budowę słupów oświetlenia ulicznego wraz z oprawami oświetlenia ulicznego W ramach niniejszego zadania należy wykonać oświetlenie tylko dla etapu 1.
UWAGA: słupy oświetleniowe winny być trwale oznakowane symbolem właściciela w formie czarnego napisu na białym tle.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, przedmiary robót stanowiące załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne.
3. Równoważność. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy p. z. p. w sytuacji, gdyby
w dokumentacji a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy p. z. p., a takim określeniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując przy opisie przedmiotu zamówienia oznaczenie konkretnego producenta/dostawcy lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu.
4. Zgodnie z art. 101 ust. 5 p. z. p. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy p. z. p., że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Gwarancja: Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane
i zamontowane urządzenia co najmniej 36 miesięcy gwarancji i rękojmi, natomiast na materiały – zgodnie z gwarancją ich producenta, liczonej w obydwu przypadkach począwszy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez usterek i wad. Maksymalny termin gwarancji i rękojmi – 60 miesięcy.
6. Wszystkie roboty budowlane związane z realizacją zamówienia Wykonawca jest zobowiązany prowadzić zgodnie z Polskimi Normami, Europejskimi Normami, przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ze sztuką budowlaną.
7. Wykonawca zobowiązany jest wykonując zamówienie do przestrzegania minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. – o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
8. Zaleca się (ale nie wymaga) dokonania wizji lokalnej w terenie celem zdobycia wszelkich danych i informacji niezbędnych do należytego wykonania zamówienia i prawidłowego obliczenia ceny oferty.
Przeprowadzenie wizji ma wyłącznie charakter fakultatywny.
9. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części.
Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z uwagi na charakter wykonywanych prac. Prace dotyczące obu zadań wchodzących w skład przedmiotowego zamówienia dotyczą tego samego rodzaju robót (budowy oświetlenia drogowego) oraz prowadzone będą na terenach znajdujących się blisko siebie co powoduje, że mogą być wykonywane przez tego samego Wykonawcę
w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Z uwagi na wielkość zadań wchodzących w skład postępowania brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jednostkowy koszt realizacji poszczególnych zadań wykonywanych przez kilku Wykonawców byłby wyższy niż koszt wykonania tych prac przez jednego Wykonawcę. Równoległa realizacja kilku zadań wykonywanych w jednakowym czasie przez różnych Wykonawców powoduje potrzebę koordynacji przez Zamawiającego większej ilości prac. W przypadku wykonywania zamówienia przez jednego Wykonawcę Zamawiający koordynuje pracę tylko jednego przedsiębiorstwa

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 386818,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 640000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 386818,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ETEC Sp.zo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 356844280

7.3.3) Ulica: ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 20D

7.3.4) Miejscowość: Zawiercie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 386818,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.